Přeskočit na obsah

Paranormální případy přináší další skvělý díl: Nevěsta ze záhrobí vás nadchne!

Třináctý díl Paranormálních případů přináší další mimořádný příběh a dlouhé hodiny plné dobrodružství ve vizuálně krásném světě plném zajímavých úkolů. Nevěsta ze záhrobí je jednou z nejlepších hledaček vůbec.

nevesta rec

Nevěsta, která se mstí

Na začátku vidíme romantickou scénu – mladý muž se snaží zapamatovat si svatební slib. Jenže během to se stane něco nečekaného – objeví se duch mrtvé nevěsty a odtáhne ho sebou do záhrobí. Do hry pak vstupujete detektiv, který má s paranormálními případy již zkušenost (a v této hře jste to vy!), který se vydává do záhrobí, aby odtud nešťastného ženicha přivedl zpátky. Před oltářem na něj totiž čeká jeho pravá nevěsta.

Kdo je duch, který ho odvlekl ze světa živých? Mezi lidmi se povídá, že to je dívka, která zemřela ve svůj svatební den… a od té doby její duše nemůže najít klidu.

nevesta 14
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Neuvěřitelně rozmanité Paranormální případy

Tahle série nás vždycky dokáže překvapit. Každý díl je úplně jiný než ten předchozí. Zatímco předchozí díl Slepá láska byl jemný, umělecký a jaksi komornější a ten předtím (Sázka o život) zase naopak velkolepý, plný luxusu a rozmáchlých kreseb.

Nyní přichází zase něco jiného. Nevěsta ze záhrobí má prvky hororu, celá atmosféra je mnohem pochmurnější a i grafika je temnější. Každý díl vám přináší úplně jiný příběh, ale celé ladění hry je vždy odlišné – Paranormální případy se vám tedy jen tak neomrzí.

nevesta 1
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Nádherná grafika respektující příběh

Tyhle moderní hledačkové série se vyznačují velmi krásnou, občas možná až lehce kýčovitou grafikou, která ohromuje sytými barvami, spoustou detailů a oku lahodícím rozvržením kompozice.

Paranormální případy jsou v tomhle však před ostatními podobnými sériemi o krok napřed. Grafika každého dílu je přizpůsobena příběhu – a je mu podřízena.

nevesta 3
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Proto je tento díl o něco tmavší než ostatní, proto některé lokace působí pochmurným, možná i malinko zanedbaným dojmem. Protože – uznejte – záhrobí prostě nemůže vypadat jako překrásná rozkvetlá jarní louka ze snu. Grafické zpracování a návrhy jednotlivých lokací tedy odpovídají tématu hry a je to úplně skvělé. Jakýkoli jiný přístup by v případě téhle hry nedopadl dobře.

A tak se můžete těšit na originální a velmi kvalitně zpracované lokace, které podtrhnou zážitek ze hry.

nevesta 5
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Rozsáhlý herní svět

Herní svět je v tomto případě velmi rozsáhlý – budete se pohybovat v desítkách různých lokací. Pravda však je že v konkrétním čase vždy hrajete jen na několika málo lokacích, řekněme že průměrně jsou aktivní tři až pět lokací a zbytek je obvykle zamčený.

Hra sice máte mapu, ale asi ji nebudete příliš potřebovat. Navíc není zrovna dvakrát přehledná (ačkoli po vizuální stránce je velmi hezká). Hodit se vám bude v jednodušších herních módech, neboť se vám v ní zobrazuje upozornění, v jaké lokaci máte zrovna otevřený úkol nebo kde je nějaká aktivní oblast.

nevesta 18
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Hledačky na tisíc způsobů

Samozřejmě – hledačky jsou u Paranormálních případů jedním z hlavním atributů. A i zde jsou opravdu zábavné. Každá hledačka je úplně jiná, každá po vás bude vyžadovat jiné schopnosti a jinak prověří vaši pozornost. Hledá se podle seznamu, podle obrysů, podle klíčových slov v příběhu, ornamenty, určitý počet konkrétních věcí a tak dále.

Hledačky jsou zábavné, originální a budete se těšit na každou jednu z nich. Je pravda, že většinou mají spíše nižší úroveň a budete je mít za pár chvil hotové. Pro hru jsou osvěžením a zvládne je každý. V případě potřeby lze přepnout na spojovačku, případně využít Tip, který funguje spolehlivě.

nevesta 15
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Ještě lepší minihry

Když jsme hru hráli, měli jsme pocit, že tento díl má vylepšené minihry. Jsou originální a vždy doplněné o velmi efektní grafickou stránku. Jako vždy v téhle sérii mají minihry dvě úrovně obtížnosti – můžete si vybrat podle svých schopností nebo nálady nižší nebo vyšší náročnost hry.

Miniher je tu také více než v předchozích dílech – narážíme na ně poměrně často. Rozhodně však nezdržují děj, naopak jsou velmi příjemným zpestřením.

Minihry vás budou bavit – a kdyby náhodou ne, máte samozřejmě k dispozici tlačítko Přeskočit.

nevesta 11 1
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Úkolníček

Hra nemá Deník, což je možná trochu na škodu. Příběh je dlouhý a rozsáhlý a klidně bychom si v hraní připomněli některé zásadní okamžiky. Místo Deníku to máme Úkolníček, který však nebudete příliš potřebovat, neboť průchod hrou se zdá poměrně hladký. Zřejmě po něm sáhnete hlavně tehdy, když jste hru delší dobu nehráli a potřebujete se dostat zpátky do děje.

Sběratelská edice pak obsahuje i Herní příručku, která vám pomůže pohnout se z místa, když si náhodou nebudete vědět rady.

nevesta 16
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Hratelnost

Nevěsta ze záhrobí je skvělá hra se vším všudy. Jak už jsme zmínili – všechno tu jde velmi hladce. Hru se rychle naučíte ovládat, brzy pochopíte, jak tu co funguje. Když si náhodou nevíte rady, máte k dispozici (v lehčích herních módech) Tip a Přeskočit. Nikde nic nedrhne, hrou se prochází poměrně snadno.

Vlastně možná dokonce až moc. Když najdete nějaký nový předmět, většinou hned víte, kde ho použít, nebo to velmi brzy zjistíte. Úkoly na sebe logicky navazují, hru zjednodušuje i to, že se vždy pracuje na omezeném množství lokací. Krátce řešeno – hra jako taková má lehce nižší obtížnost.

To je důvod, proč si ji užijí i méně zkušení hráči nebo dokonce děti (ty malé by se však u tohohle hraní mohly bát, tak pozor na to!). Pro ty ostatní doporučujeme zvolit na začátku některý z náročnějších módů – ať je pro vás hra trochu větší výzvou!

nevesta 20
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Konečně dostává Morty dostatek prostoru

Mluvící kocour Morty, který má jedno oko zelené a jedno modré, provází Paranormální případy již od prvních dílů. Vždy byl ale jen jakýmsi symbolem série. Již v minulém díle a nyní o to víc, však začíná získávat větší roli ve hrách. A je to dobře – je drzý, spoustu toho ví, umí poradit, ale také se vám vysmát. Činí hru zábavnější a rozmanitější.

V tomto díle můžete kocoura také využít k tomu, aby se dostal někam – kam vy ne. Třeba do úzkých prostorů nebo na strom. Když ho na dané místo pošlete, sice bude chvíli nadávat, ale nakonec vám pomůže!

nevesta 19 1
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Bonusová kapitola! Kocour Morty v hlavní roli

Když už mluvíme o využití postavy kocoura Mortyho, nemůžeme se nezmínit o bonusové kapitole. V něm se totiž dozvíte Mortyho příběh. Při jedné nehodě totiž zmizí a vy se ho pokusíte najít – během toho se budete dozvídat, kdo je vlastně tenhle kocour, který umí nejen mluvit, ale také cestovat mezi světy.

Kvůli bonusovce byste si rozhodně měli pořídit Nevěstu ze záhrobí ve sběratelské kapitole – tuhle bonusovku totiž rozhodně chcete hrát. Je skvělá a ten kocour je zkrátka k sežrání.

nevesta 21
Obrázek ze hry Nevěsta ze záhrobí

Samozřejmostí jsou i další bonusy a sběratelky

V herním světě jsou (ve sběratelské edici) samozřejmě rozmístěny sběratelky. Máme tři druhy – a za jednu z nich si můžete v sekci s extras kupovat vybavení vlastního pokoje. V této sekci dále najdete opakování hledaček i miniher (to nás vždycky potěší!), grafické návrhy, soundtracky a mnoho dalšího. Sběratelská edice se v případě této hry zkrátka rozhodně vyplatí.

image 11
Nevěsta ze záhrobí

Třináctý díl Paranormálních případů máme nyní zdarma

Právě tento nejnovější díl prémiové hledačky nyní posíláme zdarma ke všem objednávkám nad 1000 Kč. Kromě toho, že si u nás vyberete hry v hodnotě překračující tisíc korun a dokončíte objednávku, pro získání Nevěsty ze záhrobí ve sběratelce nemusíte udělat nic dalšího. Automaticky vám ji pošleme jako dárek.

Podívejte se také zde na další díly ze série.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *