Přeskočit na obsah

Jednoduchá letní farmářská obsluhovačka, to je Dobrý farmář

Jestli si na léto vybíráte nenáročnou oddechovou hru, kterou si budete moct zahrát třeba jen pár minut po práci, než vás bude čekat nějaká další aktivita, nebo kterou si chcete vzít na dovolenou, pak je Dobrý farmář jako stvořený pro vás.

dobry farmar rec

Starejte se o svá políčka a vydělejte miliony!

Farmářské hry patří k oblíbeným herním žánrům a z toho těží i Dobrý farmář. Je to však trochu jiná farmářská obsluhovačka, než na které jsme zvyklí. Řekli bychom, že v mnohých věcech je jednodušeji, možná až dokonce čistěji udělaná. Hra zpracovává velmi prostý základní nápad, důsledně ho však dotahuje do konce a vznikla tak zajímavá a herně příjemná oddechovka.

farmar 4
Obrázek ze hry Dobrý farmář

Pěstujte zeleninu, pečujte o zvířátka a prodávejte!

Vaším hlavním úkolem v této hře bude pěstovat zeleninu. Čekají tu na vás například sazeničky rajčat nebo okurky, ale třeba také tráva pěstovaná pro hospodářská zvířata. Vaším úkolem bude plodiny zasadit, zalévat a poté sklízet.

Na starosti dostanete ale také zvířata, třeba krávy. I jejich produkty budete moci prodávat.

Jak už to tak bývá u obsluhovacích farmářských her, prodejem produktů vaší práce budete vydělávat peníze a za ty dostanete možnost získávat vylepšení – a tak se stane, že například místo náročného obcházení políček a zalévání konvicí získáte pumpu a stříkačku, což vám ulehčí spoustu práce.

Zajímavý nápad, který bychom měli zmínit, je burza plodin. Když budete produkty prodávat či nakupovat, bude se pravidelně měnit cena, jako byste se pohybovali na skutečném trhu. Na to, že hra staví na velmi jednoduchých principech, je tohle překvapivý nápad s dobrým provedením!

farmar 3
Obrázek ze hry Dobrý farmář

Co od Dobrého farmáře očekávat?

Především oddechovou zábavu. Hra vám nabídne pár hodin příjemné zábavy, u které nemusíte příliš přemýšlet a zkrátka a dobře můžete v klidu relaxovat. V Dobrém farmáři najdete různé plodiny a možnost stavět různé technické a hospodářské stavby. Čekají vás tu různá vylepšení, na která si však budete muset vydělat.

Hrou vás provede psaný průvodce, jenž vám ukáže, co máte ve hře dělat. Stejně tak byste se ji ale naučili velmi rychle ovládat, i kdybyste jednali intuitivně. Hra je přeložená do češtiny. Doprovází ji příjemný herní soundtrack, který má jakýsi letní vibe.

farmar 5
Obrázek ze hry Dobrý farmář

Šablonovitá grafika

Grafika je starší a opravdu velmi jednoduchá. Základem herního pole je několik čtverečků, jakýchsi herních políček, uprostřed obrazovky. Na tato políčka zasazujete plodiny, kterých je ve hře až osm, zaléváte je, sklízíte a následně prodáváte.

Hlavní postavou téhle hry je „dobrý farmář“, jenž je obyčejnou, ničím zajímavou postavičkou, která pobíhá po herním poli podle toho, kam ji pošlete.

Zvířátka jsou tu zachycena z velké dálky, takže detaily nejsou příliš rozpoznatelné.

Grafika se opravdu skládá jen z nejnutnějších věcí. Je to funkční, stačí to, ale přece jen hra vypadá trochu chudě.

farmar 2 1
Obrázek ze hry Dobrý farmář

Hra nejen pro děti?

Skloňujeme tu dnes často slovo jednoduchost – to směřuje k uvažování o tom, že Dobrý farmář je hra, která se bude líbit i malým hráčům. Určitě je to pravda. Děti farmářské obsluhovačky milují a tahle jim půjde skoro sama. Ihned se ji naučí ovládat a budou se moct ponořit do hraní.

Zajímavé ale je, že když si k nim na chvíli sednou starší děti nebo dospělí hráči, možná brzy sami této hře propadnou – je totiž velmi chytlavá!

image 7

Nově v elektronické distribuci i na kolekci

Farmářská obsluhovačka Dobrý farmář byla dlouho na našem e-shopu nedostupná, nyní nově vychází v elektronické distribuci a díky tomu můžete hru dostat do svých počítačů. Abychom vás na to upozornili, připravili jsme akci, a hru tak můžete mít pár dnů za 99 Kč.

Kromě toho ji najdete také na kolekci 15 her, která je převážně hledačková, ale najdete tam třeba právě i Dobrého farmáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *