Přeskočit na obsah

Strašidelná panství – obsluhovačka, která stojí za to!

Strasidelna panstvi 2

Tahle strašidelná obsluhovačka nám udělala vážně radost. Podívejte se s námi do hotelů spadajících pod značku Strašidelná panství a pojďte omrknout, co vás tam čeká. Je toho spousta a stojí to za to.

Strasidelna panstvi 2

Je čas jít do práce!

Naše hlavní hrdinka zrovna nemá práci a ne a ne nějakou najít. Naštěstí má dědečka, který nechce, aby vnučka zahálela, a tak jí dohodí super džob.

O co půjde? V hotelu pro strašidla zrovna hledají noční recepční. Klientela je tu sice trochu podivínská, ale lepší nějaká práce než žádná. A nakonec to možná bude legrace – tedy pokud u toho vás duchové nevyděsí smrti nebo vás neprokleje čarodějnice. Ale to je holt riziko povolání.

panstvi 6
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Hotelová obsluhovačka

Děj hry jsme popsali trochu s nadsázkou, nicméně přesně takhle si můžete obsluhovačku Strašidelná panství představit.

Vy, kteří budete hrát za hlavní hrdinku, nastoupíte do hotelu, ve kterém se ubytovávají různí duchové, strašidla a nadpřirozené bytosti a vaším úkolem bude je samozřejmě ubytovat a poskytnout jim ten nejlepší servis.

Princip hry je stejný jako v jiných hotelových obsluhovačkách, jenom tu zkrátka budete mít trochu neobvyklé hosty.

panstvi 2
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Hotelová služba

Vaši hosté nebudou chtít jen ubytovat, ale neustále vám budou volat na recepci a zahrnovat vás svými někdy i trochu výstředními požadavky. Večeře na pokoj je samozřejmost, někdo však může také chtít speciální lektvar nebo třeba konkrétní knihu. Strašidla si samozřejmě nebudou nosit kufry na pokoj, takže je musíte roznášet vy – a běda vám, jestli spletete číslo pokoje. A co když se čarodějnici ztratí její černý kocour? Samozřejmě že ho musíte chytit a doručit zpátky její majitelce.

Práce tady bude dost, o to se nemusíte bát.

panstvi 3
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Žádný strach

A bát se nemusíte ani toho, že byste se u hry vy nebo vaše děti báli. Přestože využívá strašidelné a duchařské motivy, tak na ní není nic děsivého. Nikde na vás nic nevybafne, žádná z postaviček není nijak odporná nebo tak hrozná, že by se vám o ní zdály noční můry.

Naopak – hra je opravdu zábavná. Nadpřirozené postavičky vám přirostou k srdci a budete se na ně v každém levelu znovu a znovu těšit. A také si jistě budete užívat nápady, které hra přináší – jsou hravé a originální a dokonale (i když trochu satiricky) využívají námět strašidelného hotelu.

panstvi 8
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Detailní grafika

Až nás překvapilo, jak dobrá je ve Strašidelných panstvích grafická stránka. Ano, je trochu starší, ale o to je zajímavější, že je velmi detailní a přehledná. Každá postavička je jasně rozeznatelná od jiné, v hotelu narazíte na spoustu detailů, které činí prostředí realističtějším. Navzdory tomu, že je na herní ploše poměrně dost věcí a nemají úplně velké rozměry, dobře se v nich orientuje. Objekty lehce vystupují z prostoru a díky tomu je celá hra dostatečně přehledná.

Barvy jsou spíše tmavší, což koresponduje s námětem hry. Důležité věci, jako například čísla kufrů či pokojů, jsou dostatečně velké a výrazné, aby čitelnost nezpůsobovala problémy. Snad jen font v průvodci by mohl být trochu čitelnější.

panstvi 7
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Příběh jednoduchý a dostatečný

Děj téhle hry je úplně jednoduchý, ale zároveň plně dostačuje. Chápeme, jak jsme se ve strašidelném hotelu ocitli a navíc to, jak je příběh podaný, působí, jako by se to mohlo stát každému z nás – což jistě ocení děti nebo hráči s velkou fantazií. Příběh je podán formou několika slajdů s krátkým textem v komiksových bublinách.

panstvi 4
Obrázek ze hry Strašidelná panství

Pět desítek levelů v pěti různých lokacích

Každých deset levelů se bude odehrávat v jiném hotelu. Nemusíte tak mít obavy, že byste se u hry začali nudit – jakmile odehrajete pár úrovní, hned se ocitnete v novém prostředí a budete si muset v hotelových kobercích vyšlapat nové cestičky k pokojům. Podobná variabilita hry nás vždycky potěší.

Kromě toho vás tu čekají dva herní módy. Jednotlivé levely jsou trochu delší, než bývá u obsluhovaček zvykem, trvají nějakých šest až deset minut. Hra se ovládá jednoduchým klikáním.

Na začátku každého levelu dostanete zadaný limit vydělaných peněz pro běžnou a pro expertní úroveň. Za vydělané peníze si poté budete kupovat vylepšení vašeho hotelu, tudíž je rozhodně žádoucí vydělat co nejvíce! (Ostatně jako vždycky!).

image 3
Strašidelná panství

Kolekce 43 her

Strašidelná panství jsme pro vás přichystali na kolekci 43 her, kde ho najdete spolu s mnoha dalšími obsluhovačkami, ale také hrami dalších žánrů. Samozřejmě že na kolekci je hra mnohem výhodnější, než když ji budete kupovat samostatně.

Jestli ji přece jen chcete koupit samostatně, pak ještě pár dní poběží sleva, ve které můžete Strašidelná panství získat za 99 Kč, místo běžných 169 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *