Přeskočit na obsah

Farm Frenzy 4 uvedla známou obsluhovačku mezi moderní hry

Jestli vás zaujala čtvrtá řada známé farmářské obsluhovačky Farm Frenzy, pak rozhodně čtěte dál. Hru jsme si zahráli a přinášíme vám recenzi, ve které probereme jednotlivé detaily hry pěkně zevrubně a podíváme se na to, v čem se hra posunula do moderní doby.

ctyrka rec

Věčná stálice Farm Frenzy

Pokud jste milovníci počítačových her, pak vám Farm Frenzy jistě neunikla. Pravděpodobně jste některý z předchozích dílů hráli. Pojďme si tedy shrnout, co o této sérii víme jako o celku.

Hlavička Farm Frenzy sdružuje farmářské hry, ve kterých pečujete o zvířata, získáváte z nich nějaké suroviny, které pak dál zpracováváte – například při výrobě dortů nebo pizzy. Snažíte se vydělat co nejvíce peněz a plněním úkolů postoupit do dalších levelů.

Toto všechno zůstává i u čtvrté generace Farm Frenzy. Dokonce vás tu přivítají i stará známá zvířátka a podobné produkty vaší farmy, na jaké jste byli zvyklí v předchozích dílech. Ale spousta dalších věcí bude jinak.

image 4
Farm Frenzy 4

Grafika jako hlavní tahák nové hry

Prvním, čeho si na Farm Frenzy 4 všimnete, je nová a moderní 3D grafika. Hra se graficky posunula mezi mnohem pokročilejší a propracovanější hry. Vidět je to hlavně na úvodním příběhu, ale narážíte na to po celou hru – u vizuálu oblíbených zvířat, u jejich produktů či u domečků, ve kterých jsou umístěny vaše fabriky.

Barevně je hra laděná podobně jako předchozí díly – jasné a výrazné základní barvy. Připadá nám, že v tomto dílu jsou však barvy ještě sytější než obvykle.

ctyrka 8
Obrázek ze hry Farm Frenzy 4

Stará známá Farm Frenzy

V některých věcech však zůstává tahle hra starou dobrou Farm Frenzy. Jako domácí zvířátka tu máte hlavně slepice a prasata a z nich získáváte vajíčka a šunku. Později vám přibudou i ovce a krávy. Jejich produkty potom dále zpracováváte ve svých fabrikách. To je koncept známý i z předchozích dílů.

Zůstávají staří nepřátelé – medvědi, ale přibývají také noví – krtci. Pokud patříte mezi útlocitné hráče, pak vás možná potěší, že medvědi už tu nejsou zavírání do obrovských klecí, ale do dárkového balíčku. S medvědy vám pomůžou hlídací psi a se sběrem surovin zase kočky.

Systém hry je jednoduchý – na začátku levelu dostanete zadaný úkol: například kolik máte vydělat peněz, kolik vlastnit slepic nebo kolik vyrobit určitých výrobků a běží vám čas na to, abyste úkol splnili.

ctyrka 3
Obrázek ze hry Farm Frenzy 4

Co dalšího je tu nového?

Velmi se nám líbí, jak je vytvořena herní mapa postupu – ta byla v nadpoloviční většině Farm Frenzy vždycky odfláknutá, zatímco tady si s ní tvůrci opravdu vyhráli.

Ke změně k lepšímu došlo i v případě trofejí. Od začátku víte, co musíte udělat, abyste tu kterou trofej získali; je jich tu víc, můžete si je prohlížet a více se povedly po vizuální stránce.

Zajímavý je také nápad s tím, že se zvířata navzájem ovlivňují – když budou na vašem dvorku prasata i slepice, budou spokojenější a budou produkovat více výrobků. Tohle všechno vám ukáže průvodce hrou, jenž je tu samozřejmostí.

ctyrka 2
Obrázek ze hry Farm Frenzy 4

Kam zmizela Scarlett?

Možná vám tu bude trochu chybět farmářka Scarlett, která provázela v mnoha předchozích dílech. I když šlo o sympatickou postavu, nechybí zde sama o sobě, její absence je však symbolem pro nedostatečný příběh. Hlavní postava přijíždí ke svým prarodičům na farmu a zde se učí hospodařit, průvodcem mu zde je robot Kolečko, který mu radí ve všech farmářských věcech.

Robot, jako jeden z nových prvků hry, je vlastně symbolem modernizace hry. V některých předchozích dílech Farm Frenzy jsme ho viděli jako jedno z „hospodářských zvířat“, nyní je tedy průvodcem hrou.

Ještě zmiňme, že si na začátku můžete vybrat, zde hlavní postavou bude žena či muž – to rozhodně kvitujeme!

ctyrka 7
Obrázek ze hry Farm Frenzy 4

Co ještě vás ve hře čeká?

Farm Frenzy 4 si pro vás připravila neuvěřitelných 90 levelů rozdělených do 4 různých herních světů. Hrou vás provede zmíněný robot. Její hratelnost je velmi dobrá, zvládnou ji i malé děti, zároveň však bude výzvou i pro dospělé hráče.

Tak už na nic nečekejte, obujte holínky a vyzkoušejte si, jaké to je farmařit v jednadvacátém století!

ctyrka 4
Obrázek ze hry Farm Frenzy 4

Kolekce Farm Frenzy

Hned 13 dílů Farm Frenzy u nás můžete najít na jedné kolekci. Najdete ji tady a díky ní můžete procházet sérií od nejstarších dílů až po právě tento nejmodernější. Vyzkoušíte si tak úplně klasické díly nebo třeba některé s originálním nebo překvapivým nápadem. Jestli jste milovníci této série, pak je pro vás tato kolekce absolutní nutností.

image 5

Ještě stále za 99 Kč!

Pokud budete chtít pořizovat Farm Frenzy 4 samostatně, pak využijte naši akci, ve které můžete získat tuhle farmářskou obsluhovačku jen za 99 Kč.

Dále jsme pak tuto hru umístili na kolekci 43 her, která je mixem mnoha žánrů a mnoha her určených pro celou rodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *