Přeskočit na obsah

Obsluhovačka říznutá hledačkou? To je Labužníkův ráj

Labužníkův ráj je zajímavá obsluhovačka, která v některých aspektech působí skoro jako hledačka. Zní vám to zajímavě? To jsme rádi, že jsme ve vás vzbudili zvědavost, pojďte se s námi dnes podívat na to, jaká je tahle hra, víc zblízka.

Labuznikuv raj 2

Labužníkův ráj – docela netradiční obsluhovačka

Jestli máte rádi obsluhovačky z gastronomie, asi jste už na Labužníkův ráj narazili. Dokonce by se dalo říct, že jde o kultovní hru tohoto žánru.

Tato hra vás zavede na americké pobřeží, kde budete kupovat různé gastro podniky a pracovat v nich. Jednou to bude pizzerie, později plážový bar nebo třeba klasický americký fast food.

Tohle všechno vypadá jako klasická obsluhovačka, ale její provedení je přece jen poněkud netradiční. Není to o tom, že byste klikali na předem připravená jídla a rozdávali je zákazníkům. Tady si budete muset ve (značně nepořádných) kuchyních najít všechny suroviny, shromáždit je, potom je řádně upravit a poté teprve servírovat hladovým hostům. A vlastně to chvílemi připomíná spíš hledačku.

raj 6
Obrázek ze hry Labužníkův ráj

V těch kuchyních je pořádný nepořádek

Na začátku dostanete zadané úkoly podobně jako v jiných obsluhovačkách. Poté už chodí zákazníci a diktují vám svá přání. Vy musíte posbírat po kuchyni rozházené věci a poté ještě pokrmy dokončit – například na pánvi nebo v troubě.

Ingrediencí válejících se po kuchyni je opravdu hodně a hlavně ze začátku levelu budete mít co dělat, abyste je našli. Naštěstí tu existuje tlačítko nápovědy (další zvyk z hledaček!), které vám v případě nouze pomůže.

raj 3 1
Obrázek ze hry Labužníkův ráj

Kupujte nové a nové podniky

Prodáváním v restauracích si vyděláte peníze a za ty si potom můžete kupovat další podniky na pobřeží. Je to skvělé v tom, že se můžete přesouvat z jedné lokace do druhé a střídat tak prostředí, díky tomu se ve hře jen tak nezačnete nudit. Každá restaurace je totiž úplně jiná – je přece něco jiného vařit v burgrárně a něco jiného obsluhovat v plážovém baru, kde vyrábíte koktejly. Variabilita herních prostředí je jedním z největších kladů této hry.

raj 1 1
Obrázek ze hry Labužníkův ráj

Sympatické postavy

V této hře hrajete sami za sebe, postupně tu však potkáváte jiné postavy. Když se dostanete do nového podniku, objeví se před vámi zdejší zaměstnanec, který vám vysvětlí, jakou práci je tu potřeba dělat. Postavy jsou různorodé, tvůrci mysleli na to, aby se tu objevovali jak muži, tak ženy, ale také lidé různé barvy pleti. Přestože je hra starší, plně tak reflektuje moderní rozmanitost.

raj 7
Obrázek ze hry Labužníkův ráj

Starší grafika, která vám připomene, jak se hrálo dřív

Grafika hry je bohatá, plná věcí, zábavných detailů i hezkých barev, ale přeci jen je na ní vidět, že už je trochu starší. Přesto však plní všechno, co od ní očekáváme a možná i něco navíc. Při hraní jsme měli pocit, že tvorba lokací a samotného vizuálního ztvárnění hry tvůrce opravdu bavila a nachystali tam pro hráče spoustu hezkých detailů.

Pravda je, že při hledání v kuchyni občas narazíte na věci, u kterých si nebudete jistí, co jsou vlastně zač, nebo budete zjišťovat, že některé věci vypadají podobně či dokonce stejně a vy neumíte rozeznat, na kterou z nich máte kliknout. Ingredience v kuchyních občas splývají s prostředím a lokace nejsou příliš přehledné.

Přesto grafiku chválíme – není možná moderní ani nadprůměrná, ale pro hru je dostačující a bavila nás.

raj 9 1
Obrázek ze hry Labužníkův ráj

Ideální letní oddechovka pro celou rodinu

Hra je vhodná pro děti i dospělé. Její ovládání má velmi jednoduchá pravidla, pochopíte ji okamžitě. Problém mohou mít osoby s horším zrakem – seznamy surovin jsou psány poměrně malým písmem a samotné hledání ingrediencí často vyžaduje ostrý zrak. Je také potřeba, aby děti již uměly číst, pokud chtějí hru hrát.

Jinak se do ní ale může pustit opravdu každý – zábavná je pro všechny stejně. Jde o příjemnou oddechovku, u které můžete strávit pár desítek minut nebo třeba i hodiny, během kterých zkrátka vypnete a zapomenete na všechny starosti.

image 19
Labužníkův ráj

Labužníkův ráj dvakrát výhodně!

Tuhle příjemnou oddechovou hru jsme pro vás připravili hned ve dvou výhodných akcích.

Při samostatné koupi ji můžete mít v těchto dnech jen za 99 Kč, místo běžných 169 Kč.

Zajímat by vás měla také kolekce 43 her, na které jsou hry doslova za pár korun. A najdete mezi nimi Labužníkův ráj i spoustu dalších zajímavých her – některé z nich jsou stejně jako tahle vyloženě kultovní, jiné naopak čerstvé novinky na trhu. Prozkoumejte je zde!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *