Přeskočit na obsah

Znáte Baladu o Solarovi? Dejte si ji s námi!

Balada o Solarovi vás provede pohádkovým příběhem, jehož ručně malovaná grafika vám připomene klasické Disney animáky. Hned po rozehrání vás čeká úvodní filmeček popisující zlého černokněžníka, který při své cestě k moci napadne království, unese princeznu a jeho cesta k vypuštění všeho zla je volná. Tedy do té doby, než se objeví úchvatný a jedinečný princ, se kterým procházíte poničené království a dáváte vše do původního stavu.

image 34

K tomu vám dopomáhá pár zbylých sedláků a postav, které budete potkávat během vašeho putování. Sedláci sbírají potřebné suroviny a čistí cestu tam, kde jim to jejich síly dovolí. Z dočasného stanoviště je budete posílat sbírat jídlo, sekat dřevo a kutat zlato. Tyto suroviny budete následně používat ke stavění továrniček, které tyto suroviny produkují průběžně.

Příběhovou linku vyplňuje také spousta vedlejších postav, se kterými se pojí úkoly pro splnění úrovně. Často tedy budete skládat předměty po částech, a ty nosit postavám, které vám uvolní cestu k dalším předmětům. A tak nosíte jeden předmět za druhým, stejně jako známe z té pohádky o slepičce a kohoutkovi.

Vedlejší postavy ale působí také jako společníci. Například takový troll, kterého potkáte hned na začátku, dovede holýma rukama rozbít skálu a tím uvolnit překážku a navíc získat cennou surovinu. Jako další do party se přidá trpaslík, který zase dokáže ukutat rozbité části nářadí dohromady. To vše může působit jako zbytečné zdržování, ve skutečnosti to však hru vytahuje ze stereotypu, ve kterém byste pouze sbírali základní typy surovin a za ně odstraňovali překážky, které vám brání v postupu do další úrovně.

Balada o Solarovi je hlavně plánovací hra, ve které využijete vaše organizační schopnosti a strategii. Pro sbírání jídla, které slouží jako platidlo pro většinu akcí, musíte kliknout na keř s borůvčím a sedlák tam hned naběhne a jídlo z keřů vyčeše. Pokud tedy nemá něco jiného na práci. Většinou se totiž tito pracovníci moc nezastaví a budete je posílat po celé mapě pro sběr a další práci. Čas je totiž v této hře důležitý. V každé úrovni máte časovač, během kterého musíte stihnout splnit všechny úkoly. Pro ty, kteří chtějí spíše odpočinkovou zábavu, je k dispozici dobrodružný mód, ve kterém si s časovačem nemusíte dělat starosti.

Příběh boje dobra proti zlu vás provází po celou hru a často narazíte na příběhové předěly, které jsou v krásné ručně kreslené grafice a hlavně skvělém nadabování. 

Balada o Solarovi je obsluhovačka, která pod svým líbivým grafickým kabátem skrývá velice komplexní hru, která svou propracovaností a různorodými vedlejšími úkoly ani po více než 30 úrovních nezačne nudit.

Užijete si tu spoustu legrace

Úvodní představení hry vám možná připadalo trochu klišé. To je sice pravda, ale hra to umí rozbít tím, že si sama ze sebe dělá tak trochu legraci. Právě klišé situace dovádí do extrému, dialogy mezi princem a jeho pomocníky jsou svižné a vtipné a tak podobně. Díky tomu hra neztrácí šmrc a je vhodná pro celou rodinu, neboť se u ní budou bavit dospělí i děti.

image 35

Tradiční akce

Baladu o Solarovi jsme si pro vás připravili v tradiční akci, kdy ji u nás pár dnů najdete jen za 99 Kč. Můžete tuto výhodnou cenu využít ke koupi a pak na hru napsat recenzi, díky čemuž se zařadíte do naší soutěže o poukazy na hry v hodnotě 500 Kč!

Kromě toho máme hru na jedné z menších kolekcích. Najdete ji na kolekci 10 her, která je mixem různých žánrů a může být skvělým dárkem nebo způsobem, jak si udělat radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *