Přeskočit na obsah

Vyzkoušejte si, jak se farmaří na exotickém Madagaskaru!

Farm Frenzy přichází se stále novými a novými nápady a tentokrát zamířila na exotický Madagaskar. Jak se buduje farma v tak netradičních končinách? To se dozvíte v následující recenzi!

madagascar rec
Farm Frenzy 3: Madagascar

Scarlett opět zasahuje!

Jak už je v moderních Farm Frenzy zvykem, hlavní hrdinkou je opět optimistická blonďatá farmářka Scarlett. Tentokrát se vydala na dovolenou na Madagaskar. Když už však chtěla odjet domů, dozvěděla se, že v místní rezervaci je mnoho zvířat nemocných a nejsou peníze na jejich léčbu.

Jak už je to u Scarlett zvykem, nazula si holínky, vzala hrábě do ruky a pustila se do farmaření. Chce se postarat o zdejší zvířata, rozjet na Madagaskaru farmu a zajistit peníze na fungování rezervace.

Jestli se jí to podaří, už záleží jenom na vás.

madagaskar8 2
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Co každého zajímá? Zvířata!

Nebudeme vás dlouho napínat a napíšeme vám, jaká zvířata můžete na madagaskarské Farm Frenzy chovat. Jsou to krocani, pštrosi, buvoli – a to nejlepší na závěr: sloni! Farmaření na Madagaskaru tak bude opravdu exotické a zábavné.

Je pravda, že „základní“ zvíře, kterým je krocan, už jsme párkrát ve hrách potkali. Možná bychom ocenili něco nového. Co třeba papoušci? I zbytek zvířat (snad kromě slona, vzpomínáme si jen na mamuty) už ve hrách Frenzy také byl, nicméně méně častěji než krocani.

Klasicky se tu potom objevují psi a kočky, kteří chrání farmu před nepřáteli, respektive pomáhají sbírat vyprodukované suroviny. I tady by rozhodně šlo vymyslet nějaké zajímavější zvíře, které by více korespondovalo s tématem hry.

madagaskar7
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Super záporáci: opičáci!

Snad žádné výtky však nelze mít k nepřátelům. Tradiční medvědy, kteří útočili na naše zvířátka a kradli naše výrobky a kteří už byli trochu nudní, tu totiž nahradil nový záporák. Je to obrovský orangutan! Hra díky němu získává něco svěžího a je super, že tvůrci tenhle nápad realizovali. Doufáme, že podobné překvapení nás čeká i v dalších hrách z této série!

madagaskar3 1
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Jak se hra hraje?

O Farm Frenzy už jste určitě slyšeli, pravděpodobně některý z dílů i hráli, takže si můžeme dovolit vzít to stručně. Na začátku levelu dostanete seznam úkolů – například vyprodukovat 20 vajec, vydělat 1000 mincí, nebo pořídit 10 krocanů. Abyste level dokončili, musíte tyto úkoly splnit.

V průběhu hry si nakupujete různá vylepšení a také nové továrny. Postupem času tak budete moct například vyrábět z vajec dorty a tak dále.

madagaskar 1 1
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Grafika pěkná, ale ohraná

Kromě zajímavých zvířat bohužel ve hře nic moc nového neuvidíme. Továrničky zůstaly stejné jako v jiných dílech, stejně tak produkty, které nám naše farma přináší.

Oproti jiným dílům je hezky zpracovaná mapa postupu, přestože má velmi jednoduchý vizuál. Každopádně působí na oko příjemným dojmem a patří k těm lepším mapám, které jsme v sérii viděli.

madagaskar4
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Příběh vyprávěný pomocí komiksu

Příběh Farm Frenzy 3: Madagascar jsme vám v krátkosti převyprávěli na začátku recenze. Děj hry je představený pomocí velmi krátkých nepohyblivých komiksů. Obrázky jsou ilustrované sytými, krásnými barvami, jednotlivé slajdy působí dojmem, jako že tvůrce opravdu bavilo tento příběh vytvářet a kreslit.

Existence příběhu je pro hry ze série Farm Frenzy velmi důležitá – z minulosti totiž víme, že díly, které děj neměly, byly o něco nudnější. Hry s příběhem totiž získávají jakousi jinou atmosféru, jiný náboj. Hráč je díky nim motivovanější se do hry pustit a vracet se k ní.

Takže za příběh dáváme rozhodně palec nahoru!

madagaskar 9
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

Hra vhodná pro děti

Jako všechny hry ze série Farm Frenzy, i tahle je vhodná pro děti. Jde o nenásilnou, roztomilou hru, která podpoří v dětech soutěživost. Rodiče se rozhodně nemusí bát nechat své potomky, aby u téhle hry trávily čas.

Hra je intuitivní, dá se velmi rychle naučit. Levely se ztěžují postupně, takže se i malí hráči dokáží adaptovat na tempo hry a náročnější kola časem bez problémů zvládnou.

image 18
Farm Frenzy 3: Madascar

Velmi dlouhý úvod

Hry ze série Farm Frenzy velmi často trpí na jeden neduh. První část hry, ve které pracujete víceméně jenom se „základním“ zvířetem (slepice, krocan, tučňák…), které snáší vejce, je vždycky velmi dlouhá. Za první hodinu hraní se v podstatě nedostanete k tomu, abyste si koupili jiné zvíře než krocana. Můžete z toho někdy nabýt dojmu, že jste uvízli v nějaké smyčce a neposouváte se dál. Opravdu moc už si chcete koupit slona a místo toho vám pořád chodí úkoly s vejci a krůtami. Tohle by chtělo vylepšit. Chceme hrát s ostatními zvířaty i na začátku hry!

madagaskar6 1
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madascar

Sbírání trofejí

Jako vždy i zde máte několik časových limitů, ve kterých můžete level dokončit. Podle toho získáte za dané kolo ocenění – třeba zlaté, když budete nejlepší!

madagaskar5
Obrázek ze hry Farm Frenzy 3: Madagascar

13 dílů Farm Frenzy

V naší nabídce je hned 13 dílů Farm Frenzy. Zde si je můžete koupit všechny najednou. Jde o klasické hry, ale třeba i o speciální díly zaměřené například na rybaření, dobu ledovou nebo na vikingské farmaření. Rozhodně vám doporučujeme si všechny díly projet, protože tam najdete opravdu zábavné kousky.

image 19
Obsluhovačka Farm Frenzy – 13 dílů

Nové Farm Frenzy na kolekci 43 her

Nejen Madagascar, ale i další nově vydané Farm Frenzy najdete na naší velké kolekci 43 her. Všechny hry jsou na ní doslova za pár kaček, takže se vám vyplatí pořídit si je právě na kolekci.

Pokud byste přece jen chtěli Farm Frenzy: Madagascar jen samostatně, pak nezapomeňte, že nyní ji máme v akci za 99 Kč!

image 20
Kolekce 43 her

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *