Přeskočit na obsah

Barevné dobrodružství Mokhanova věštba vás vtáhne do děje

Mokhanova vestba SE 2

Propletené světy přinesly další, už jedenáctý díl, své hledací série. A tentokrát jste o opravdu fantastickou vizuální podívanou. Příběh plný napětí nás zavede do světa zvířat, kterému moudře vládne lidská princezna Manu. Tygr Jagan však má zájem o to získat vládu nad tímto světem a zavést zde tyranii šelem!

Mokhanova vestba SE 2

Z Indie rovnou do světa zvířat

Z dovolené v Indii se portálem přenesete do jiného světa – do barevného světa džungle, kde vládnou divoká zvířata, kde rostou kouzelné květiny a kde nebezpečí číhá na každém kroku.

Byla vyslovena věštba: tygr Jagan se zmocní vlády nad světem, avšak brzy na to zhyne lidskou rukou.

Nemusí si dlouho lámat hlavu, protože v jeho světě žije jen jediný člověk, je to krásná mladá princezna jménem Manu, která se do tohoto světu dostala jako dítě a byla vychována dobromyslnou slonicí.

Jagan tak má jediný cíl: najít Manu a zabít ji dřív, než zabije ona jeho. Princezna je v nebezpečí a je na Strážci, aby se do jejího světa dostal a zachránil ji.

mokhan 10 1
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Příběh odehrávající se v nádherném světě

Příběh je docela košatý a spletitý. Často se vám do cesty budou stavět různé překážky i řada nepřátel. Abyste mohli pokračovat v ději dál, budete muset vyřešit mnoho menších problémů a logicky vymyslet, jak se přesunout z jedné lokace do druhé.

Bude to však radost, protože svět, ve kterém se Mokhanova věštba odehrává, je doslova a do písmene nádherný. Základním motivem je tu džungle, ale my si ji prohlédneme ve všech jejích podobách – uvidíme liány obsypané barevnými květy, močály plné hrochů a krokodýlů, domy na stromě nebo lemuří vesnici ukrytou hluboko v pralese.

mokhan 7 1
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Široká paleta velmi výrazných barev lahodí oku, hloubka lokací skutečně vzbuzuje dojem, že se noříme dál a dál do pralesa. Hra oplývá mnoha detaily, lokace působí 3D dojmem, jako bychom v nich opravdu byli, některé předměty vystupují do popředí, jiné zůstávají vzadu. Zvířata, jichž ve hře potkáte celou řadu, působí uvěřitelným a živým dojmem, a často jsou zdobena specifickými detaily, které z nich dělají kvalitní příběhové postavy – jaguárka, která chce vládnout této zemi, má na krku nádherný královský náhrdelník (a povšimněte si i ozdoby na ocasu!), Jagan působí správě hrozivě, stejně jako had Mokhan, jenž vyřkl zkázonosnou věštbu.

Z grafické stránky téhle hry budete zkrátka a dobře nadšeni.

mokhan 3
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Svět jako živý

Nádherným světem, v němž vládne princezna Manu, vás bude provázet mnoho interaktivních detailů. Když kliknete na žábu nebo roj mušek, okamžitě se rozpohybují. Čaj v šálku zmizí, jako byste se ho vypili, rozhýbání nalomené větve doprovodí skřípavý zvuk. Díky tomu procházíte hrou a máte pocit, jako by šlo o skutečný svět, interaktivní akce vás dokáží plně vtáhnout do hry. Je to další krok v tom, kam se posouvají moderní hledačky, a během hraní vás nepřestane fascinovat, jak živý tento svět je.

mokhan 12
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Promyšlené cut-scény i filmové přechody mezi lokacemi

Hra je kombinovaná i s „filmovými“ scénami, které příběh posouvají dál a díky kterým se dozvíte, co se ve hře děje. Hned na začátku tak vidíte třeba velmi dobrou scénu, ve které Jagan přichází za Mokhanem, který vynáší svou věštbu. Takových scén však uvidíte mnoho.

Kromě vyloženě příběhových animovaných a dabovaných scén jsou tu ještě dva další druhy dějových posunů. S některými postavami tu totiž můžete mluvit. Postava se objeví na obrazovce a formou dialogových oken vám předává nějaké informace nebo vás třeba o něco žádá. „Filmové“ scény pak doprovázejí i většinu přechodů mezi lokacemi – když k přeplavení do lemuří vesnice použijete vor, následuje scéna, na které se plavíte po řece; když vás koš sloužící jako výtah vyváží do domku princezny Manu v korunách stromů, objeví se scéna, ve které právě v tomto koši míříte vzhůru.

Hra je zkrátka plná pohybu a akce, čemuž napomáhá i skvělý hudební a zvukový doprovod. Zpěv ptáků a bzučení hmyzu vás dokonale přenese do deštného pralesa!

mokhan 2 2
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Dobrodružství v hledačkách

Dobrodružství tu nekončí tím, jak procházíte nebezpečným pralesem, velmi zábavné a dobrodružné jsou i hledačky, na které ve hře pravidelně narazíte.

Každá hledačka je tu jiná – jednou hledáte slova z příběhu, příště různé druhy drahého kamení, pak zase budete muset nejdříve vyřešit hádanku a poté teprve naleznout předmět, který jste vyluštili.

Většině hledaček má nižší obtížnost a lze je vcelku snadno vyřešit. Když si náhodou nebudete vědět rady, máte k dispozici nápovědu anebo se můžete přepnout do módu spojovačky, kterou vyřešíte namísto hledacích úkolů. Ale byla by to škoda, protože hledačky jsou zábavné, originální a moc hezky graficky zpracované.

mokhan 4 1
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Čekají vás tu i další úkoly

Při životě v pralese narazíte i na mnoho dalších překážek – budete muset vyrobit jed, kterým zaženete štíry, sestavit vor, na kterém splavíte řeku a tak podobně. Čeká vás tu i řada logických miniher, které využívají třeba šachové figurky nebo nutnost propojit pytle s pískem správným způsobem.

Minihry tu mají hned dvě úrovně, takže si můžete vybrat, jestli chcete logickým úkolem projít snadno, nebo si to ztížíte. I v nižší úrovni obtížnosti jsou minihry průměrně těžké, takže vám klidně zavaří hlavu i v této variantě.

Úkoly jsou rozmanité, ve hře však rozmístěny trochu nepravidelně – někdy dlouho na žádný nenarazíte a pak vás čekají dva za sebou.

mokhan 6
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Když se vám rozsvítí

Hra má celkem zajímavý průběh. Obvykle nasbíráte celou sadu věcí, z nichž u většiny nevíte, na co je budete používat. Pak to chvíli vypadá, že se nehnete dál, ale jakmile přijdete na správný krok, začne všechno jít jako po másle, velkou část předmětů v inventáři využijete a posunete se o hodný kus dál. A pak se to opakuje.

mokhan 1
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Někomu může připadat, že každou chvíli zbytečně přešlapuje na místě, ale hra vám tak dává možnost dostatečně se seznámit s novou lokací nebo se připravit na úkol, který vás brzy čeká. Jakmile prolomíte jeden z úkolů, budete mít pocit, že se hrou prochází možná až příliš snadno, ale omyl, brzy narazíte na další oříšek.

I díky tomu, že vás hra udržuje pořád ve střehu, působí velmi dynamickým dojmem. A rozhodně myslete na to, že některé předměty využijete ve velmi nečekaných souvislostech – snad neprozradíme příliš, když řekneme, že takový kulatý lustr se dá použít třeba jako kolo od vozu!

mokhan 9
Obrázek ze hry Mokhanova věštba

Sběratelka rozhodně stojí za to

Jestli se trápíte otázkou, zda si Mokhanovu věštbu pořídit ve sběratelské edici či nikoli, pak vám všemi deseti doporučujeme sběratelku.

Stojí vám to za to minimálně kvůli bonusové kapitole. Ta vás znovu zavede do zvířecího světa a opět zde budete mít co do činění s tyranským zvířetem. Tentokrát se z vězení dostane zlý mamut, který se rozhodne, že bude celou říši terorizovat. Vaším úkolem bude najít úlomky amuletu, který ho dostane zpátky do jeho ledového vězení.

Ale čekají vás tu i další bonusy. Ve sběratelce si můžete zopakovat jak hledací úkoly, tak některé minihry. Díky tomu máte možnost vyzkoušet si je třeba v těžkém módu, pokud jste je v průběhu hry hráli v tom snazším.

Dále tu máme místnosti se sběratelskými předměty. Budete sbírat sošky zvířat, která ve hře potkáte, a také kameny se zvířecími symboly, jež budete zasazovat do speciálního amuletu. Poslední sběratelský předmět jsou exotičtí motýli, za něž si můžete nakupovat vybavení do svého vlastního domku na stromě.

V bonusové sekci vás čekají také ilustrace, tapety nebo možnost poslechnout si velmi povedený hudební soundtrack.

image 31
Mokhanova věštba SE

Srovnání s ostatními díly Propletených světů

Propletené světy si od samého začátku zakládají na spletitých příbězích, originálních hledačkách a kvalitní grafice. Každý díl má však úplně jiný námět, a tak se těžko srovnávají. Je však vidět, že série se dál vyvíjí, snaží se přicházet s novými nápady a posouvá se i po grafické stránce.

Celá série u nás vyšla na jedné kolekci: Propletené světy

image 32
Propletené světy

Mokhanova věštba ve sběratelce nyní jako dárek

Nezapomínejte na to, že právě teď odesíláme Mokhanovu věštbu jako dárek ke každé objednávce převyšující 1000 Kč. Můžete tedy mít naši nejnovější prémiovou sběratelku úplně zadarmo, dostanete ji navrch k ostatním objednaným hrám. A samozřejmě i s doručením zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *