Přeskočit na obsah

Hledačka Alenka 2: Kouzelná země potěší hlavně děti!

Vymazlených detektivních nebo thrillerových hledaček je plný trh, ale najít kvalitní hledačku pro menší hráče dá někdy docela zabrat. A tak jsme rádi, že vám můžeme v dnešní recenzi představit povedenou hledačku Alenka 2: Kouzelná země.

Alenkan 2 2

Příběh plný elfů a kouzelných bytostí

Alenčina dcerka se ztratí – a tak se Alenka musí vydat do Kouzelné země, kam ji odvede malý elf, aby ji našla. Na své cestě musí objevit spoustu ukrytých předmětů a vyřešit celou řadu logických úkolů, aby své dítě našla.

Zhruba takový je příběh hledačky Alenka 2. S hlavní hrdinkou se vydáte do pohádkového světa a budete jím procházet v doprovodu veselého skřítka. Díky pohádkovému a vůbec ne strašidelnému příběhu je hra skvělá pro menší děti.

alenka 7
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Pohádková barevná grafika

K takovému příběhu samozřejmě musí patřit odpovídají grafika. A Alenka 2 v tomto případě nezklamává. Přináší krásnou grafiku plnou barev, až po okraj vyzdobenou květinami, šperky, sladkostmi a podobně. Hru doplňují sympatické postavičky, ať už jde o samotnou Alenku, jejího průvodce kouzelného elfa nebo další bytosti. Sympatický se nám zdál třeba i detail, kdy místo klasické myši či kurzoru má hra kouzelnou hůlku – s tou hledáte skryté předměty a ovládáte hru.

Grafika se bude samozřejmě moc líbit dětem, ale jistě na ní s radostí spočine i oko dospělého hráče. Opravdu se povedla.

Čeká vás tu téměř 50 herních úkolů, které se budou odehrávat v rozličném prostředí, ale každá lokace vám jistě rychle přiroste k srdci.

alenka 4
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Velký prostor věnovaný příběhu

Přestože příběh hry není nijak komplikovaný, věnuje se mu velký prostor. Každou chvíli na vás vyskočí komiksová pole, na nichž se odvíjí příběh Alenky a jejího elfího průvodce. Komiksy jsou jednoduše, ale velmi hezky zpracované, a díky tomu, že se objevují pravidelně, máte pocit, že má hra dostatečnou dynamiku a že se v ní odněkud někam posouváte. Komiksy jsou (či vypadají) jako ručně kreslené a hře do dodávají punc originality a kvality.

alenka 6 1
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Hledání nemusí být jednoduché

Hledání je zábavné a nápadité. Budete například hledat sladkosti nebo „věci, které jsou k jídlu“. Čeká vás tu spousta hledacích úkolů a podle propozic hry tu bude uschovaných okolo tří a půl tisíc předmětů.

Je však pravda, že někdy může být najít hledané věci poměrně obtížné – často jde o malé předměty, které jsou sice barevné, jenže ve výrazném a rozmanitém barevném prostředí zanikají.

Přestože je hra koncipována spíše pro menší hráče, může pro ně být tak hledání docela výzva. Každopádně když je úkol zajímavý, často nevadí, že je náročný – a hledací úkoly v Alence 2 rozhodně zajímavé jsou!

alenka 1 1
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Minihry jako v klasické hledačce

Alenka 2 se sice tváří jako hra pro děti, ale je to plnohodnotná hledačka. To znamená, že tu narazíte samozřejmě i na minihry. U hlavolamů je vždy vysvětleno, jak se mají hrát, a velmi často jde o minihry, které znáte z jiných her.

Logické hádanky jsou hezky graficky zpracované a pro zkušenějšího hráče není problém si s nimi poradit, pro mladší hráče však mohou představovat překážku vhodnou k překonání.

alenka 2
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Vážně je jenom pro děti?

Určitě ne. Jako oddechovku odehrávající se v malebných a pohádkových lokacích ji jistě mohou hrát i starší hráči. Vzhledem k tomu, že některé hledané předměty jsou schované opravdu důkladně, bude hra představovat výzvu i pro dospělého hráče. V téhle říši pohádek si můžete krásně vyčistit hlavu. A možná je to vlastně hra, kterou můžete hrát spolu – tak jako když si vyprávíte večer pohádku – čas strávený v jednom pohádkovém světě, ponoření v jednom příběhu.

alenka 3 2
Obrázek ze hry Alenka 2: Kouzelná země

Pohádkový hudební doprovod

Krátce se ještě zmiňme o rozverném hudebním doprovodu. Hudba hru krásně dokresluje a přímo vzbuzuje dobrou náladu. U hraní budete mít pocit, jako by veselé tóny skládali nějací skřítci a pouštěli vám je do uší, abyste si hraní opravdu užili. Kromě toho byly texty hry přeloženy do češtiny, takže si nemusíte lámat hlavu s cizími jazyky.

image 46
Alenka 2: Kouzelná země

Alenka 2: Kouzelná země ve slevě i na kolekci

Alenku 2 máme nyní v nabídce jen za 99 Kč, přičemž běžná cena je 169 Kč. Jestli tedy chcete svým dětem udělat radost, sáhněte po zvýhodněné nabídce, dokud trvá.

Ještě větší radost si můžete doma udělat koupí kolekce 43 her, jak její název napovídá, najdete na ní obrovské množství her a mimo jiné právě i tuhle zábavnou dětskou hledačku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *