Přeskočit na obsah

Pronikněte do jiných světů! Ďáblova věž otevírá své tajemství

Zkušení hráči hledaček už možná někdy neví, po jaké hře by sáhli, aby je opravdu bavila. Pro ty je tu série Propletené světy – moderní hledačka se skvělou grafikou, propracovaným příběhem a vynikajícími hledacími úkoly. Dnes se v recenzi podíváme na šestý díl: Ďáblova věž.

dv recenze

Hned na začátku se setkáme s velmi znepokojivou scénou: škaredý bůh ničitel ukazuje planetu, kterou právě zničil, a hledá si další cíl. Zrak mu padne na malou modrou planetku, kterou moc dobře známe.

Po vstupu do hry se dozvíme, že Strážkyně, která má úkol hlídat portály mezi světy a bojovat proti zlu ve vesmíru, jede se svou sestrou na výlet. Rozhodnou se, že podniknou výstup na horu Ďáblova běž. Zde objeví portál do jiného světa. Nejsou však samy, kdo ho našel – právě v tu chvíli totiž na Zemi pronikne zmíněný bůh zkázy Sanderion. Kromě toho, že se chystá vysát z našeho světa všechnu energii, také unese sestru Strážkyně.

Jak to vypadá, je na čase, abyste se do hry vložili vy – a trochu Strážkyni pomohli.

dablova vez 2 2

Rychlý začátek

Ďáblova věž si nehraje na žádné dlouhé úvody. Hned první úkol ve hře je hledačka. Pak posbíráte pár věcí, tvůrci vám chytrou formou předají nejdůležitější informace – a už to jede. Najdete portál, ale než jím stihnete projít, objeví se na Zemi Sanderion a unese vaši sestru.

Začátek odehrajete během pěti či deseti minut, ale dokáže vás velmi dobře vtáhnout do hry. Člověk ani neví jak a už cestuje mezi světy a bojuje proti cizímu bohu ničiteli.

Ze začátku hry se tedy rozhodně nebudete nudit ani tápat v ději. Všechno do sebe zapadá od prvních minut.

dv 10

Ďáblova věž má všechno, co má dobrá hledačka mít

Začínáme výběrem mezi třemi herním módy, případně možností zvolit si vlastní nastavení. To je pro kvalitní hledačku tak akorát. Součástí hry je úkolníček i mapa. Ve sběratelské edici nechybí ani strategická příručka, která nám v případě nejvyšší nouze poradí, jak dál.

Máme zde také sběratelské předměty – jsou jich tři druhy a vzhledem k jejich opravdu velkému množství bude pro hráče pořádnou výzvou posbírat je úplně všechny.

Nemáme pocit, že by ve hře cokoli chybělo. Tak, jak je Ďáblova věž vystavěná, má všechno co potřebuje a hráči si snad ani nemají na co stěžovat.

dv 11

Fantastické hledačky

Série Propletené světy, do které Ďáblova věž spadá, má opravdu spoustu kvalit, ale její největší předností jsou hledačky. Každá z nich je totiž jiná – hledá se na různorodých lokacích a podle několika různých systémů. Někdy pátráte klasicky podle seznamu, jindy slyšíte vyprávěný příběh a hledáte klíčová slova na obrázcích v knize a jinde se zase hledá podle obrysů nebo výsečí z obrázků.

Nikdy se u hledaček nebudete nudit a hlavně: na každou další se budete těšit, protože víte, že vás hra zase překvapí něčím novým.

dv 12

Obtížnost hledaček je proměnlivá – záleží, jak vám sedne režim, ve kterém se hledá. Obecně se však dá říct, že hledačky nejsou nijak extrémně těžké a mají vyrovnanou úroveň. Většinu předmětů najdete bez problémů, ale občas vás některý z nich potrápí.

Grafika přetéká barvami

Jak už je u téhle série zvykem, tvůrci se zřejmě pokouší zahltit naše smysly. Lokace jsou plné věcí, předmětů, lidí, zvířat, skoro bychom řekli, že přeplněné. A všemu dominují zvolené barvy – jsou syté, výrazné, plné. Hra se nebojí sahat až po nereálně krásných barevných tónech, které okamžitě zaujmou naše oči a nutí nás se kochat tím, jak vizuálně pěkná tahle hra je.

S postupující hrou už nám to možná někdy přijde trochu příliš. Všechna ta – někdy až kýčovitá krása – se možná malinko omrzí. Ale i tehdy pokaždé, když vstoupíme do nové lokace, zatajíme dech, protože nás to stejně ohromí.

dv 7

Obrovské množství miniher

Minihry jsou v Ďáblově věži rozmístěny velmi hojně. Skoro bychom řekli, že jsou snad úplně všude. Narážíte na ně každých pár kroků a jsou také součástí hledaček. Na některých místech vás dokonce čekají minihry dvě nebo se například objevují situace, kdy máte tři zámky vedle sebe a každý odemykáte jednou minihrou.

dv 2

Hráči obvykle kvitují, když je ve hře hodně těchto vedlejších úkolů, ale v Ďáblově věži má člověk občas pocit, že jich je až přespříliš. Hodně zpomalují postup hrou a i když jsou velmi dobře a kvalitně udělané, když je něčeho opravdu hodně, začne se nám to časem přejídat.

Jinak však musíme minihry pochválit. Mají sice docela dost jednoduchou obtížnost, ale tu si můžeme ztížit tím, že si vybereme těžší mód minihry – protože u každého logického úkolu si můžeme zvolit, zda jej budeme hrát v lehčí nebo náročnější variantě.

Hlavolamy mají krásnou grafiku a je vidět, že s každým z nich si tvůrci vyhráli. Často se objevují hry typu puzzle, otáčení kotoučů tak, aby daly výsledný obraz, spojování bodů atd. I když jsou minihry často založeny na podobném principu, díky opravdu povedenému grafickému zpracování nenudí.

dv 4

Bonusová kapitola

Samozřejmě že ve sběratelské edici najdete i příběh navíc. Navazuje na hlavní dějovou linii, tentokrát však nebudete hrát za strážce ale… za bohyni. A to zní docela zajímavě, že? Bůh ničitel totiž vymyslel další plán, jak získat moc. Tentokrát se rozhodne bojovat proti své sestře bohyni a jejímu synovi. Otázkou je, jestli ho dokážete porazit.

V bonusové sekci očekávejte:

Ve sběratelské edici najdete sekci soundtrackem a tapetami. Palec nahoru dáváme za možnost zopakovat si hledačky a minihry ze hry – vždycky oceníme, když nám tohle tvůrci ve sběratelce umožní. Díky tomu si totiž můžete třeba znovu vyzkoušet hru, kterou jste v příběhu nezvládli a museli ji přeskočit. Anebo se vrátit k hledačce, která vás bavila.

Dále zde najdeme místnost s trofejemi a také vystavené artefakty, které jsme ve hře našli. A ještě jedna specialita tu je: jmenuje se Strážcovo doupě a vy si ho za sesbírané předměty ve hře můžete vybavit podle sebe.

dv 6

Série Propletené světy

Ďáblova věž je šestým dílem ze série Propletené světy. U nás jich zatím vyšlo dohromady devět. Už jen to, že má tahle hledačka tolik dílů, dokazuje, jak je populární.

Rozhodně můžeme říct, že se jedná o jednu z nejkvalitnějších hledačkových sérií vůbec. Ať sáhnete po kterémkoli díle, v podstatě nikdy se nespletete. Dostane velmi dobrý příběh ze žánrů fantasy a sci-fi, vynikající grafiku a hlavně skvělé hledačky, které jinde snad ani nemají konkurenci. Pro fanoušky hledaček je nutnost vlastnit celou kompletní sérii.

dv 13

Nechte se okouzlit barevným světem plným dobrodružství!

Ďáblovu věž vám zkrátka a dobře můžeme jen doporučit – stejně jako další díly z téhle série. Narozdíl od těch ostatních ale můžete Ďáblovu věž právě teď získat jen za 169 Kč. Jsme si jistí, že nebudete litovat – za pár korun totiž dostanete jednu z nejlepších hledaček, jaké jste kdy hráli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *