Přeskočit na obsah

Zábavná obsluhovačka z prostředí lyžařských center

Ski resort Mogul patří k obsluhovacím hrám, které se snaží k věcem přistupovat trochu jinak. Hra si vybrala jiný než obvyklý námět a pracuje s promyšleným příběhem. Jak se jí v tom daří se můžete podívat v dnešní recenzi.

mogul rec

Originální obsluhovačka

Je tolik profesí, které by se daly pro obsluhovačky využít, přesto tvůrci obvykle volí obligátní kavárny nebo farmy. Naštěstí se v žánru objevuje i originální přístup a my si tak můžeme vyzkoušet v rámci PC her i jiná zaměstnání. Tak třeba prodej nemovitostí v lyžařském středisku.

Přesně to nám totiž hra Ski resort Mogul nabízí a můžeme vám slíbit, že to bude pořádná lyžařská jízda.

Hlavním námětem této hry je, že hlavní hrdinka se prostřednictvím své tety Sue dostane do lyžařského střediska, kde začne stavět chaty pro ubytování lyžařů a následně je pronajímat nebo prodávat. V byznyse se naučí chodit a tak si nakonec bude moci koupit třeba vlastní lanovku, díky které svým hostům dokáže poskytnout ten nejlepší servis.

mogul 2
Obrázek ze hry Ski resort Mogul

Obsluhovačka se super příběhem

Ski resort Mogul hodně pozvedá skutečnost, že je doprovázen zábavným romantickým příběhem. Na začátku se totiž dozvídáme, že hlavní hrdinka je zamilovaná do pohledného lyžaře, ale neví, jak se k němu dostat. Když jí schopná tetička Sue dohodí realitní džob v lyžařském středisku, je jasné, že se toho Sue chytí – vydělat peníze a zároveň potkat svou lásku? Samozřejmě.

Jenže všechno nejde podle plánu. Byznys možná běží jako po drátkách, jenže s láskou to tak jednoduché není. Co když se okolo pohybuje jiná lyžařka-krasavice, která chce miláčka hlavní hrdince odlákat? A co když idol jejího srdce není tím, kým se zdá být?

Zkrátka a dobře a je vidět, že Ski resort Mogul má docela propracovaný příběh a rozhodně to stojí za to.

mogul 8
Obrázek ze hry Ski resort Mogul

Klasické obsluhovačkové schéma

Jinak Ski resort Mogul jede v klasickém obsluhovačkovém schématu: na začátku dostanete určitý úkol a během časového limitu v daném kole splnit. Na konci vás čeká vyhodnocení a odměna ve formě zlaté (pokud jste opravdu nejlepší) trofeje. Ve hře je celkem čtyřicet levelů doplněných o bonusové úrovně. Herní zábava vydrží zhruba tři hodinky, z tohoto úhlu pohledu by klidně mohla být hra ještě o pár levelů delší.

mogul 5
Obrázek ze hry Ski resort Mogul

Grafika hry a grafika příběhu

Hra má pěknou tematickou a přehlednou grafiku. Herní pole opravdu působí jako nějaké horské středisko třeba v Alpách. Je roztažené přes celou obrazovku, máte prostor stavět dostatek svých nemovitostí a plně si užívat hru. Hra má samozřejmě zimní ladění – všude je sníh, závěje a rampouchy. Domky, se kterými obchodujete, tvoří dřevo. Všude vidíte lanovky, lyže a lyžaře.

Grafickému ztvárnění hry není příliš mnoho co vytknout, přesto bychom možná ocenili trochu lepší rozlišení a větší důraz na práci s detailem.

mogul 3
Obrázek ze hry Ski resort Mogul

Co však lze jenom chválit, je grafická příběhové linka. Postavy zde působí velmi uvěřitelným dojmem. I když je pohyb ztvárněn velmi úspornou animací, vypadá všechno přirozeně a velmi hezky. S hlavními hrdiny téhle hry se podíváme do obýváku, kde se odehrává první telefonát, ale třeba i na lyžařské svahy.

Hra má i svoji mapu herního postupu – jde o mapu podobnou takové, jaké vídáme v lyžařských střediscích, když si potřebujeme prohlédnout sjezdovky. V rámci hry se po ní budete posouvat. Nejde o nic velkolepého, ale ke hře se dobře hodí.

mogul 7 1
Obrázek ze hry Ski resort Mogul

Celkové hodnocení

Celkově můžeme hru zhodnotit více než kladně. Na vrchol žebříčku řadíme to, že má hra opravdu originální námět, se kterým se velmi dobře vypořádala. Dále kvitujeme skutečnost, že má hra dobrý příběh, který se dokonce může pochlubit i nějakými těmi zákrutami a navíc je kvalitně ztvárněný. Hra má také dobrou hratelnost a její ovládání se naučíte během pár kliků, takže po prvním levelu už si můžete jen užívat hraní.

Hra je celá v češtině, vhodná pro všechny věkové kategorie hráčů.

image 37
Ski resort Mogul

Kolekce Ski resort Mogul

Oblíbená hra si vysloužila hned tři díly, a tak nakonec vznikla celá kolekce Ski resort Mogul. Sdružuje celou trilogii včetně tohoto prvního dílu a představuje tak kompletní originální obsluhovačkovou sérii, která díky svému netradičnímu námětu může směle konkurovat dalším v tomto žánru.

image 38
Kolekce Ski resort Mogul

Za 99 Kč i na kolekci

První díl Ski resort Mogul můžete nyní najít na našem e-shopu za 99 Kč. Akce je však časově omezená. Poté bude hra v běžné distribuci za 169 Kč, za zvýhodněnou cenu ji dlouhodobě najdete na kolekci 25 her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *