Přeskočit na obsah

Ne abyste vzali roha! Tahle obsluhovačka vás bude bavit!


Málokdy už samotný název hry tak moc vystihne, co od ní čekat. U této obsluhovačky plné bláznivých postav, veselé zábavy, a navíc s grafikou, jež hraje všemi barvami, to ale vytušíte. Zahrát si ji někdy v létě, asi by náš dojem z ní byl vlažnější, ale teď v zimě? V chmurném ročním období je takový kousek skoro až zapotřebí.

berem roha rec
Berem odsud roha

Hra „Berem odsud roha“ spadá do skupiny těch obsluhovaček, v nichž ani tak nejde o plnění složitých výzev v šibeniční čas, ale naopak tu hraje prim pohoda. Ve výchozím herním režimu je kompletně vypnutý časovač, takže každou ze 45 úrovní můžete hrát vlastně tak dlouho, jak sami budete chtít, a přesto ji zdoláte se vší slávou na zlatou medaili. Máte tím volný prostor ke kochání se nad kreslenou grafikou i uklidňující znělkou a užijete si všechny herní prvky, které tato obsluhovačka nabízí. Není totiž zaměřená jen na stavbu a vylepšování budov, ale postaví vás i před spoustu dalších úkolů, jež vyvstávají z momentální situace – boj proti magickým elementálům, ničení překážek, přemosťování propastí nebo různou pomoc potřebným.

image 16
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Kdyby to na vás bylo až moc klidné a pro to, aby hra byla zábavná, potřebujete výzvu a pocit, že vás tlačí čas, kliknete v menu na tlačítko „Obtížnost“ a herní režim jednoduše změníte. Krom snadného dobrodružného lze hrát ještě v náročném, hrdinském, kde již časomíra běží rychlým tempem, jak jsme tomu zvyklí z jiných obsluhovaček. Výhodou je, že obtížnost nevolíte před začátkem celého dobrodružství, ale lze ji před započetím každé úrovně přepínat. Nestanete se tak několikahodinovou obětí svého (špatného) rozhodnutí, než hru dohrajete až do konce.

image 17
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Praštěný příběh s vyšší myšlenkou

Příběh, kterého v této hře budete svědky, je tak trochu moderní pohádka v odlehčené podobě. Hlavními postavami tu je sice sebevědomý, ale gentlemanský Jake, věčně ufňukaná kočka, a především opatrná Rachel, která je hlavním mozkem skupiny  a vyjednávačem s ostatními bytostmi. Cílem jejich dobrodružství není nic menšího než uniknout ze světa, do kterého se dostali omylem.

image 18
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Naprosto cizí prostředí přinutí náš tříčlenný únikový tým k důvěřivosti vůči všem, kteří se tváří, že jsou schopni poradit a pomoct. Jenže ani jeden z těch, kteří vám tu nabídnou pomocnou ruku, si nenechají uniknout příležitost vás „vyždímat“. Navalí na vás takových proseb a úkolů, až skoro zapomenete, že původně jste to byli vy, kdo něco potřeboval. Čím delší cestu urazíte, tím více se tato myšlenka „nic není zadarmo“ dostává do popředí příběhu a protagonistům začne náznakově docházet, že za jednu drobnou informaci platí poněkud velkou cenu, a nabývají na ostražitosti.

image 19
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Hra tak má svůj přínos i pro děti, které ji díky snadno pochopitelnému ovládání také dovedou hrát. Pokaždé, když do hry přibude něco nového, spustí se na okamžik výukový režim, jenž zatemní celou obrazovku vyjma místa, na které máte kliknout. Díky tomu se bez sebemenšího tápání rozkoukáte, i kdybyste tento typ hry hráli poprvé. Při druhém zahrání je ale tento výukový režim pochopitelně otravný, neboť blokuje kliknutí jinam.

image 20
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Pětačtyřicet úrovní s podkapitolami v šesti letech

Kéž by to naši dobrodruhové měli tak jednoduché jako hráč. Projdou hustým lesem i páchnoucími močály, ledovým královstvím i vyprahlou pouští, nebeskou říší i podvodním světem. Na konci poutě zde uvidíte celkem 45 bodů, jež představují jednotlivé úrovně a dovolují se k nim vrátit a znovu si je zahrát. U standardního dělení na úrovně ale tato obsluhovačka teprve začíná.

image 21
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Tím dalším členěním jsou kapitoly. Během hraní sledujete v levém horním rohu postupovou lištu s čísly. Ta udávají, kolik kapitol (pod-částí) úrovně máte očekávat. Jejich počet se obvykle pohybuje mezi třemi až pěti, ale někdy dosáhne i osmi. Kapitoly přicházejí vždy s vlastními úkoly, po jejichž splnění se stav surovin resetuje na 0 a váš stan s dělníky se přesune na novou pozici. Jinými slovy, každou kapitolu hrajete na zcela odlišné lokaci. Není to nuda na stále stejném místě se stejným rozmístěním cestiček, překážek a budov.

image 22
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Různorodé úkoly a možnosti

Oproti jiným obsluhovačkám, v nichž také sbíráte materiál a stavíte budovy, tu úkoly nekladou na takové činnosti příliš velký důraz. I když občas dostanete zadání ve znění „Postavte pilu“, mise se orientují spíše na příběh. Před začátkem hraní proběhne krátký dialog mezi Jakem, Rachel a některou z vedlejších postav, ze kterého nakonec vyvstane pointa dané úrovně, takže máte vysvětleno, proč je zapotřebí udělat zrovna to či ono, a ne něco jiného.

image 23
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Popisovanou rozmanitost úkolů pochopíte již v první úrovni, kdy budete tahat auto uvízlé v močálu. Originální mise se ale objevují napříč celou hrou – bourání skalního masivu, trhání bylinek, rozkopávání sněhuláků nebo stavbu katapultu, který hrdiny odpálí do ledové říše. Všechny je plníte pomocí zvláštních předmětů, jež hledáte přímo ve scenérii úrovně. Jakmile si k objektu proklestíte cestu skrz všechny překážky, pošlete dělníka, aby jej sebral a následně použil na místě, jež mu určíte. A tím je úkol hotov. Jen by u toho hra nemusela pokaždé tleskat a „jásat“.

image 24
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Šestnáct odlišných staveb

Pokud vás stavění v obsluhovačkách baví, tak nebojte. Opomíjené je pouze ze strany herních misí. O tom svědčí 16 různých budov, roztříděných do čtyř kategorií. Některé poskytují střechu nad hlavou, obyvatelům pohádkového světa, jiné slouží pro produkci surovin a další se starají o zisk nebo o obchodní spojení s vnějším světem. Přestože budovy spadají do stejné kategorie, jejich kontextové nabídky se liší – kupříkladu pila a statek. Zatímco pila potřebuje ke svému provozu vyhradit dělníky a zlato, statek funguje sólo. U každičké budovy je proto nutné si zapamatovat, co vyžaduje. V žánru obsluhovaček jde o lehký nezvyk, neboť všechny budovy se v nich typicky ovládají stejně. Zde je to však pestré.

image 25
Obrázek ze hry Berem odsud roha
image 26
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Nenáročné hraní na zimu

Hra „Berem odsud roha“ je výborná především na oddechové hraní, při kterém nechcete příliš přemýšlet, když máte pocit, že vás všechno ubíjí a chcete nechat tělo i mysl lenošit. Obsahuje sice tolik herních prvků, že není složité některý z nich sem tam opomenout a ani jej nevyužít, ale minimálně v herním režimu Dobrodružství to ničemu nevadí. Čas vás nijak netlačí a chybu, která by hráče donutila k opakování úrovně, tu udělat zkrátka nelze. Relaxační atmosféře přidává také kreslená grafika, nekomplikované dialogy a veselá znělka. I přes pestré úkoly a výzvy ale můžete po několikahodinovém hraní nabýt dojmu, že jste padli do stereotypu, a na vině bude pravděpodobně (příliš) nízká obtížnost.

image 27
Obrázek ze hry Berem odsud roha

Berem odsud roha je nyní za 119 Kč. Anebo na kolekci!

V současné době nabízíme obsluhovačku Berem odsud roha ve slevové akci za 119 Kč. Výhodná cena vydrží do 21. října, tak si dejte pozor, ať akci nepromeškáte! Je dostupná v elektronické distribuci, takže ji budete mít do pár minut v počítači.

Hru teď najdete také na kolekci 25 her. Jde o kolekci vhodnou pro celou rodinu, vybrali jsme na ní hledačky, obsluhovačky, spojovačky a další herní žánry, takže si na ní každý u vás doma najde to, co ho bude bavit!

image 28
Kolekce 25 her

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *