Přeskočit na obsah

Romantická fantasy hledačka Ledová růže potěší celou rodinu

Ledová růže je fantasy hledačka s pohádkovými motivy, která potěší každou romantickou duši i každého, kdo u hraní rád odpočívá a užívá si hezkou a atmosférickou grafiku. V tomhle příběhu se podíváme do země věčného ledu a sněhu – a bude jen na vás, jestli do téhle říše znovu přijde jaro.

ruze rec

Romantická fantasy

Na začátku příběhu se dozvíme, že Edward, milý hlavní hrdinky, se zapletl do čehosi podivného. Získal totiž velmi neobvyklý střep, který zřejmě patří do většího celku. Odjel do města Rosemont a od té doby o něm nikdo neslyšel. Hlavní hrdinka má však zlou předtuchu – v noci se jí totiž zdají sny o tom, že Edward vloží střep do magického zrcadla a vyvolá tak ledovou královnu či – jak on jí říká – Sněhovou bouři.

Hlavní hrdinka se vydává do Rosemontu, aby vypátrala, co se stalo s Edwardem, a pokusila se ho zachránit. Brzy však zjistí, že jí v cestě stojí síly mnohem mocnější, než si kdy dokázala představit. Bude bojovat se sněhem, zimou i ledem a samozřejmě také samotnou Sněhovou bouří.

Příběh je poměrně jednoduchý a má fantasy až pohádkovou atmosféru. Zjevná je také romantická dějová linka, která dává věci do pohybu a která je hlavním tahounem téhle hledačky.

ruze 11

Ideální hra pro děti a odpočinkové hraní

Ledová růže nepatří mezi náročné hledačky. Samotné kroky, které musíme ve hře udělat jsou logické a navazují na sebe poměrně polopaticky, takže se u postupu hrou málokdy doopravdy zapotíte. Podobně je to i s hlavolamy a hledačkami – mají nižší střední obtížnost a především v základním herním módu si s nimi bez problému poradíte.

Proto je Ledová růže vhodná především pro hráče, kteří u hraní rádi relaxují. Strávíte u ní pár příjemných klidných večerů, kdy se ponoříte do nenáročného příběhu a hezkých lokací a užijete si klidně strávený čas. Ze stejného důvodu je Ledová růže ideální hledačkou pro menší děti: má příběh, u kterého se nebudou bát ani zbytečně lekat, a zároveň si s většinou úkolů malí hráči poradí i sami. A v nejhorším případě mají po ruce nápovědu.

ruze 7

Sesbírané poznámky o Ledové růži

Máme-li vyjmenovat pár technikálií, pak zmíníme, že tahle hledačka má deník, který je velmi dobře udělaný. Zachycuje významné momenty ve hře a také umožňuje zpětné přehrání videií, takže pokud jste nedávali pozor nebo si potřebujete něco připomenout, stačí skočit do deníku a pustit si konkrétní cut-scénu.

Trochu nám tu chybí mapa, která ke každé správné hledačce prostě patří. Nevíme, proč nám ji tvůrci nedopřáli, ale rozhodně je to mínus téhle hry.

Ledová růže vám hned na začátku nabídne tři herní módy. Vzhledem k celkové nižší obtížnosti hry vám určitě doporučujeme vyzkoušet některých s náročnějších módů, nicméně stojí za to upozornit, že i v základním režimu se tlačítko Nápověda dobíjí poměrně dlouho.

Kdybyste se snad ve hře zasekli a nevěděli jak dál, je pro vás v rámci sběratelské edice, připravená strategická příručka, která vám pomůže problémy vyřešit.

ruze 8 1

Příjemné a intuitivní hledačky

V Ledové růži budete hledat vždy podle seznamu. K nalezení některých předmětů budete potřebovat víc než jeden krok, ale i tyhle věci jsou poschovávané docela jednoduše, takže nejde o žádné velké ztížení. Celkově mají hledačky opravdu nižší obtížnost, hledání předmětů je spíše intuitivní, když budete klikat na předměty, o kterých si myslíte, že by mohly být ty správné, obvykle se trefíte. V každé hledačce jsou tak dva či tři předměty, u kterých možná budete muset hledat o chvilku déle.

Graficky jsou hledačky velmi hezky zpracované a po této stránce jim není co vytknout. Lokace, ve kterých se hledá, jsou různorodé a nejsou si podobné. Do některých se budete vracet hledat dvakrát.

ruze 1

Pohledná, ale trochu chudší grafika

Na první pohled je grafika hry opravdu pěkná. Dokonale vystihuje zamrzlou atmosféru ledové země, obsahuje hezké rekvizity a působí celistvým dojmem. Při delším hraní však budou mít obzvlášť zkušenější hráči pocit, že v lokacích něco chybí – jako by tam toho mohlo být mnohem víc. Tvůrci si příliš nevyhráli s detaily, necítili potřebu lokace zaplnit zajímavými nápady ani věcmi navíc.

Určitě se najednou hráči, kterým minimalističtější pojetí bude naprosto vyhovovat a budou ho chválit. Z modernějších hledaček jsme však přece jen zvyklí na něco trochu víc.

ruze 2 1

Minihry jen pro zábavu

Jestli jsme hledačky označili za lehčí, pak minihry jsou opravdu brnkačka. Slouží spíš k pobavení nebo k ozvláštnění hry, ale nejedná se o žádné záludné hlavolamy. Opět – děti se u nich možná chvíli zdrží a hráči, kteří si chtějí oddechnout, ocení, že se u vymýšlení řešení nemusejí moc nervovat. Ale pravda je, že většina hráčů si potrpí na trochu náročnější minihry.

ruze 6 1

Bonusová kapitola, která přináší nový pohled na příběh

Bonusovka přímo navazuje na hlavní děj. Opět tu půjde o záchranu milovaného Edwarda, ale také ještě o něco navíc. Co když bylo všechno jinak? Co když se všechno, co jste si v původním příběhu mysleli, že víte, ukáže v jiném světle?

V tomto případě se rozhodně vyplatí pořídit si sběratelskou edici právě kvůli bonusové kapitole, která vnáší do příběhu nové světlo a činí ho tak mnohem zajímavějším.

ruze 10 1

Hlavní postavy nemluví

Hra není namluvená – a to ani česky, ani anglicky, ani nijak jinak. Když postavy mluví, objeví se nám jen české titulky (kvalitně zpracované), ale žádný hlas neuslyšíme. Ničemu to nijak zvlášť nevadí, ale přece jen to trochu kazí dojem – v hlase jsou přece emoce a dialogy často nesou sílu celého příběhu.

Doprovodná hudba ve hře má až meditační charakter. Vlastně koresponduje s celkovým oddechovým konceptem téhle hledačky. Hezky se ponoříte do hraní a do uší vám bude hrát příjemná relaxační hudba, která vás bude pohupovat na svých klidných vlnách. Žádné zázraky od hudební stopy nečekejte, ale možná se mezi vámi najdou tací, kteří si oddechovou melodii natolik oblíbí, že si ji nakonec stáhnou a budou u ní relaxovat častěji.

ruze 5

Ledová růže – ideální hra pro celou rodinu

Ledová růže je přesně ta hledačka, kterou můžete bez obav koupit svým dětem a nechat je, ať si u ní lámou hlavy a ať se baví. A možná že se i vy sami necháte vtáhnout do tenat příběhu a pohledné ledové grafiky. Můžete tak celé dobrodružství prožít společně a probírat situace, které jste v něm zažili.

Sběratelská edice Ledové růže je nyní zlevněna na 169 Kč, tak využijte šanci a kupte si hru, u které se zabaví celá rodina. A nezapomeňte nám potom dát vědět do hodnocení a do komentářů, jak se vám líbila!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *