Luxusní první díl série: představujeme Mezi světy

Hledačka Mezi světy je prvním dílem rozsáhlé série Propletené světy. Protože je tento týden v našem e-shopu v akci, rozhodli jsme se ji našim hráčům přiblížit v nové recenzi. Budeme se věnovat příběhu, grafice, novým nápadům, které se tu objevují, a samozřejmě i hledačkám a minihrám. Byl první díl opravdu tak úspěšný, že si zasloužil mnoho dalších pokračování?

mezi svety rec

Portály mezi světy

Hlavní hrdina téhle hledačky má velmi úspěšnou sestru Markétu. Je to vědkyně, která pracuje na tajných projektech spolu s věhlasným doktorem Tomským. Jednoho dne napíše bratrovi dopis, že učinila jakýsi velkolepý objev a pozve bratra na zámek, kde výzkum probíhá. Jakmile tam však hlavní hrdina dorazí, zjistí, že Markéta zmizela a Tomský se chová velmi nepřátelsky.

Začne tedy pátrat na vlastní pěst a brzy začne odhalovat velké tajemství: Markéta objevila portály mezi světy.

Příběh je na pomezí fantasy a sci-fi a patří k těm kvalitnějším, které můžeme mezi hledačkami potkat. Hráči, kteří hrají hledačky často možná budou mít občas pocit, že už něco podobného někde viděli a hráli, protože tématem zneužitých vědeckých výzkumů, portálů do jiných světů atd. se zabývají i jiné hry. Nicméně za to Mezi světy tak úplně nemůže – svůj příběh má dobře promyšlený a hráči si ho jistě užijí.

mezi Svety 13

Hra o pěti světech

Mezi světy je rozdělena na 5 kapitol, v nichž se přechází mezi různými světy. Náš svět, Létající ostrovy, Svět iluzí, Mechanický svět a Svět přeludů – to jsou kulisy, ve kterých budeme hrát. Na začátku existuje možnost zvolit si ze tří herních módů, případně vlastního nastavení herního režimu.

K dispozici je deník, který je velmi účelně a podrobně zpracovaný. Také stojí za zmínku, že když se do deníku zaznamená nová informace, dostane to hráč velmi jasně najevo, takže se hned může podívat.

Dalším pomocníkem je mapa, která zachycuje půdorys lokací z výšky a hráč se tak může mezi lokacemi snadno přepínat. Tenhle styl ztvárnění mapy možná není úplně nejpřehlednější, ale pokud zaznamenává, jako je tomu v tomto případě, jen pár lokací, pak to hráč bez problému zvládne.

mezi svety 20

Hledačky a puzzle

Mezi světy má velmi pohledné hledačky se střední náročností. Člověk rozhodně musí napínat oči, aby našel všechny předměty. Hledá se podle seznamu ztracených věcí a k dosažení některých z nich je potřeba udělat více kroků – takové předměty je obvykle docela složité najít.

mezi svety 8

Jestli však hráč nemá zájem hledat nebo si zkrátka neví rady, může přepnout na puzzle. A tahle hra je v Mezi světy velmi hezky zpracovaná. Každá hledačka má přiřazený jiný obrázek, který hráč může složit místo hledání. Obrázky jsou hezké, dobře se do nich puzzle doplňují a celkově jde o originální nápad.

mezi svety 14

Opravdu krásná grafika

Grafický koncept hry Mezi světy je opravdu nádherný. Je plný sytých barev, spousty surreálných detailů, připomíná krásný sen nebo dokonale nakreslenou pohádku. Týká se to především jiných světů, ale i ten náš je tu ztvárněn s jistým pohádkovým nádechem, jako bychom procházeli nějakou expozicí. Snad každá lokace má v sobě něco zajímavého, na co se člověk rád podívá znovu a znovu. Obrázky z téhle hry rozhodně chcete uložit na plochu!

O něco méně jsou povedené cut scény, které jsou dost statické s rozmazaným okolím a nepůsobí úplně uvěřitelně. Nicméně vzhledem k tomu, že zbytek grafiky je vynikající, můžeme tuhle drobnost s klidem odpustit.

mezi svety 6

Zábavné minihry

Rébusy jsou ve hře spíš pro pobavení, mají obvykle nižší úroveň obtížnosti, i když se tu určitě najde pár kousků, které hráče trochu potrápí. Je skvělé, že se velmi lehké úkoly objevují i jako součást hraní – třeba jednoduché sestavování předmětů, které máme v inventáři. Působí to docela realistickým dojmem, když si předmět, který jsme našli, musíme sami sestavit.

Klasické minihry jsou poměrně tradiční – jde třeba o rovnání ozubených kol, klikání na barevná světla ve správné sekvenci nebo úpravu obrazů. Přestože nás minihry asi zrovna dvakrát nepřekvapí, opět můžeme pochválit hezké grafické zpracování.

mezi Svety 9

Titulky, český dabing a pár nedodělků

Mezi světy se může pochlubit poměrně kvalitním dabingem, takže se hra hodí i pro menší děti nebo starší lidi, kteří nestíhají číst titulky. Objevuje se jeden malinký zádrhel – některé věty v dabingu nestihnou postavy doříct: dialog se přepne do další scény ještě předtím, než postava dokončí svou výpověď. Vždycky ale chybí jen malý kousek, takže to nevadí v hladkém průběhu hry. Občas se také dá ve hře narazit něco, co zůstalo v angličtině a nebylo přeloženo. Ale opět – nebrání to v pochopení děje ani v hraní.

První díl ze série

Mezi světy je prvním dílem série Propletené světy, která je velmi úspěšná a i naši hráči si ji oblíbili. Vycházejí stále nové díly – a zrovna nedávno u nás vyšlo deváté pokračování s názvem Chladnokrevný. Jestliže patříte k těm, kteří rádi kompletují sbírky, pak byste první díl téhle fenomenální série rozhodně neměli vynechat.

mezi svety 7

Věci navíc, které potěší

Mezi světy si pohrává se spoustou detailů, které zkušené hráče hledaček potěší. Objevuje se tu například pomocná mechanická panenka, která umí leccos opravit. Anebo v každém nově objeveném světě získáme nějakého toho pomocníka, který nám v něm pomůže pokračovat v cestě.

Místo klasických sběratelských předmětů se tu vyskytují mince, které můžeme využít v muzeu, a také věci do překrásného budoáru, který se vybavuje tím, jak skryté předměty postupně nacházíme.

mezi Svety 11

A co půjde v bonusové kapitole?

Bonusovka přímo navazuje na konec hlavního příběhu. Zavede hráče do nových světů a ukáže nám honbu za pomstou i spravedlností. Hra pokračuje v tom, co započala na začátku – krásné lokace, slušné minihry a zábavné hledačky. Rozhodně stojí za to sáhnout po sběratelské edici, protože ve světě (vlastně ve světech) téhle hry chcete zůstat co nejdéle.

V rámci sběratelské edice máme dále dostupné tapety a nákresy. Velmi kvitujeme, že si v extras můžeme zopáknout některé hlavolamy a dokonce i hledačky. A také je tu nahraný hudební soundtrack – o tom jsme ještě nemluvili, ale je skutečně vydařený a i on dělá z téhle hry exkluzivní zážitek.

mezi svety 4

Hledačka, ve které se bude líbit dětem i dospělým

Mezi světy je skvělá hra po všechny generace. Děti ocení nápaditý, barevný a opravdu překrásný vizuál s příběhem, který má jasně rozlišené dobro a zlo. Rodiče a starší generace si potom užije kvalitně zpracovanou hledačku se spoustou rébusů a miniher.

Pokud tenhle první díl série Propletené světy nemáte ve své sbírce, pak po něm rozhodně sáhněte nyní, protože právě teď je na našem e-shopu dostupný s hezkou slevou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *