Přeskočit na obsah

Logická postřehovka Faraónovo tajemství vás zavede mezi egyptské bohy!

Egyptská božstva byla známá svou rozmarností – uměla být stejně laskavá ke svým oblíbencům, jako krutá ke svým nepřátelům. Pokud chcete pařit k těm šťastlivějším, budete muset ve hře Faraónovo tajemství získat mocné artefakty a splnit tak úkoly zadané samotnými bohy.

Faraonovo tajemstvi 02

Vydejte se do starověkého Egypta!

Tohle období láká snad každého milovníka historie a dobrodruha. Podívat se na to, jak se stavěly monumentální pyramidy, prožít lásku na faraónském dvoře anebo se setkat s tajemnými bohy se zvířecími tvářemi.

To poslední si můžete vyzkoušet ve hře Faraónovo tajemství. Hned devět bohů si vás tu vyhlédne a zadá vám úkol – získat pro ně mocné amulety. Dokážete to jen tehdy, když doplníte správné symboly na správná místa na posunující se papyrus a naplníte lištu, která vám amulet nakonec vydá. Bude to však chtít postřeh a trochu hráčského umu!

faraon 1
Obrázek ze hry Faraónovo tajemství

Luxusně zpracovaná postřehová hra

Faraónovo tajemství samo o sobě není nijak náročná nebo kdovíjak nápaditá hra. Ve spodní straně obrazovky vám pojíždí lišta plná symbolů, jež připomínají hieroglyfy, a na zbytku herní plochy jsou zase pruhy papyru s prázdnými místy pro umístění symbolů. Vše se pohybuje, takže musíte postupovat rychle, pokud chcete hieroglyfy ze spodní části přemístit na správné místo na papyru.

Vše pak ještě ztěžuje skutečnost, že symboly mají různou barvu – vzhledem k bonusům za použití stejně barevných symbolů v jedné řádce se vám rozhodně vyplatí dodržovat barevnou unitárnost.

Když získáte dostatečný počet bodů, naplní se vám další malá lišta, jež je umístěna na levé straně obrazovky a vy získáte amulet, který potřebujete, abyste si naklonili boha. Egyptský bůh na vás v každém kole přísně dohlíží a pokud se rozzlobí tím, že vám splnění úkolu dlouho potrvá, máte velký problém!

Princip hry je tedy jednoduchý, ale je dovedený k dokonalosti. Symboly se v průběhu hry proměňují, přibývají i jejich barvy; mění se i božstva, pro která pracujete. Díky tomu má hra dynamiku a bude vás bavit i několik hodin.

faraon 6
Obrázek ze hry Faraónovo tajemství

Vydařená grafická stránka

Hře se povedlo velmi dobře vytěžit námět – už jen to, že tu nehrajete s nějakými obyčejnými herními kameny, ale využívá se tu romantická symbolika hieroglyfů stojí za zmínku. Dále zmiňme opravdu kvalitní ztvárnění egyptských božstev – znalci tohoto tématu jistě dokáží každého boha rozpoznat podle jeho atributů a uznat, že se jeho avatar ve hře opravdu povedl.

faraon 2
Obrázek ze hry Faraónovo tajemství

Hra je vytvořena na příjemné barevné škále, symboly jsou velmi dobře graficky i barevně rozlišeny a jsou dostatečně velké, abyste neměli problém je rozpoznat a umístit na správné místo.

Stejně tak stojí za pochvalu i vizuální stránka amuletů, jež máte ve hře sbírat.

Opět jako u předchozího odstavce musíme podotknout, že grafika je v rámci žánru a námětu dovedena do vysoké kvality.

faraon 4
Obrázek ze hry Faraónovo tajemství

Překvapivá rozmanitost

Faraónovo tajemství má okolo sta levelů a pořád se proměňuje. Kromě zmíněného střídání bohů, které je pro hru určující, se tu také pravidelně proměňuje sada hieroglyfů, se kterou pracujete; amulety, jež získáváte; nebo barvy herních symbolů.

V rámci hry můžete také nasbírat drahokamy, za něž si postupně můžete nakupovat různá vylepšení, která vám ve hře pomohou.

Po celou dobu vás bude provázet příjemná hudba a zajímavý zvukový doprovod, díky kterému se opět trochu rozhýbe dynamika hry.

faraon 5
Obrázek ze hry Faraonovo tajemství

Skvělá hratelnost zaručuje vhodnou zábavu pro každého

Ve hře Faraónovo tajemství byste neměli narazit na žádný větší problém. Hra je velmi plynulá, všechno na sebe bez problému navazuje. Provází vás český textový průvodce a hru se velmi rychle naučíte ovládat. Její obtížnost se hlavně na začátku dá klasifikovat jako nižší, takže se nebojte žádných dramatických výzev – jedná se spíše o kvalitní oddechovou hru s využitím některých postřehových prvků.

faraon 7 1
Obrázek ze hry Faraónovo tajemství

V rámci žánru nadprůměrná hra

Ze hry Faraónovo tajemství jsme byli nadšení. Přestože jde o velmi jednoduchou hru, tvůrci si na ní dali záležet, a je tak opravdu vymazlená – a kvalitní práce se i na jednodušších hrách vždycky pozná. V rámci svého žánru se rozhodně jedná o nadprůměrnou hru a my vám ji s radostí doporučujeme.

image 17
Faraónovo tajemství

Faraónovo tajemství jako součást kolekce 43 her

Faraónovo tajemství je další zajímavý herní žánr, který se ocitl na široké kolekci 43 her. Kromě těchto logických a postřehových her tam najdete oblíbené hledačky, celou řadu obsluhovaček a také třeba spojovačky nebo puzzle. Celková cena kolekce je násobně nižší než součet jednotlivých her.

Jestli máte zájem o Faraónovo tajemství jako o samostatnou hru, pak vězte, že ji nyní máme nově v elektronické distribuci a ještě ke všemu v krátkodobé akci za 99 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *