Přeskočit na obsah

Rybičky: spojovačka, která rozhodně stojí za to

Rybičky 2 – Na nové adrese jsou vydařenou spojovačkou, která nabízí mnohem víc než jen obyčejné spojování herních kamenů. Kombinuje v sobě prvky stavitelských, logických i hledacích her. Ve svém žánru rozhodně patří k top hrám.

rybicky recenze

Milovnice podmořského života Adéla má sen – chce si otevřít luxusní obchod s akvárii a rybičkami a akvaristickými potřebami. Vy jste tu od toho, abyste jí pomohli. Budete hrát spojovačky, díky kterým vyděláte peníze, ale také budete vybavovat obchod a plnit hlavolamy, kterými opět můžete získat další peníze na vybavení a provoz.

Čeká vás velmi zábavná hra s velkou spoustou překvapení.

rybicky 12

To nejdůležitější – spojovačky

Rybičky 2 jsou spojovačka, takže nejdůležitější částí hry jsou právě spojovací hry. Vaším úkolem je ponořit se pod mořskou hladinu a spojováním získat určené množství konkrétních druhů ryb či mušlí nebo krabů atd. Když spojíte tři z nich, získáte je do sbírky a můžete pokračovat dál. Během spojování vám však dochází vzduch, takže musíte spěchat – nebo spojovat i vzduchové bubliny, které vám naplní zásobník kyslíku.

Když se vám podaří spojit čtyři nebo pět stejných prvků, získáte nějaký bonus. Třeba možnost zmrazit ubývání kyslíku nebo schopnost proházet prvky v herním poli anebo možnost odstranit jednu vybranou rybu z herních pole.

Všechny bonusy jsou užitečné a obzvlášť v situaci, kdy vám akutně dochází kyslík, se můžou hodit.

rybicky 2

Grafika, která stojí za pochvalu

U spojovaček se často setkáváme s odbytou grafikou. Tady tomu tak není. Grafika je barevná, dobře rozlišená, docela moderní a skvěle odpovídá námětu hry. Ze začátku se vám možná bude zdát, že se hra nijak nemění – herní pole spojovaček zůstává v podstatě stejné, ale pak zjistíte, že hra má i spoustu hlavolamů a hledaček, ve kterých se objevují úplně nová grafická prostřední.

rybicky 8

Krámek s akvárky, který vybavujete, je klasický, nic extra, ale účelu hry bohatě stačí. Skvělé je, že u každé věci, kterou do něj kupujete, si můžete vybrat z několika variant a vy tedy určujete, jak bude obchod ve finále vypadat. Varianty vybavení byly vytvořeny s příjemnými designovými nápady.

rybicky 6

Hledačky

Rybičky 2 – Na nové adrese jsou tak trochu křížené s hledačkou. V jednotlivých levelech se spojovačkami totiž najdete předměty, které potom využijete v hledačkách. Hledání předmětů probíhá klasicky podle seznamu a pro nalezení některých z nich budete potřebovat více kroků.

Hledačky mají poměrně vysokou obtížnost a naleznout všechny předměty bez použití nápovědy bude zřejmě docela problematické.

rybicky 1

Jednoduché hlavolamy

Minihry jsou ve hře založené na bázi logického úkolu, nicméně poměrně jednoduché. Dospělý, zkušený hráč si s nimi poradí do pár minut. Jde například o úkol, ve kterém přeléváním vody z odměrek máte za úkol naplnit do akvárek přesné množství vody – k dispozici jste dostali pětilitrovou a třílitrovou odměrku a vaším úkolem je doplnit do jednoho akvária 2 litry vody s hnojivem a do druhého litr.

Malý hráč se u takového úkolu možná chvíli zastaví, ale dospělák už zřejmě teď tuší, jak by věc vyřešil.

rybicky 4

Hra je stvořená pro celou rodinu

Rybičky 2 se rozhodně nemusíte obávat koupit svým dětem – je to hra jako dělaná právě pro ně. Úkoly se střídají, takže hra děti jen tak neomrzí. Zároveň je snadno pochopitelná, barevná a umožňuje dětem nejen procvičovat postřeh, ale zároveň i rozvíjet kreativitu a logické myšlení.

Není to však jen dětská hra. I dospělý hráč se u ní bude bavit a příjemně zrelaxuje. Rybičky 2 zkrátka patří do kategorie her pro celou rodinu a rozhodně jsou v tomto žánru v horních polích!

rybicky 9

Dva herní režimy a dobrá hratelnost

To, že tvůrci mysleli, jak na malé, tak dospělé hráče, potvrzuje i skutečnost, že mají Rybičky 2 hned dva herní režimy. U toho snazšího vás jako hráče neomezuje ubývající vzduch, takže máte na dohrání levelu tolik času, kolik chcete.

Hra má v náročnějším režimu přiměřenou obtížnost – tak akorát, aby byly levely pro hráče výzva, ale zároveň nejsou frustrující. Hratelnost spojovaček je velmi dobrá, nenarazili jsme na žádné větší potíže. V některých hlavolamech se může objevit potíž, že hráč nemusí hned pochopit, jaký je jeho úkol nebo jak ho má splnit.

rybicky 11

V hledačkách je nevyhovující velmi malé písmo, jakým je napsaný seznam hledaných předmětů, a ne úplně jasně fungující nápověda – skrytý předmět totiž jen na vteřinku vystoupí z haraburdí, ale pokud se hráč na dané místo už nedívá, pravděpodobně si toho nevšimne a nápovědu tak využije zbytečně.

Za hudební doprovod palec nahoru

Rybičky 2 jsou doprovázené skvělým hudebním soundtrackem, který se proměňuje podle toho, co zrovna hrajete. Když jste v obchodě, který vybavujete, hraje dynamická hudba plný radostných tónů. Když spojujete ryby pod mořskou hladinou, hudba se mírně ztiší a je klidnější – tak, aby vás při hledání nerušila, ale hru příjemně podkreslovala.

Výborná hudební stopa v Rybičkách dokazuje, že muzika ve hře sice není to nejzásadnější, ale když se povede, dokáže hru pozvednout na vyšší úroveň.

rybicky 5

Rybičky 2 jsou ze série

Jak už to tak bývá, povedené hry často vycházejí v sériích. Na nové adrese je už druhý díl Rybiček. Na našem e-shopu najdete také první. Jestliže si tedy tento spojovačkový svět zamilujete, můžete plynule pokračovat do dalších dílů.

image 63

Jestli hledáte spojovačku, rozhodně sáhněte po Rybičkách 2

Rybičky 2 – Na nové adrese jsou jednoznačně nadprůměrnou spojovačkou. Jde o plně komplexní hru, která v sobě snoubí dobrou grafiku, základní příběh, doplňkové hry, hledačku a kvalitní hudební složku. Málokdy narazíte na tak dobře udělanou spojovačku.

Hru můžete v těchto dnech získat na našem e-shopu jen za 99 Kč. Vzhledem ke zmíněným kladům byste rozhodně neměli váhat příliš dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *