Přeskočit na obsah

Začarovaná jeskyně 2 vám přinese obří porci spojovaček!

Spojovačky jsou takový lehce nedoceněný žánr. Většinou nemají žádný velký děj a příliš adrenalinu vám do života nepřinesou. Ale když se taková spojovačka opravdu povede, může vám přesto přinést zábavu na dlouhé hodiny. Pojďme se dnes podívat, jestli takového cíle dosáhlo pokračování Začarované jeskyně.

image 11

Odhalte tajemství Začarované jeskyně

Začarovaná jeskyně je mystické místo plné drahokamů, které je opředené legendy. Dokáže ho najít jen ten nejlepší hledač. Abyste se k takovému místu dostali, musíte předvést velké množství pozornosti a logického myšlení.

Ve druhém díle Začarované jeskyně budete muset projít desítky levelů žánru spoj tři, a díky tomu budete odhalovat nápovědy které vás do této Začarované jeskyně dovedou.

jeskyne 1 1

Spojujte a odhalujte bonusy

Princip hry je jednoduchý: budete spojovat barevné kameny do skupin po nejméně třech. K dispozici postupně získáte celou řadu bonusů, například bombu, která odpálí všechny ostatní kameny v okolí (obzvlášť zábavné to je, pokud odpálí další bombu a ta zase další – je to úžasná výbušná řetězová reakce).

Hrou vás provede česky psaný průvodce, který vám v každém levelu prozradí, co je tady nového a co vás v tomto levelu čeká.

Adrenalin vám do žil trochu nažene časový limit, který vám odpočítává čas u každé herní úrovně.

jeskyne 2

Oddechová hra pro celou rodinu

Začarovaná jeskyně 2 je opravdu oddechovou hrou, levely mají spíše nižší obtížnost. Na jedno kliknutí vám často zmizí celé bloky herních kamenů (může za to i skutečnost, že barev je jenom pár). I proto je Začarovaná jeskyně 2 skvělou hrou pro celou rodinu. Užijí si i poměrně malé děti, které bude bavit barevnost hry a nebude je frustrovat přílišná obtížnost. Pro seniory je hra skvělá v možnosti trénovat pozornost a smysly a pro dospělé hráče zase přináší skvělou možnost relaxovat a užít si u hraní chvíli klidu.

jeskyne 3

Krásně barevné, spíš menší kameny

Velmi nás potěšilo, že v každém levelu se proměňuje tvar herního pole. Díky tomu je hra dynamická a pokaždé přináší novou výzvu.

Herní kameny jsou vyložené krásné – mají syté barvy, které je jasně odlišují, a pro ještě lepší rozeznatelnost má každá barva i mírně odlišný tvar. Zdá se nám, že by herní kameny mohly mít o trochu větší velikost, ale díky výraznému barevnému odlišení to snad ani není nutné.

Důležitou součástí grafiky je obraz, který se objevuje po dokončení každého levelu. V něm postupně odhalujete indicie, které vedou k Začarované jeskyni. Tato herní plocha je statická a jen se na ní objevují nové předměty.

jeskyne 4

Srovnání s jedničkou

U prvního dílu Začarované jeskyně bylo především na grafice znát, že jde o poněkud starší hru. To se ve druhém díle výrazně zlepšilo, grafika se posunula modernějším směrem.

První díl pak má spíše pohádkovější a fantasy atmosféru, zatímco ten druhý vykročil směrem k objevování záhadného pokladu. Oba přístupy mají něco do sebe a nelze jim nic vytknout. Dohromady pak hry tvoří zábavnou oddechovou dilogii.

image 12

Na kolekci P

Kromě toho, že je Začarovaná jeskyně 2 nyní v akci a můžete ji získat v elektronické distribuci za 99 Kč, najdete ji také na kolekci P. Je to jedna z největších kolekcí u nás, je multižánrová a nabízí velmi příznivou cenu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *