Přeskočit na obsah

Pátá cesta za Montezumovým pokladem patří k těm nejlepším spojovačkám

Pamatujete si na dobrodružství Emilky Holubové, která tak ráda pátrala po pokladech ztracených civilizací? Na její příběhy navazuje další hra – Montezumův poklad 5. Nyní vyšla v premiéře a my jsme se jí v dnešní recenzi podívali trochu na zoubek.

image 16

Další cesta za Montezumovým pokladem

Při hledání bájného aztéckého pokladu vás čekají mnohé nástrahy. V případě badatelky Emily Holubové to však nebývá nic zas tak hrozného – obvykle totiž musí vyřešit desítky až stovky spojovačkových úkolů, takže je spíš zábava.

To znamená, že spojuje barevné kameny do skupin po tří nebo víc, a tím získáváte potřebné body, anebo plníte další spojovačkové úkoly.

montezuma 7

Chytlavý způsob hry

Všichni znalci našich her se tady určitě neztratí. Hra má velmi jednoduchý princip – v každém levelu dostanete herní pole plné barevných kamenů, které máte spojovat dohromady. Je tu také časový limit, ve kterém musíte úkoly dokončit, který činí hru trochu zajímavější a napínavější, protože někdy není jednoduché ho splnit.

Hra je skvělá na relax, prosté oddechnutí od běžných povinnosti na konci dne. Musíte se na ni trochu soustředit, ale zároveň po vás nevyžaduje žádné vysoce intelektuální výkony.

Pokud byste si náhodou s něčím ve hře nevěděli rady, máte k dispozici průvodce hrou, který vede samotná hlavní hrdinka.

montezuma 6 1

Dobře rozlišené kameny

Grafiku hry můžeme jenom pochválit. Především nás potěšily výrazně barevně odlišené kameny, které se navíc různí i svým tvarem a symboly, proto jsou snadno rozpoznatelné i pro lidi se zhoršeným zrakem nebo pro menší děti. Herní pole vypadá v průběhu hry pořád stejně – to je trochu škoda, mohlo by jistě být různorodější tak, jak to známe z jiných her.

Hlavní postava hry (není to specifikováno, ale zřejmě půjde o dobrodružku Emilku Holubovou) má velmi sympatické grafické ztvárnění a působí mile a přátelsky.

Postup pro vás hra zachycuje na mapě aztécké vesničky, jejímuž zpracování také nelze nic vytknout.

S dalšími grafickými prvky se příliš nepotkáme – můžeme se ještě zmínit o hezkých totemech, které vám budou ve hře pomáhat.

montezuma 5

Trochu chybí příběh

V Montezumově pokladu 5 bohužel trochu postrádáme příběh. Na začátku hlavní hrdinka spatří stavby, které značí, že se dostala do bájného aztéckého města. Bohužel však nevíme, proč tolik náročných úkolů plní nebo kam se ve hře posouvá.

Vzhledem k tomu, že jinak jde již o moderní a kvalitní hru, je absence příběhu citelné mínus, které ji trochu sráží dolů. Jistě by nebylo těžké přidat pár animovaných slajdů s příběhem, který by nás hraním provázel.

montezuma 4

Získávání bonusů a totemů

Příběh nám trochu nahrazuje bohatá škála totemů a bonusů, které hru výrazně zpestřují. Tím, že budete plnit úkoly a řádně se posouvat hrou, získáte možnost dokupovat si zajímavé totemy a bonusy. Postupně si tak můžete dokupovat třeba taková kouzla, která vám vyhodí do vzduchu všechny kameny okolo – což se v časové tísni rozhodně může hodit.

Velkým plus této hry je hrací automat, který vám jednou za čas umožní vydělat si nějaké ty krystaly navíc nebo vytočit nějaká vylepšení. Princip rulety či hracího automatu je v moderních hrách stále oblíbenější a i nás docela baví – dodává to hře trochu vzrušující hazardní nádech (vše je samozřejmě hned na oko, nemusíte se bát, že byste tu prohráli majlant!)

montezuma 1

Celá série se postupně vyvíjí

Spojovačková série Montezumův poklad se napříč časem proměňuje a vyvíjí. Ponechává si ty dobré herní prvky a ty, které tolik nefungovaly, nahrazuje. V posledních dílech pracuje především na zlepšení grafiky a také na seznamu totemů a bonusů, které činí hru atraktivnější. To se projevilo i na pátém díle.

Pokud chcete vidět, jak šel s Emilkou Holubovou a Montezumovým pokladem čas, můžete vyzkoušet celou herní kolekci Montezumův poklad

image 17

Montezumův poklad 5 u nás nyní najdete jen za 99 Kč!

Pro milovníky spojovaček jsou hry ze série Montezumův poklad takzvaným „must have“. Jestli patříte mezi ty, kdo tuto hru prostě chtějí do sbírky, je právě teď nejvhodnější čas si ji koupit – protože na našem e-shopu je jen za 99 Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *