Přeskočit na obsah

Hledačka Dvojí krev ze série Temné romance vás nadchne!

Dvojí krev je herní událostí tohoto podzimu. Úžasná hledačka s lehce strašidelným příběhem vás zavede do Karpat. Tentokrát však bude příběh hraběte Drákuly vyprávět jinak, než jak ho znáte. Je to příběh o lásce, zradě i boji s vlastními démony. To vše na pozadí skvělé grafiky a zajímavých herních úkolů!

Temne romance 13 Dvoji krev 2

Je Drákula padouch, nebo jen oběť?

Jak se hrabě Drákula stal upírem? Možná v tom byl úplně nevinně. V hledačce Dvojí krev se dozvíte, že jiný upír napadl Drákulovu matku, když byla těhotná. Ta zemřela při porodu a malý chlapec se narodil jako napůl člověk, napůl upír. Jeho otec ho vychoval tak, aby v něm posílil to dobré.

Avšak nyní se vrací upír, který způsobil toto neštěstí, do kraje a začíná páchat zlo. Zdejší poddaní mizí a upír je mladému hraběti stále blíž. Zřejmě v něm chce probudit jeho upírskou stránku a dostat ho na stranu zla!

krev 3
Obrázek ze hry Dvojí krev

Temný a akční příběh

Hned první scéna, která vás čeká poté, co kliknete na tlačítko hrát, je velmi akční. Žádný výukový režim v rozkvetlé zahradě plné motýlků a kytiček, nic takového. Vaše koně splaší upír a vy zůstanete viset nad propastí. V téhle svízelné situaci vás čeká naučit se hru ovládat a pochopit její zákonitosti.

Když se z propasti dostanete, nebudete mít vyhráno. Čeká vás totiž celá hra, kde je nějaká ta nástraha na každém kroku.

krev 6
Obrázek ze hry Dvojí krev

Sabrina zasahuje aneb tady nebudete hrát jen za jednu postavu

Temné romance prosluly tím, že se v nich hraje za dvě herní postavy. Na začátku se seznámíte s mladým Drákulou, který se snaží vzdorovat vlivu upíra, který kdysi pokousal jeho matku, a své vlastní démonské podstatě.

Druhou hrdinkou bude jeho nevěsta Sabrina, mladá a statečná dívka, která Drákulu hluboce miluje a udělá všechno pro to, aby ho zachránila.

Skvělé je, že v tomto díle se na začátku mezi oběma postavami přepnete poměrně rychle, takže si bez problémů vytvoříte vztah s oběma. Obě postavy spojuje medailonek s jejich podobiznami, mezi kterými lze přepínat a dostávat se tak od jedné postavy k druhé.

Když se například v Drákulově příběhové linii zaseknete, přenesete se pomocí medailonu k Sabrině a vyzkoušíte, jestli mu dívka nemůže nějak pomoct.

Jedinou nevýhodou je, že předměty, které do inventáře nasbírá jedna postava, nemůže ta druhá používat. Je to logické, po většinu hry jsou milenci oddělení, a tak nemohou mít přístup ke stejným věcem.

krev 7
Obrázek ze hry Dvojí krev

Jeden z nejstrašidelnějších dílů Temných romancí

Slovo Temné v názvu série bychom v případě tohoto dílu rádi podtrhli. Dvojí krev je jeden z nejtemnějších dílů, a tomu odpovídá i grafická stránka.

Kamkoli tady vkročíte, všude vás zahalí tmavé stíny. Na každém kroku jako by tu čekaly rohy, v nichž se skrývá něco nebezpečného. Ohně tu mají malou sílu, vítězí všeobecná temnota. Pochmurnou atmosféru navíc podtrhuje zimní počasí, které ve hře vládne. Setkáte se tu se sněhovou bouří, budete se muset dostat přes zledovatělou plochu, pořád na vás bude sněžit.

krev 1 3
Obrázek ze hry Dvojí krev

Přesto, že lokace působí značně depresivním dojmem, jsou úžasné. Dokonale vytváří atmosféru hry a dokáží vás plně vtáhnout do svého trochu strašidelného světa. Každá lokace je do detailu promyšlená a její zařazení do herního světa dává stoprocentní smysl.

Dvojí krev je graficky možná trochu jiná hra, než na jaké jste si v Temných romancích zvykli, ale to nevadí – jen to dokazuje rozmanitost této série.

krev 4 1

Detaily, detaily, detaily

S grafickou stránkou souvisí jedna věc, kterou bychom rádi vypíchli. Jsou to stovky detailů, které hru dokreslují a dělají z ní tak skvělou zábavu. Tvůrci si vzali na paškál snad všechno, co nějak asociuje Drákulův příběh a neustále tím hru obohacují. V hledačkách tak pátráte po typických atributech, jaké jsou spojeny s upíry: otisku zubů s ostrými špičáky, zakrváceným kabátcem nebo třeba česnekem.

Klíče na Drákulově hradě mají tvar netopýří hlavy. Ano, netopýři! Ti jsou tu všude – provázejí svého pána upíra a občas vám brání v cestě. V jedné z miniher je budete dokonce střílet!

Zkrátka v této hře mysleli tvůrci na každý detail a pořádně se mu věnovali.

krev 8
Obrázek ze hry Dvojí krev

Interaktivní prostředí je super

V téhle hře se pořád něco děje, i když se nic neděje. Jak to myslíme? Spousta předmětů v lokacích je interaktivní. I když je nepotřebujete pro samotnou hru, tak se různě pohybují nebo provedou nějakou akci, když na ně kliknete. Květina opadá, motýl nebo ptáček uletí, upírský kabát jako kouzlem zmizí a ještě po něm zbude pára.

Vypadá to, jako byste chodili opravdovými místnostmi a různě na věci sahali a zkoušeli je. Výrazně to prohlubuje zážitek ze hry a je to něco, co na téhle hře doslova milujeme!

krev 3 1
Obrázek ze hry Dvojí krev

Hledací úkoly a minihry, jak je neznáme

Tato hra se soustředí především na příběh, takže s hledačkami a minihrami trochu šetří. Na nějaký úkol narazíte zhruba jednou za pět sedm minut.

Hledaček a miniher tak není tolik, ale o to jsou zajímavější. Hledačky jsou již tradičně velmi rozmanité – někdy budete hledat podle seznamu, jindy podle obrázků, potom zase třeba budete muset otáčet soustředěnými kruhy, abyste spojili dvojice ryb a tím našli hledané kousky. Fantazii se meze nekladou, narazíte tu zkrátka na ledajaké úkoly.

krev 2 1
Obrázek ze hry Dvojí krev

Oproti jiným hrám z této série nám hledačky připadaly trochu obtížnější. V minulých dílech často stačilo jen klikat okolo a našli jste, co jste právě hledali, tady o tom budete muset trochu přemýšlet.

Pokud vás hledačka nezaujme nebo si nebudete vědět rady, můžete se bez problémů přepnout na spojovačku. Dobré je, že si nemusíte vybrat – v jedné hře můžete chvíli hledat a chvíli zase spojovat, jak vám to zrovna bude vyhovovat.

Plašení zlých netopýrů? I to jsou zdejší minihry

Minihry vás budou pravděpodobně opravdu hodně bavit. Jsou originální, vtipné a plné zábavy. Hned na začátku tak třeba budete petardami plašit netopýry – na každého z nich musíte vystřelit několikrát, musíte správně mířit a dávat si pozor, aby vás netopýři nenapadli. Je to skvělá, dynamická minihra, která vás nadchne.

krev 5
Obrázek ze hry Dvojí krev

Potom budete třeba odemykat Sabrininu pokladnici pomocí tajného kódu. Pamatujete, jak jsme psali o originálních detailech? Nemyslete si, že si kód zaznamenáte tužkou nebo nějakým uhlem na papír… Zapíšete si jej rtěnkou na krajkový kapesníček mladé šlechtičny!

krev 1 4
Obrázek ze hry Dvojí krev

Všechno příslušenství, jak má být

Hra má k dispozici mapu, na které se můžete rychle přesouvat a na které jsou při snazších herních módech označeny aktivní zóny. Dále tu najdete Úkolníček, jež vám připomíná, co máte zrovna dělat. V průběhu hry nacházíte různé poznámky a důležité dokumenty, který vám pomáhají lépe proniknout do příběhu a které zvyšují zážitek ze hry.

Sběratelky vás potrápí

Když budeme mluvit o sběratelské edici, pak vám samozřejmě můžeme přislíbit bonusovou kapitolu. Ta se ponese v podobném duchu jako hlavní příběh – opět tu půjde o boj s upírem, tentokrát budete muset nalézt jeho doupě a pokusit se ho porazit.

Součástí sběratelské edice je i trojice sběratelských předmětů, které budete hledat v rámci hlavní hry. A nebude to žádná legrace! Až nás překvapilo, jak obtížné je všechny sběratelky najít, je to práce pro opravdové hledačkové mistry! Naštěstí tu máte k dispozici i Herní příručku, která vám v případě nouze poradí!

Sběratelská sekce je pak nabitá spoustou dalších bonusů – vybavíte si vlastní hraběcí salón, zopakujete si hledačky a minihry nebo si pustíte hudbu ze hry či se pokocháte nádhernými grafickými návrhy.

krev 2 2
Obrázek ze hry Dvojí krev

Temné romance – celá série

Sluší se připomenout, že jde o třináctý díl série Temné romance a že celá sága u nás vyšla na jedné kolekci. Tento díl se takříkajíc vrací ke kořenům, protože drákulovské legendě se věnoval i ten úplně první díl ze série. Každá hra z Temných romancí je jiná, má svoje specifika a dokáže zaujmout. Proto vám rozhodně doporučujeme zahrát si všechny hry z této série!

image 20

Dvojí krev zdarma

Hru Dvojí krev v základní verzi nyní posíláme našim hráčům zdarma jako dárek k objednávkám nad 1000 Kč. Jestli tedy chcete prožít příběh Drákuly a Sabriny úplně zadarmo, máte tu možnost. Všechny hry vám dodáme zdarma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *