Přeskočit na obsah

Na téhle Farm Frenzy se vyrábí pizza!

Pod značkou Farm Frenzy vychází celá řada farmářských her a my jsme si pro dnešní recenzi vybrali tu s podtitulem Pizza Party. Pizza je pokrm, který dobyl celý svět, a tak není divu, že se i na farmě Frenzy rozhodli podnikat právě v tomto gastro odvětví. Pizza se zde vyrábí z domácích produktů a v té nejvyšší kvalitě!

pizza titul

Hry Farm Frenzy nepřinášejí žádný příběh. S pomocí nápovědy se totiž hned vrhneme do víru hry. Postup hrou je zaznamenáván na mapě, která má pojmenované ulice podle toho, co se v daných kolech naučíme a o jaké produkty se rozroste naše nabídka. Setkáme se tak třeba s ulicemi Vajíčková, Tvarohová nebo Francouzská pizzerie. Každý level se dá odehrát do pěti minut a v každé ulici najdeme většinou čtyři nebo pět levelů.

pizza party 1 1

Jaká zvířata budeme chovat a co vyrábět?

I v Pizza Party je hlavním atributem hry slepice, která snáší vejce. Důležitá jsou tu i kozy, jejichž mléko se hodí k výrobě tvarohu a sýru. Především s těmito dvěma zvířaty si vystačíme v první polovině hry. Z vajec se vyrábí vaječný prášek, který spolu s moukou vydá na těsto. Z těsta, tvarohu a sýra už se pak dají vyrábět i pizzy. V pozdější fázi hry přibývají ještě krávy a prasata. Stejně jako v předchozím dílu si můžeme na naši farmu pořídit i psy a kočky. Hafani si dokáží poradit s útoky medvědů, kočky zase pomáhají sbírat produkty, které se nám na farmě objevily.

pizza 9

Jedno velké plus

Hry Farm Frenzy fungují na stejném principu, takže hráči, kteří mají s některou z nich zkušenosti, určitě ocení možnost přeskočit výukové levely. Těch najdeme ve hře zhruba deset a ti z nás, kteří už jinou hru vyzkoušeli, by se u levelů, ve kterých je úkolem sebrat dvě vejce nebo koupit jednu slepici, zbytečně nudili. Pokud tedy budete hrou Pizza Party s Farm Frenzy začínat, můžete si v klidu zahrát pomalejší a jednodušší začátek, na kterém pochopíte princip hry. Jestli je to ale už vaše několikátá hra, s klidným svědomím můžete úvod přeskočit. Tleskáme tvůrcům za to, že na tohle mysleli.

pizza party 1

Jak vypadá samotné hraní?

Každý level má na začátku zadaný seznam cílů, které je nutné splnit. Také hned na začátku najdeme časový limit, kterého bychom měli dosáhnout, pokud chceme získat zlatou nebo aspoň stříbrnou trofej za dané kolo. Cíle mohou být zadány ve třech variantách. Zaprvé počet produktů, které je potřeba vyrobit, například dvacetkrát pizzu. Zadruhé počtem zvířat, která je potřeba mít na konci levelu, tak třeba pět koz. Anebo jde o úkol finanční: vydělat v daném levelu pět tisíc zlaťáků.

Práci hráči maří hlavně medvědi, kteří se potulují po okolí a občas mu zabijí nějaké to domácí zvířátko. Další potíže způsobuje hlavně sucho – zvířata vydrží bez vody a čerstvé trávy jen chvilku a jakmile ve studně vyschne voda, začnou umírat. Produkty je také třeba sebrat před tím, než se zkazí, a posledním protivníkem je samozřejmě časový limit.

pizza party 2 1

Postupné vylepšování

Za hvězdy nasbírané v jednotlivých levelech si můžeme nakupovat vylepšení. Naše továrny budou časem vyrábět více produktů a studna zvětší svůj objem. Dají se koupit i silnější psi a hbitější kočky. Menší nevýhodou je to, že nestačí si tyto vymoženosti zakoupit v obchodě, ale v každém levelu je třeba si na ně znovu vydělat a znovu je zakoupit.

Hra určená pro děti i dospělé

Hry ze série Farm Frenzy se mohou pochlubit velmi dobrou hratelností. Všechno funguje tak, jak má, hra nemá žádné zásadní zádrhele. Vzhledem k tomu, že je o trochu náročnější na šikovnost, rychlost i logické plánování práce, se hodí spíše pro starší hráče. Zároveň lze však levely dohrát v jakémkoli čase (nemají žádný deadline), takže si s nimi poradí i menší děti, které ocení téma i hezkou grafiku.

pizza 10

Slušná grafická práce

Většinu grafiky si hra přinesla z Farm Frenzy 2. Zvířata, produkty i většina továren je stejná jako v předchozím díle. Nicméně to zas až tak nevadí, protože grafika je to povedená. Hrozí jedině to, že pro hráče, kteří hráli Farm Frenzy 2 to bude tak trochu nuda. Pizza Party dostala jako dárek hezčí mapu, ačkoli i ta funguje na stejném principu jako ta ve zmiňovaném předchozím díle. Nejpovedenější grafickou částí hry jsou rozhodně zvířata, která působí zábavně a mají jasně daný styl.

pizza party 4

Získávání zlatých pohárů a trofejí

Za splnění časového limitu může hráč v každém kole získat zlatý nebo stříbrný pohár. Obzvlášť zlaté limity jsou ale hodně přísné. Pokud chce hráč získat všechny zlaté poháry, bude určitě muset některé levely opakovat a také dobře promýšlet, jaké kroky udělat, aby limit stihl. Kromě toho se dají v průběhu hry sbírat i trofeje, které se střádají ve zvláštní sekci Ocenění. Dostanete tak trofej třeba za svou první upečenou francouzskou pizzu nebo za tři sta sebraných produktů.

Srovnání s Farm Frenzy 2

Farm Frenzy 2 a Pizza Party jsou si velmi podobné. Pracují s téměř stejnými zvířaty a podobnými produkty. V Pizza Party najdeme méně levelů, ale nevadí to, protože ve Farm Frenzy už byly jednotlivé úkoly dost podobné, zatímco tady narazíme v každém kole na novou výzvu. Zároveň mají levely v Pizza Party o něco vyšší obtížnost, takže se u nich zdržíme delší dobu, obzvlášť pokud chceme dosáhnout na některý z pohárů.

pizza party 5

Pizza party – shrnutí

Pizza Party je další ze série Farm Frenzy. Nepřichází s ničím objeveným, ale opět ji můžeme označit za velmi kvalitní farmářskou hru. Pokud pořizujete hru pro děti, bude se hodit spíše pro větší hráče, protože má o něco vyšší obtížnost jednotlivých levelů. Dospělý hráč pak u hry bude moci strávit dlouhé hodiny oddechové zábavy vyšperkované sympatickou grafikou.

5572

Farm Frenzy 2: Pizza party jako součást nové kolekce

Hra Farm Frenzy 2: Pizza party je také součástí nejnovější kolekce her. Ta obsahuje 25 her a několik z nich jsou farmářské obsluhovačky z řady Farm Frenzy. Najdete tam však i mnoho hledaček a dalších her a také pár her, které jinde nejsou k sehnání. V rámci kolekce jsou hry dostupné v permanentním slevovém zvýhodněním, takže pokud máte zájem o více her ze série Farm Frenzy, rozhodně zvažte, jestli se vám kolekce nevyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *