Přeskočit na obsah

Klasika mezi spojovačkami Emilka Holubová míří do slevy! A navíc je i na nové kolekci!

K pozůstatkům jihoamerických kmenů Mayů, Aztéků či Inků dodnes vzhlíží jak široká veřejnost, tak vědecká obec. Jejich chrámy s důmyslnými, leckdy až nadpřirozenými mechanismy jsou oblíbenými náměty řady filmů… i her.

emilka recenze

I pro tuhle spojovačku je to vděčný motiv. Sice nepatří mezi to „nejaztéčtější“, co jste kdy viděli, ale na trochu pocitu, že jste něčemu na stopě, to stačí víc než bohatě. To něco, po čem pátráte, je samozřejmě poklad, který se nachází v dávno zapomenutém aztéckém městě.

K němu by vás měly dovést světelné paprsky odražené z pradávných monumentů a desek. Jak totiž Emilka Holubová – a jméno jistě ihned prozradí příbuznost s proslulým cestovatelem – zjistí, ty podstavce okolo nich mají nějaký účel. Pokládají se na ně drahokamy, jež vyzařují paprsky, které dohromady ukazují cestu k dalšímu monumentu. Úkolem Emilky je ty drahokamy technikou pokus-omyl rozestavět a tím vaším… je sehnat.

Pole zářící všemi barvami

Cílem vašeho sběračství je v rychlém tempu tvořit trojice (nebo ještě lépe čtveřice či pětice) kamenů stejné barvy na hracím poli 8 × 8. Na každou úroveň máte jenom omezené množství času, takže hrát ji, jak dlouho budete chtít, není možné. Něco jako oddechový režim bez pravidel tu nenajdete – podmínky jsou pořád stejné. Úrovně se od sebe liší pouze tím, že jsou neustále náročnější a náročnější… To samo o sobě není samozřejmě překvapující. Spíše je podivuhodné, jak rychle vám skončí pomyslná doba hájení – už po nějaké třetí úrovni pocítíte, že musíte opravdu „máknout“, kdežto jiné spojovačky vás klidně nechají spát celý první poločas.

Spojujte rychle, ale s rozvahou

Zmíněný cíl spojovat stejné kameny do trojic je spíše cestou ke skutečnému cíli. Tím je posbírat z hracího pole tolik drahokamů vsazených do kamenů, kolik je uvedeno na horní liště.  A zde přichází to, kvůli čemu se obtížnost úrovní extrémně zvedá – množství času není přímo úměrné počtu potřebných drahokamů. Jinak řečeno, na každý drahokam máte čím dál méně času.

Rychle tak zjistíte, že spojovat první trojici, kterou uvidíte, není cesta k úspěchu. Musíte si průběžně alespoň zběžně představovat, jak se kameny po vašem tahu přeskládají, a zda je tedy tah účelný… nebo bude spíše ku škodě. Obzvlášť pokud vám zbývá několik posledních drahokamů, je lepší dávka obezřetnosti. Jeden špatný tah může rozbourat kombinaci, kterou už jen tak nedostanete, a kvůli tomu nakonec prohrajete. Rozložení kamenů je totiž vždy náhodné a jejich promíchání, jež můžete každou hru udělat 2krát, nemusí pokaždé pomoci.

Rozhodování mezi bonusy podle priorit

Když ale úroveň splníte, dostanete vždy hvězdičku, za niž si hru nepatrně usnadníte. Můžete ji investovat do jednoho ze 16 vylepšení a bonusů, které by se daly v zásadě rozdělit na dvě kategorie – sošky bohů a bonusy generované spojením čtveřic či pětic.

Bez ohledu na kategorii, některé vám poskytnou cenný čas na splnění úrovně navíc, jiné zničí více kamenů a další navýší vaše skóre či udělí další bonus. Jelikož nelze skočit po všech naráz, měli byste zvážit, jaký bonus využijete opravdu nejvíce. Nehrajete na skóre? Tak vynecháte bonusy na skóre. Nechcete se tolik honit? Tak budete co nejvíce upřednostňovat bonusy k času. Vaše volba by se měla odvíjet od toho, jak chcete Emilku hrát a jaké jsou vaše schopnosti.

Obzvláště u sošek to chce určitý um a trochu toho plánování tahů, abyste naplno využili jejich bonusy. Aktivujete je totiž tak, že dvakrát po sobě spojíte alespoň trojici kamenů dané barvy. Úkol např. „spoj dvakrát po sobě trojici červených kamenů“ sice nezní moc složitě, ale jak budete postupovat úrovněmi a počet sad kamenů bude narůstat, uvidíte, že se vám to podaří jen málokdy. Bez promyšlení tahů spíš vzácně. Pokud tedy nechcete u spojování příliš taktizovat, je vhodnější investovat do sošek pouze přebytečné hvězdičky a soustředit se hlavně na vylepšování bonusů, jež se vám budou objevovat na náhodných kamenech.

Bodové šílenství

Dobrá kombinace! Impozantní kombinace! BODOVÉ ŠÍLENSTVÍ! Zprvu ani nebudete vědět, jak tuhle záplavu hlášek vyvolat, jenom budete nadšeně sledovat, jakou jste rozpoutali bouři. Smršť barev a animací alespoň na prvních deset her odtáhne vaši pozornost od poměrně důležité spodní lišty.

Sbíráním libovolných kamenů ji plníte pískem, který zase okamžitě odtéká pryč. Pokud se vám podaří úbytky převýšit a lištu nakonec naplnit, spustí se na pár vteřin tzv. bodové šílenství. Během něho máte příležitost získat hvězdičku navíc – jak jinak než opět sbíráním kamenů. Jestliže o hvězdičku navíc nestojíte, můžete dál pokračovat ve svém stylu hraní… v opačném případě kašlete na taktiku a spojujte všechno, co uvidíte. Lišta se vám mezitím bude opět plnit, jen tentokrát hvězdičkami. Nejspíše ji na první pokus celou nenaplníte, ale nic se neděje – stačí spustit další bodové šílenství a můžete v postupu pokračovat. Hvězdičky nejsou písek, aby odtekly.

Bonusové úrovně

Na konci každé kapitoly na vás čeká další příležitost na hru v rychlém tempu a ukořistění hvězdy navíc. Po hracím poli budou prolétávat různě rychlé a různě velké hvězdičky a vaším úkolem bude na ně klikat. Nepočítejte s tím, že úspěch v těchto úrovních bude zadarmo. Hvězdiček prolétává více naráz, a dokonce průběžně mění svou rychlost. Až to někdy připomíná lov motýlů.

Příběh? U spojovačky? Ale ovšem…

Aztécky vypadající kameny nebo sošky by tu jen stěží vybudovaly patřičnou atmosféru. Svou roli v tom mají spíše příběhové texty, kterých je na spojovačku opravdu hodně. Povětšinou totiž popisují aktivaci onoho prastarého mechanismu, osvícení desky a vytyčení další cesty. Jestli si vystačíte jenom se spojováním, tak příběh celkem v klidu oželíte, protože to neustálé vypravování, jak Emilka položila drahokamy na podstavec, se časem přejí.

Získejte Emilku se slevou!

Rádi byste si Emilku Holubovou zahráli se slevou? Ale jistěže! Stačí při zadávání objednávky použít zázračný slevový kupón MILUJEME-EMILKU a uvidíte, že cena půjde hned dolů! Slevová akce je však časově omezená, tak neváhejte příliš dlouho!

5679

Už jste viděli naši novou kolekci?

Na naší nové kolekci 15 her najdete spoustu hledaček, ale ne jen ty: jednou z her na téhle nejnovější kolekci je totiž právě i Emilka Holubová. Takhle pohromadě vás hry vyjdou výrazně laciněji, než kdybyste je získávali každou zvlášť, a budou váš čekat desítky hodin velké zábavy, logických úkolů i skvělých příběhů.

Sáhněte po téhle kolekci, uvidíte, že nebudete zklamaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *