Přeskočit na obsah

Škola kouzel: neobvyklá hledačka pro profíky

Skola kouzel 2

Jestli už vás nudí hledačky, ve kterých vám stačí párkrát kliknout na obrazovku a hned nějaký ten hledaný předmět najdete, pak vám řekneme, že Škola kouzel taková rozhodně není. Nejenže předměty jsou tu poschovávány opravdu dobře – ony jsou ještě rozbité na menší části, které budete muset najít.

Skola kouzel 2

Čas vyrazit za dobrodružstvím

Člověk se toho možná ve škole naučí docela dost, ale mnohem víc zkušeností na něj čeká v opravdovém světě. A to se týká i toho, když chodíte na Školu kouzel.

Hlavní hrdinka obdrží dopis plný tajemných symbolů. Ten ji vede za jejím bratrem, jenž se ztratil kdesi ve světě. Bude cestovat z jednoho kouta zeměkoule do druhého a na každém místě plnit nějaký úkol, k jehož naplnění se jí rozhodně budou hodit věci, které po cestě posbírá.

skola 8
Obrázek ze hry Škola kouzel

Hledání rozbitých částí předmětů

Škola kouzel je jednou z těch hledaček, které roztříští hledané předměty na několik částí a rozhází je po lokaci. Vy pak musíte zkompletovat všechny části, až poté můžete předmět využít. Je to přesně tak – abyste splnili úkoly, budete objevené předměty využívat v dalších krocích. Budete tak kombinovat hledání s logickým přemýšlením o tom, jak můžete daný předmět využít, a s minihrami, které vás v každé lokaci čekají. Hra tak působí komplexním, promyšleným dojmem.

Tento hledací systém je logicky náročnější než hledání celých předmětů, takže se hra hodí spíše pro zkušenější hráče. Na druhou stranu jsou jednotlivé části hledaných věcí dobře ohraničené a lehounce vystupují z prostředí, takže se o ně oči docela dobře zastavují. Přesto řadíme hledačku spíše k těm těžším.

skola 6
Obrázek ze hry Škola kouzel

Časté minihry

Ve hře vás poměrně často čekají minihry, logické úkoly a podobně. Úlohy jsou rozmanité a kombinují různé herní principy, takže pokaždé dokáží trochu potrápit vaše mozkové závity a vaši pozornost. Minihry mají lehkou až střední obtížností úroveň – většinu z nich už jste nejspíš někde jinde hráli, a tak si s nimi poradíte, ale přece jen nad tím chvilku času strávíte.

skola 3
Obrázek ze hry Škola kouzel

Minihry respektují lokaci a prostředí, ve kterém se odehrávají, takže námět úkol nebo jeho grafika je přizpůsobena okolní lokaci, což rozhodně zvyšuje kvalitu této hry.

Čeká vás tu třeba skládání obrázku z otáčivých kotoučů, klasická spojovačka, skládání totemu do správného tvaru a podobně.

skola 4
Obrázek ze hry Škola kouzel

Atmosférické lokace z celého světa

Ve hře vás čeká velká mapa světa, jež působí, jako by se tu objevila z nějakého dobrodružného filmu o dobrodruzích nebo námořnících. Po té se budete pohybovat a dostanete se díky do celého světa.

skola 2 1
Obrázek ze hry Škola kouzel

Čekají vás tu tak lokace třeba v Aztécké říši, v domku čarodějnice, na středověkém hradě, na africké savaně nebo v pyramidě ve starém Egyptě. Lokace jsou velmi rozmanité a mají neustále čím překvapit a co nabídnout. I když je jejich grafika starší, rozhodně se povedly, především proto, že využívají spoustu detailů a asociací, které si s daným místem spojujeme.

skola 1
Obrázek ze hry Škola kouzel

Ještě pár slov ke grafice

Když už mluvíme o grafice, pojďme se zastavit u poměrně neobvyklého rozvržení obrazovky. Lokace je totiž uzavřena mezi dvě lišty – jednu spodní a jednu na pravé straně. Kvůli tomu se poměrně výrazně zužuje herní pole. Spolu se starší grafikou to vytváří hůře přehledný prostor a není to pro hledací hru ideální řešení. Na druhou stranu, jakmile se v neobvykle řešeném prostoru naučíte pohybovat, nejspíš si rychle zvyknete.

Graficky velmi jednoduše, ale zároveň pěkně je zpracován příběh. O povedené mapě, která slouží za jakýsi symbol hry, a zároveň se na ní značí postup hrou, jsme už mluvili.

skola 9
Obrázek ze hry Škola kouzel

Výzvy pro milovníky neobvyklých her

Škola kouzel patří k méně obvyklým hrám – buď si ji zamilujete, nebo vás zřejmě příliš nenadchne. Rozhodně by ji měli vyzkoušet ti hráči, kteří hledají mezi hledačkami něco nového, nebo milovníci výzev. Ve hře vás čeká dobrodružná atmosféra a vůně dálek.

skola 5
Obrázek ze hry Škola kouzel

Druhý díl

Jestli vás hledací systém, který tvůrci vymysleli v této hře, zaujal, můžete si ho užít i ve druhém díle s názvem Encyklopedie kouzel: Záhada za svitu měsíce. Obě hry mají podobný námět a odehrávají se ve stejném příběhovém světě, takže si díky druhému dílu můžete užít dvojnásobnou herní dávku.

image 43

Ve slevě je hra i kolekce

Hra Škola kouzel je nyní v akci a můžete ji mít jen za 99 Kč. Stačí překliknout na stránku hry a sami to uvidíte!

Ještě výhodněji však můžete získat Školu kouzel na kolekci 10 her. A to obzvlášť tehdy, když využijete náš slevový kupón, který vám z ceny kolekce stáhne dolů celou pětistovku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *