Přeskočit na obsah

Mořské dobrodružství rozhodně nepatří do pravěku

Zdá se vám, že hry typu arkanoid už dávno patří na smetiště dějin? Že jste je hráli v době, kdy možná ještě ani nebyly počítače, nebo se teprve pomalu dostávaly na trh? No a co! I tak může být arkanoid skvělá zábava – a rozhodně vás o tom přesvědčí velice vydařená hra Mořské dobrodružství.

Morske dobrodruzstvi 2

Zahrajte si klasiku, která nestárne

Jasně, arkanoid je prostě retro, ale i retro přece může potěšit! Vaším úkolem v téhle hře je vystřelovat ze základní plošiny míčky, které demolují všechno, do čeho narazí, a nedovolit jim spadnout do propadliště. Level končí, jakmile míčky rozbourají všechno, co jim v herním poli stojí v cestě. Pokud tedy míčky dokážete zachytit a nezmizí vám, to byste totiž úroveň prohráli a museli začít pěkně od začátku!

more 6

Mořské dobrodružství stojí na skvělé grafice

Arkanoidy jsou v podstatě všechny stejné a na herním systému se toho nedá moc vymyslet. O to větší péči proto musí tvůrci věnovat grafické stránce. A v Mořském dobrodružství se to povedlo na jedničku.

Barevně hra velmi lahodí oku, připomíná kýčovité barvy, jaké můžeme vidět během krásných letních dnů u moře, a vyloženě způsobují dobrou náladu. Dále hra pracuje s prvky a asociacemi, které se nám s mořem vybaví – třeba mušle, lastury, ryby, měkkýši, potopené lodě, truhly s pokladem, kormidlo utržené z lodě nebo kotva. Všechny tyhle detaily a mnoho dalších ve hře najdete.

Každý level se graficky trochu proměňuje, takže hra není nudná a pokaždé má čím překvapit.

more 3

140 levelů a spousta překvapení

Jak hra postupuje, získáváte samozřejmě různá vylepšení a bonusy. Některé z nich s vámi dokáží doslova zamávat – třeba tehdy, když jeden z artefaktů převrátí celé herní pole vzhůru nohama, to potom budete mít pořádně co dělat, abyste si s tím poradili. Ale samozřejmě jsou tu i vylepšení, která vám pomáhají – zvětšují herní kuličky, přidávají vám životy nebo vytváří bomby, jež pomáhají demolovat všechno, co je potřeba.

A tohle všechno si užijete v neuvěřitelných 140 levelech. Budete třeba také odemykat bonusové úrovně a samozřejmě sbírat trofeje.

more 5

Dlouhá doba hraní

Každý level vás vyjde na pár minut, přesto při úctyhodném množství herních úrovní dojdete snadnými výpočty k tomu, že tahle hra vám můžete zabrat pěkných pár hodin času. Jednu úroveň dohrajete třeba i za tři čtyři minuty, někdy ale, když se vám nedaří srazit posledních pár překážek, se to může protáhnout na trochu delší čas. Toto se bude dít hlavně v pozdějších levelech, kde je herní pole komplikovanější a kde musíte míčky pořádně cílit, aby zasáhly potřebné předměty.

more 1

Divoký hudební doprovod a překlad do češtiny

Tahle hra má rozhodně dynamický hudební doprovod, možná bychom řekli trochu psychedelický. Na začátku vás to nejspíš zaujme a budete se u hraní divoce pohupovat do rytmu, časem se ale hudba nejspíš stane otravnou, protože je možná až příliš dravá a vtíravá.

Hra je v češtině, ostatně jako všechny naše hry, nicméně příliš mnoho textu tu nenajdete, takže se jí nemusí bát ani ti hráči, kteří třeba ještě neumí číst nebo na písmena na obrazovce špatně vidí. Průvodce hrou sice existuje, ale ve skutečnosti je arkanoid tak intuitivní žánr, že byste se bez něj bez obtíží obešli.

more 7 1

Tohle si užijí úplně všichni

Dospělí hráči se hraním Mořského dobrodružství možná nostalgicky vrátí do dětství a mladých let. Děti zase možná takovou hru ještě nikdy nehrály a bude pro ně něčím novým a hodným prozkoumání. Zkrátka a dobře, tady se nebude nudit vůbec nikdo a hra by rozhodně neměla chybět ve vaší sbírce.

Za nás můžeme říct, že nám Mořské dobrodružství udělalo opravdu velkou radost. Užili jsme si skvělou hratelnost i povedenou grafiku a hru nakonec hodnotíme jako jednu z nejlepších v tomto žánru a jako skvělou oddechovku, která potěší i náročnější hráče.

image 30

Omrkněte kolekci 25 her! S tajným kódem můžete z ceny odečíst pětistovku

Kolekci 25 her jsme v poslední době nějak opomíjeli, a tak je čas ji představit v plné parádě. Jak už název napovídá, najdete na ní pětadvacet her a můžete se těšit na mix různých žánrů.

V titulku jsme vám slíbili, že můžete mít kolekci o 500 Kč levněji – a je to pravda. Stačí, když při nákupu použijete kód XCERA897D.

Jestliže se rozhodnete si Mořské dobrodružství koupit samostatně v elektronické distribuci, kde teď nově vyšlo, tak si pospěšte, právě nyní je totiž v e-shopu jen za 99 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *