Přeskočit na obsah

Hra pro děti zdarma! Jaké jsou Veselé motory?

Nová hra zdarma nese název Veselé motory a je určena těm nejmenším hráčům. Jak se tvůrcům povedla? Strefili se do dětského vkusu? Je hra přizpůsobena svému cílovému hráči? Můžete ji svému dítěti či vnoučeti bez obav stáhnout? Na tyhle a mnoho dalších otázek jsme se podívali v následující recenzi.

vesele motory recenze

O co jde?

Hra se jmenuje Veselé motory. Má hlavní stránku, na které dítě vidí hned 9 dopravních prostředků (respektive 8 a 1 maják). Po kliknutí na každý z nich se otevře nabídka se třemi různými hrami. U každého dopravního prostředku jsou tři rozdílné hry, takže dohromady může dítě plnit 27 odlišných úkolů.

Jednotlivé úlohy mají různé zaměření – v některých se dítě učí barvy, v dalších je procvičuje. Jinde si piluje postřeh nebo logické uvažování. Hry jsou poskládány tak, aby rozvíjely různé dovednosti, a lze mezi nimi libovolně střídat.

motory 6

Pro koho jsou Veselé motory určeny?

Veselé Motory jsou hra vyvinutá pro opravdu malé hráče. Některé zvládnou i děti od čtyř let, prvňáčci a druháčci už by si měli poradit se všemi.

Návod k jednotlivým úkolům je sice psaný, ale zároveň je i česky načten. Takže pokud máte puštěný zvuk, nemusíte dítěti u hry vůbec asistovat. Vysvětlení jsou velmi srozumitelná a děti by z nich měly bez problémů pochopit, jaký je jejich úkol ve hře.

motory 5

Na jaké hry ve Veselých motorech narazím?

Jde o opravdu různorodé úkoly. Jednou z her je například procházení klasických labyrintem. Dále se objevuje několik her s barvami – v jedné se děti učí barvy poznávat, v dalších už je čekají složitější úkoly, například nabírat do autobusu děti v různobarevných tričkách a rozvážet je na stanice správných barev.

Dále se objevují úkoly na postřeh. Například ponorkou chytáte nepořádek padající do moře, vystřelujete míč, který se má zachytit na oblak páry vypouštěný lokomotivou, pomáháte ježkovi nachytat dozrávající jablka.

motory 1 1

Některé úkoly – ty už jsou spíš pro školáky – jsou zaměřené na logiku. Třeba tak, že dítě vidí opakující se řady barevných vagonů a doplňuje ten, který v koloně logicky chybí. Dále tu máme třeba labyrint anebo úkol zaměřený na paměť, ve kterém z autobusů před školou vybíhají děti a hráč má za úkol je po skončení vyučování roztřídit do správných autobusů, aby se dostaly domů.

motory 4 2

Jednoduchá grafika

Grafika je velmi jednoduchá, ale zároveň pěkná. Děti láká především na hezky vyvedené dopravní prostředky, ale i samotné hry jsou dobře udělané. Jednoduché, přehledné úkoly využívají jen pár základních barev, zbytečně děti nematou a neodvádějí jejich pozornost jinam. Občas se objeví i zvířátko nebo postavičky dětí, které některé hry ozvláštňují.

Vzhledem k tomu, jakému publiku jsou Veselé motory určené, nemáme grafice co vytknout. Snad jen bychom ocenili, kdyby se hra odehrávala na celé obrazovce, nikoli jen na černě ohraničené výseči.

motory 3 1

Budou Veselé motory děti bavit?

Jsme přesvědčeni, že ano. Tím, že hra obsahuje 27 různých druhů úkolů, mohou si děti dosyta vybírat ty, které je baví. Samozřejmě že některé budou více a jiné méně oblíbené. No a co? Vždyť je ji tu skoro třicet. A navíc je možné, že do některých úloh děti teprve dorostou. V pěti letech je budou bavit jiné hry než v sedmi.

Jednotlivé úkoly jsou velmi krátké, trvají mezi jednou a dvěma minutami. To se hodí především tehdy, pokud má dítě problémy se soustředěním. Hra umožňuje vyzkoušet jeden dva krátké úkoly a pak si na chvíli odpočinout a znovu pokračovat. Zároveň je to skvělé řešení pro rodiče, kteří nechtějí, aby jejich ratolesti trávili u počítačové obrazovky příliš mnoho času – za 10 či 15 minut se tu dá odehrát hned několik her, aniž by dítě koukalo do počítače zbytečně dlouho.

motory 2 2

Hra má výukový potenciál

Veselé motory jsou hra určená nejmenším dětem. Nemusíte se tedy bát, že by šlo o nějakou krvavou nebo strašidelnou zábavu – právě naopak. Hra je milá, zábavná a obsahuje edukační prvky. Děti se zábavnou formou naučí barvy, procvičí paměť nebo postřeh a budou se nenásilně seznamovat s ovládáním

image

počítače.

Veselé motory zdarma jako dárek

Na našem e-shopu nyní můžete získat hru Veselé motory zcela zdarma. Není v tom žádný háček ani žádná další podmínka. Zkrátka chceme vám a vašim dětem udělat radost příjemným dárkem. Všichni procházíme těžkým obdobím a každá drobnost, která nám může prosvětlit den, se počítá.

Takže neváhejte a stáhněte si Veselé motory zdarma. Přejeme příjemnou zábavu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *