V nové obsluhovačce se Pán počasí vrací a zachraňuje princeznu

Pán počasí je tu zpět a tentokrát si jede pro svou nevěstu. Královna víl Olivia byla uvězněna ve věži a její země strádá. Pán počasí se vydává do její země a pokusí se ji zachránit a možná nakonec přijde i láska. Pojďme se podívat na to, jak se pátý díl Pána počasí vydařil.

Pan pocasi 5 2

Úspěšná série

Jen málo obsluhovačkových sérií je tak úspěšných jako Pán počasí. Příjemná relaxační hra, která vám umožňuje budovat novou říši i s pomocí toho, že ovládáte počasí. Režim a námět hry je v každém díle stejný, mění se však příběh a grafika. Hra se postupně vyvíjí a Cesta za princeznou je již pátý díl, který se zabývá tím, jak se pán počasí lord Viktor vydal za záchranou královny víl a nakonec si ji odveze do své říše jako svou paní.

princezna 7
Pán počasí 5: Cesta za princeznou

Příběh, který stojí za to

Příběh jsme popsali výše. Je vyprávěn pomocí obrázků, které jako by byly nakresleny na pergamenu, a titulků (které jsou samozřejmě v češtině). Příběh je jednoduchý, má romantickou, skoro až pohádkovou linku, a je jeden z nejlepších v celé sérii.

Příběh je pro hru důležitý, protože díky němu pochopíte, proč máte některé věci dělat a proč máte vlastně vůbec tuhle hru hrát. Zároveň má každý level svůj mikropříběh vyprávěný prostřednictvím dialogových oken, ve kterém se zdůvodňuje, proč máte v daném kole dělat takové či makové úkoly. Díky tomu máte pocit, že s vámi hra celou dobu komunikuje a provádí vás na vaší cestě dál.

princezna 10
Obrázek ze hry Pán počasí 5

Klasická stavitelská obsluhovačka s fantasy prvky

Každý, kdo někdy hrál nějakou obsluhovačku se stavitelskými prvky, bude vědět, jak tuhle hru hrát. Na začátku každého levelu dostanete určitý seznam úkolů – například kolik máte získat jídla pro dělníky, že máte vyčistit silnice nebo kolik získat zlata. Máte časový limit, během kterého byste měli úkol splnit. Na konci dojde k vyhodnocení.

Tato hra je doplněna o prvek ovládání počasí. Například můžete použít slunce, abyste urychlili dozrávání plodin na vašich polích. Jak bude hra pokračovat, budete se učit ovládat další elementy v počasí. Budete tak rozkazovat například dešťovým mrakům nebo bouřkám.

princezna 6
Obrázek ze hry Pán počasí 5

Dobrá práce po grafické stránce

Hru můžeme ocenit po grafické stránce. Jde o pseudostředověký či fantasy svět, ve kterém jsou drobná políčka s obilím, listnaté stromy, chatrče a podobně. Počasí je zde ovládáno prostřednictvím ikon, které znázorňují daný element.

Herní pole je široké přes celou obrazovku a poměrně přehledné. Mohlo by mít ještě o něco lepší rozlišení a některé detaily by mohly být zřetelnější. Přesto je grafická stránka velmi kvalitní a odpovídá tomu, co hra potřebuje a co od ní očekáváme.

princezna 4
Obrázek ze hry Pán počasí 5

O velmi efektních obrázcích, které ilustrují hlavní příběh, už jsme mluvili. Hezky a účelně je udělaná i herní mapa postupu.

Ještě se můžeme na chvíli zastavit u hlavních postav tohoto příběhu. Jsou to postavy, které vypadají zároveň jako lidé a zároveň jako zvířata. Chodí po dvou, mluví, komunikují, vládnou říši a podobně, zároveň však mají na tváři srst a připomínají nějaké zvíře. Tato skutečnost nejvíc zařazuje hru do fantasy žánru.

princezna 9
Obrázek ze hry Pán počasí 5

Skvělá hratelnost

Cesta za princeznou má skvělou hratelnost. Naučíte se ji rychle ovládat a hra s vámi neustále komunikuje prostřednictvím příběhu. Díky tomu se posouváte dál a za chvíli už budete v tomto herním světě jako doma. Hru zvládnou hrát jak malé děti, tak senioři, zároveň ale bude bavit i dospělé hráče, kteří u ní mohou příjemně relaxovat.

princezna 2
Obrázek ze hry Pán počasí 5

Pán počasí celá kolekce

Protože je Pán počasí velmi oblíbená obsluhovačka, zasloužily si všechny díly dostat vlastní kolekci. Jde o souhrnnou kolekci všech dosud vydaných dílů – od debutového až po ty nejnovější.

image 3
Pán počasí celá sága

Srovnání s ostatními díly

Vzhledem k tomu, že už vyšlo několik dílů, můžeme je mezi sebou porovnávat. Cesta za princeznou je jakýmsi zlomem v sérii, jakýmsi prostředním dílem. Úvodní trilogie byla starší klasickou stavitelskou obsluhovačkou, která si získala spoustu fanoušků, a díky tomu začaly vznikat díly nové generace. Tu začínal čtvrtý díl s názvem Následník trůnu. Na něj pak navazuje díl, který dnes recenzujeme – Cesta za princeznou. Tyto dva díly se zlepšily v grafice a posunuly kupředu i v některých dalších bodech. Další díly jsou pak hlavně po grafické stránce ještě modernější a propracovanější.

Cesta za princeznou tedy patří k těm modernějším a lepším dílům. Doporučujeme však projít celou kolekci, abyste si užili celý vývoj série.

image 4
Pán počasí 5: Cesta za princeznou

Pán počasí 5: Cesta za princeznou za 99 Kč a také na kolekci

Momentálně máme Cestu za princeznou za necelou stovku v akci. Jde o krátkodobou akci, dlouhodobě najdete tuto hru (a i další nové díly) na kolekci 43 her, kde je cenově zvýhodněná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *