Přeskočit na obsah

Arkanoid ze Žluté kolekce. Co od něj čekat?

Máte chuť vyzkoušet si z našich her nějakou oddechovku? Co takhle vrátit se do atmosféry 90. let a strávit pár hodin u sci-fi arkády? Přesně to vám totiž může nabídnout hra Atomový míč. Na více informací o hře se můžete podívat v naší nové recenzi.

atom recenze

Jednodušší už to být nemůže

Jako každý dobrý arkanoid je i Atomový míč postaven na velmi jednoduchém (navíc doslova klasickém principu). Máte pálku a míč a vaším úkolem je vystřelovat míč tak, aby srážel zdi postavené na herním poli. Míč se k vám vrací a vy jej musíte zachytávat na pálku. Pokud propadne, ztrácíte život a po vyplýtvání všech životů hra končí. Jestliže dokážete míč udržet ve vzduchu a rozbít všechny zdi, úspěšně jste splnili level a pokračujete do dalšího.

Zkrátka a dobře – jde o opravdu primitivní princip, díky kterému si můžete u hry skvěle oddechnout.

atom 1

Pochvala za více herních režimů

Je skvělé, že v Atomovém míči si můžete u každého jednotlivého levelu vybrat úroveň obtížnosti. Máme tu tři varianty: jednoduchou, střední a těžkou. Liší se od sebe rychlostí míče, počtem získaných bodů a počtem životů.

Nejjednodušší varianta s opravdu pomalým míčem je docela nudná. Hodí se na rozehrání, případně pro dětské hráče. Ostatním rozhodně doporučujeme sáhnout alespoň po prostřední obtížnosti – bude to rozhodně větší zábava!

atom 7

Grafika – jako z devadesátek

Slibovali jsme vám hru jako z devadesátek – a minimálně co se týče grafiky ji opravdu dostanete. Grafika je zkrátka starší a navíc nepříliš propracovaná. Ve srovnání s moderními hrami nepůsobí úplně kvalitně. Navíc ani rozlišení jednotlivých komponentů hry není příliš dobré, a tak celý vizuál působí jaksi amatérsky.

Nicméně odhlédněme od této skutečnosti a pojďme se podívat na samotný grafický koncept. Ten má jakési sci-fi ladění, je zde evidentní snaha o (devadesátkovou) technickou modernitu. Všude je vidět hodně kovu, samotná pálka působí jako nějaký moderní stroj, všude jsou roury, stavební věže atd. Ladění do rudé barvy trochu asociuje povrch Rudé planety.

Vynikající nápad je ladit hru do 3D formátu. Ale opět se dostáváme k tomu, že dneska už jsou hry zkrátka dál. Nápady to rozhodně nebyly špatné, jen by to chtělo všechno trochu dotáhnout.

atom 2

Dobrá hratelnost

Na začátku hry je velmi jednoduchý návod, který se objevuje na úvod každého kola. Hry mají poměrně plynulý průběh, nikde nic moc neskřípe. V nastavení si můžete pohrát s citlivostí myši, což možná někteří hráči ocení.

Hratelnost je dobrá – jednotlivé levely před hráče stavějí výzvy, ale zároveň se dají zvládnout. V případě, že máte s úkolem problém, vždycky můžete přepnout do jednoduššího módu.

Vzhledem k tomu je hra vhodná i pro malé a málo zkušené hráče. Dobře se na ní tříbí postřeh a pozornost, zároveň funguje jako skvělá oddechovka.

atom 5

Herní pomocníci

V průběhu hraní levelu vám budou z nebe padat pomocníci. Někdy si můžete chytit body navíc, jindy bonus, který vám pomůže ve hře. Rozhodně nejúčinnější zbraní je „Trojitý míč“ a torpéda. Trojitý míč logicky udělá z vašeho míčku tři – což znamená, že zdi jsou bourány třemi různými koulemi, tedy rychleji a efektivněji. Torpédy potom můžete sestřelovat konkrétní kostky, kterých se potřebujeme zbavit.

Některým hráčům může vyhovovat například i bonus „Magnet“, který míček připoutá k pálce a vy se můžete v klidu rozhodnout, jakým směrem ho vystřelíte.

Dávejte si ale pozor i na nechtěné dárečky – třeba ten, který z vašeho míčku udělá neřiditelnou, šíleně poletující kouli, která se dá jen těžko zachytit.

atom 3

Hudební doprovod pasuje, ale…

Hudba k celkovému ladění hry sedí. Je pěkně rytmická, a tak nějak zapadá do celkového konceptu. Prvních pár levelů si ji zřejmě budete užívat a budete klikat do rytmu. Jenže časem začne lézt člověku trochu na nervy – přece jen je dost výrazná a rozhodně nefunguje jen jako podkres. Je tedy dost pravděpodobné, že po pár kolech ji raději ztlumíte nebo úplně vypnete.

atom 4

Celkové shrnutí

Atomový míč patří do skupiny „neurazí, nenadchne“. Jde o docela zábavnou oddechovku, která využívá jeden z nejstarších a nejklasičtějších herních principů. Pokud chcete jednoduchou hru, kde se po vás nežádá nic zvláštního a stačí, když budete posouvat pálkou doleva a doprava, pak je to hra pro vás. Hodit se může i pro děti nebo naopak seniory, případně jako jednoduchý relax pro ty, kdo si u hraní chtějí odpočinout.

image 30

V kolekci i elektronické distribuci

Na Atomový míč vás upozorňujeme, protože je nyní k sehnání v elektronické distribuci jen za 99 Kč. Zároveň s ním vám ale připomeneme jednu straší kolekci – Žlutou – protože na ní tuhle šílenou arkádu také najdete. Je tam pro vás přichystáno 35 her pro celou rodinu snad ze všech herních žánrů. Prohlédněte si ji!

image 31

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *