Přeskočit na obsah

Jaká je naše hra zdarma? Recenze na hledačku Vojenský újezd Ralsko

vu ralsko Cihajici sovet hra ZDARMA

Už nějaký ten pátek si u nás můžete zahrát hru Vojenský újezd Ralsko – číhající Sovět zdarma. Jde o klasickou hledačku odehrávající se ve velmi zajímavém prostředí kombinující krásu divoké přírody a ponuré lokace starých vojenských objektů. Jaká je hledačka, kterou si u nás můžete stáhnout v plné verzi zdarma?

vu ralsko info 1

Strašidelný příběh

Martin a Katka si vyrazili do přírody, kde chtějí strávit romantický večer. Všechno vypadá krásně až do chvíle, kdy si Katka všimne, že je někdo sleduje. Než se nadějí, zaútočí na ně neznámá postava. Martin nedokáže zabránit tomu, aby záhadný muž Katku unesl. Pronásleduje je a zjistí, že únosce i s jeho dívkou zmizel ve starém vojenském bunkru.

Martin (za kterého hrajete vy) se nejdříve bude muset dostat do bunkru. A pak začne odkrývat jedno děsivé tajemství za druhým. Dokáže svou dívku zachránit? A co se to tady vůbec děje?

vu ralsko 5

Příjemně ponurá grafika

Po grafické stránce je hra přiměřeně ponurá – je jasné, že v bývalém vojenském objektu na moc krásných lokací nenarazíte, přesto se hra vyhýbá úplně temnému ladění, jaké známe třeba z některých detektivních nebo hororových hledaček. Lokace jsou hodně technické a industriální – často v nich nacházíme trubky, rozbité stroje a věci a tak dále. Nutno říct, že lokace jsou zpracovány značně realisticky.

Grafika dobře koresponduje s příběhem a skvěle ho doplňuje. Jak děj hledačky dál postupuje, stává se trochu přitaženějším za vlasy a tomu odpovídá i grafika. V zásadě jde ale o velmi povedený počin.

vu ralsko 2

Hra ušitá pro českého hráče

I ty nejlepší zahraniční hledačky často nedokážou českého hráče úplně vtáhnout do děje. Buď se odehrávají ve fiktivních fantasy světech, u nichž si mozek stále někde vzadu uvědomuje, že je to jen pěkná pohádka, nebo jde o detektivky odehrávající se v kulisách, které pro nás nejsou zcela běžné.

Oproti tomu má Vojenský újezd Ralsko obrovskou výhodu. Všechno je tu důvěrně známé. Příroda, používané předměty, dokonce i ten starý vojenský bunkr – všechno vypadá jako něco, na co byste mohli narazit za rohem vašeho domu. K atmosféře známého dobře přispívá i kvalitní český dabing.

Díky tomu vás hra dokáže dokonale vtáhnout do děje tak, že někdy napětím ani nedýcháte. Moc bychom si přáli více takových her – u nás je přece tolik tajemných objektů a lokací, že by se dalo vymyslet a vytvořit sto hledaček s náměty z našeho prostředí!

vu ralsko 8

Klasické hledačky

Hledací úkoly jsou zde řešeny tradičně. Pátráte po předmětech určených písemným seznamem, k získání některých z nich musíte udělat více kroků. Hledačky jsou stejně jako zbytek hry poměrně temné a lokace jsou plné nepořádku. Jednotlivé hledačky jsou si hodně podobné a nenabízí příliš mnoho originálních momentů.

Na druhou stranu to podtrhuje realistický pocit ze hry – zkrátka hledáte něco užitečného na hromadě harampádí. Proč ne.

Hledačky mají střední obtížnost a lze je tak zvládnout i bez nápovědy, případně s občasným využitím Tipu.

vu ralsko 4

Chtělo by to více hlavolamů

Je docela překvapivé, že ve hře se nachází poměrně málo hlavolamů. Ze začátku to dokonce vypadá, že se miniher ani nedočkáme. Nakonec však přece jen dočkáme. Minihry jsou spíše tradiční. Mají kvalitní provedení a vyšší obtížnost. Situaci ztěžuje především velmi dlouhé dobíjení tlačítka Přeskočit.

vu ralsko 1

Příjemný hudební podkres

Hledačku Vojenský újezd Ralsko doprovází velmi příjemný hudební podkres. Je nevtíravý a poměrně tichý, takže ho možná brzy přestanete vnímat, nicméně podporuje zážitek ze hry a my ho považujeme za velmi dobře zvolený.

Dva herní režimy a více než pět desítek lokací

Hra má dva herní režimy – snadný a těžký. Je docela překvapivé, že i ve snadném režimu se tlačítko Tip dobíjí poměrně dlouho a tlačítku Přeskočit v případě miniher trvá naplnění až neúnosně dlouhou dobu.

V některých případech (v rámci příběhových kroků, nikoli v hledačkách) navíc nápověda nefunguje úplně stoprocentně.

Výhodou je velmi dobře promyšlený a ztvárněný deník. Díky tomu, že ho ve hře najdeme, se tato hra řadí k těm kvalitnějším hledačkám.

Drobné nedostatky jsou však více než vynahrazeny rozsáhlostí celého herního prostoru, který čítá více než 50 lokací. Do téhle hry se můžete plně ponořit a zůstat v ní celé hodiny, dokud ji nedotáhnete do konce.

vu ralsko 3

Pro koho je hra vhodná?

Rozhodně pro všechny milovníky hledaček. Je to zkrátka zase něco jiného. Hra si bere to nejlepší z klasických hledaček, ale zároveň přidává i vlastní nápady a originální pojetí. Hledačka není příliš vhodná pro děti, protože je docela strašidelná, obtížná a navíc je zjevně koncipována pro dospělého hráče.

Celkové shrnutí

Vojenský újezd Ralsko – číhající Sovět je nadprůměrná hledačka, která těží především ze svého námětu a kvalitního grafického zpracování. Je speciálně zajímavá pro českého hráče a pro milovníky vojenské tématiky.

image 62

Tuhle hru zdarma zkrátka chcete hrát

Jestli naše hry neznáte, je Vojenský újezd Ralsko skvělou možností, kde začít. Můžete ji získat zdarma a vyzkoušet si, jaké to je stát se hledačem a pokusit se najít všechny předměty potřebné k vyřešení případu. Tak už neváhejte – stáhněte si hru a užijte si celé hodiny zábavy.

Hru poskytujeme zcela zdarma. Klikněte sem a z stáhněte si hru v plné verzi zdarma – bez podmínek, bez kliček, bez nutnosti dalších objednávek: zkrátka a dobře přichystali jsme ji pro vás jako dárek!

vu ralsko Cihajici sovet hra ZDARMA

2 komentáře na “Jaká je naše hra zdarma? Recenze na hledačku Vojenský újezd Ralsko”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *