Nová premiová hledačka je ze série Ztracené země. Jak dobře ji znáte?

Nádherný svět plný barevných scenérií a dobrodružství, která číhají na každém rohu. Ztracené země jsou fantastickým herním světem, ve kterém se odehrává hned šest našich hledaček… počkejte, vlastně sedm! Před pár dny totiž vyšel nový díl s názvem Ullovo srdce.

Znáte Ztracené země? Jestli ne, rádi bychom vám je v dnešním článku představili. Pokud ano, pojďte si s námi předchozí díly připomenout před tím, než se pustíte do toho nejnovějšího.

ull serie

Ztracené země – o sérii

Ztracené země pracují ve všech svých dílech stále s jednou hlavní hrdinkou – Susan. Ta se v prvním díle dostane do Ztracených zemí, když se snaží zachránit svého syna Jimmyho. Stane se Štítonoškou a v dalších dílech se potýká s mnoha dalšími úkoly, které před ní znalost jiného světa a schopnost procházet mezi naší planetou a Ztracenými zeměmi klade.

ull6
Obrázek ze hry Ullovo srdce – Sběratelská edice

Série kombinuje prvky adventury, kdy spolu s postavou procházíte lokace, hledáte předměty, které by se vám mohly hodit, čtete úryvky novin či starých rukopisů a skládáte si z nich příběh nebo plníte úkoly, a hledaček, kdy se občas dostanete do lokace, kde je vaší úlohou nalézt třeba 14 ukrytých předmětů. Samozřejmostí je, že během hry budete muset vyřešit pár hlavolamů, protože bez toho by se žádné velké dobrodružství neobešlo.

ull1
Obrázek ze hry Ullovo srdce – Sběratelská edice

Ve Ztracených zemích má Susan mnoho přátel – hlavně moudrého starce Maarona, ale třeba i trpaslíka Folnura. Doma na ni však čeká její rodina – manžel a syn.

Hlavní hrdinové příběhu se v jednotlivých dílech vyvíjejí. Zatímco v prvním díle je Susanin syn Jimmy malým chlapcem, v tom posledním je to už dospělý muž, který se vydal na novinářskou dráhu. To, že dospěl, však neznamená, že nepotřebuje svoji mámu – možná spíš naopak.

ull 28
Obrázek ze hry Ullovo srdce – Sběratelská edice

Pán temnoty – tady to všechno začalo

Něco z prvního dílu už jsme vám prozradili. Jimmy se ztratí v temném lese a Susan se ho vydá hledat. Dostane se Ztracených zemí a zde zjistí, že její chlapec má být obětován v jakémsi rituálu černé magie. Udělá všechno proto, aby ho zachránila. Zároveň však najde spojení s tím cizím světem a dobrodružství v něm bude podnikat až do konce života.

Co o hře napsali naši hráči?

Další skvělá hra od vás! 🙂 Moc se mi líbí grafika (která je skvělá u všech vašich her) a také příjemná hudba, napínavý příběh ale i všechny mini hry a úkoly. Na začátku hry jsou nápovědy a hru se během pár minut naučíte hrát. Skvělé je také získávání odměn ve hře a bonusová hra na konec. Celkově se mi hra hrozně moc líbila 🙂

image 39

Čtyři jezdi Apokalypsy – Susan se vrací do Ztracených zemí

Ve Ztracených zemích řádí čtyři jezdci Apokalypsy a podle legend před nimi existuje jen jedna jediná záchrana – jmenuje se Susan a pochází z jiného světa. Naše hlavní hrdinka se znovu vydá do země, kde už jedno dobrodružství prožila, a pokusí se ji zachránit před zkázou.

Co o hře napsali naši hráči?

Hráno na nejtěžší úroveň a pěkně jsem se u toho zapotil :-). Pěkně zpracovaný příběh, vysvětlující samotnou hru. I Bonus Vynikající.

image 40

Čtvero démonů – nebezpečí nezmizelo

Zdálo se, že nebezpeční jezdci Apokalypsy byli poraženi. Zlo však nikdy nespí věčně. A když se znovu probudí, je třeba opět povolat Susan, aby s ním znovu zatočila. Zdá se, že bez Susan by byly Ztracené země už dávno v troskách. Dokáže je zachránit i tentokrát?

Co o hře napsali naši hráči?

Tuto hru jsem dohrála již po druhé, je překrásná, krásný děj, grafika, hudba, hra je opravdu dlouhá, což je super a ještě bonusová hra, určitě si ji zahrajte.

image 41

Tělo bez duše – příběh, v němž se prolíná náš svět se Ztracenými zeměmi

Jak série pokračuje, stále více je zřejmé, že náš svět je ovlivňován tím, co se děje ve Ztracených zemích, a naopak. Vidět je to na čtvrtém díle, ve kterém Susan najde starou pirátskou truhlu a v ní mapu světů a také žádost o pomoc.

Ve Ztracených zemích se totiž dějí divné věci. Lidé na pobřeží vídají tajemnou loď duchů a vyprávějí si příběh o obří chobotnici. Co se to tu zase děje?

Co o hře napsali naši hráči?

Zase jedna z velmi povedených hledaček s dílny mistra Špidli. Skvělá grafika se snoubí s poutavým příběhem a záludnými minihrami. Bonus v podobě tapet je jen třešničkou na dortu této nové hry.

image 42

Sněžný Tarsas – návrat do míst, která nepoznáte

Od doby, kdy byla Susan ve Ztracených zemích naposledy, se tento svět strašlivě proměnil. Když se do něj vrátí, nemůže uvěřit vlastním očím. Kdysi nádherná a úrodná země je pokrytá vrstvou ledu a lidé i kouzelné bytosti přežívají jen tak tak.

Naštěstí je tu čaroděj Maaron, její průvodce po Ztracených zemích, který jí vysvětlí, co se tu stalo – a také jí poradí, jak Ztracené země znovu zachránit.

Co o hře napsali naši hráči?

Hra byla skvělá, úžasná, jedinečná. Příběh hry pěkně na sebe navazoval. Grafika pěkná. Hudba byla podmanivá, hodila se k příběhu. Minihry byly náročnější i lehčí. Hra zabavila na dlouhou dobu. Bonusový příběh byl pěkný.

image 43

Krvavá Kassandra – úplně jiné dobrodružství

Ztracené země umí své hráče překvapit. To ukážou především v šestém díle, který si bere to nejlepší z předchozích, ale zároveň se nebojí přinést jiný a originální příběh. V tomto díle budete bojovat se stíny minulosti. Čelit čarodějce Kassandře by se mohlo zdát jako těžký úkol – jenže to bude ještě horší, Kassandra je totiž mrtvá a vy budete bojovat s jejím stínem!

Co o hře napsali naši hráči?

Skvělý výpravný příběh s hlavní hrdinkou Susan, se kterou jsme se mohli setkat již v předchozích hrách. Znalost předchozích částí není nutná, nicméně je lepší vědět o některých skutečnostech, na které se herní příběh odkazuje. Příběhy ze Ztracených zemí jsou na velmi vysoké úrovni. Je parádní, když hledačka má i svou logiku a nejedná se tedy jen o lovení náhodných předmětů. Úžasný zážitek umocňuje i následná bonusová část, která nás provede událostmi předcházející vzniku hlavního příběhu. Super nápad, super zpracování, super příběh a bezvadná hratelnost.

image 44

Ullovo srdce – prémiová novinka

Sedmý díl s názvem Ullovo srdce si u nás můžete zakoupit teprve pár dní.

Těžařská společnost v našem světě nalezla nové ložisko ropy. Když však začala těžit, místo ropy začala ze země stříkat krev. Susan tuší, že jde o nadpřirozený jev, který má svůj původ ve Ztracených zemích – a nemýlí se. Tentokrát se vydá vstříc dobrodružství i se svým synem Jimmym. Je čas nejen zachránit Ztracené země, ale také uzdravit staré rodinné rány.

ull 25 1
Obrázek ze hry Ullovo srdce – Sběratelská edice

Sedm sběratelek – sedm bonusových příběhů

Hledačky v sérii Ztracené země u nás vycházejí ve sběratelské edici, a tak se u každého dílu můžete kromě spousty věcí navíc těšit také na bonusový příběh. Většinou navazuje na hlavní děj daného dílu a umožní vám tak zůstat v příběhu a v nádherném světě Ztracených zemí ještě o něco déle. Místo sedmi příběhů, jich tak můžete mít vlastně čtrnáct.

Co říkáte na Ztracené země?

Zaujali jsme vás? Nebo snad už máte všechny hry ze série odehrané? Dejte nám vědět, jak se vám líbily. Který díl je podle vás nejlepší? A co říkáte na horkou novinku – Ullovo srdce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *