Přeskočit na obsah

Jaká je naše nejnovější hra zdarma? Recenze Prázdnoty

Bojíte se rádi? Pak jste na správném místě. Prázdnota je čistokrevná hororová adventura, při které vás bude pořádně mrazit v zádech.

prazdnota rec

Horor není v hledačkách obvyklým žánrem

Možná už jste hráli hledačky s atmosférou mrazivého thrilleru nebo třeba psychologicky zaměřenou hledačku s paranormálními jevy. Horor je však žánr, který se objevuje mezi těmito hrami jen zřídkakdy. O to zajímavější může být, když se toho tvůrci nebojí a pokusí se vytvořit čistokrevnou hororovou hru.

Přesně to se stalo v adventuře Prázdnota. Budete se pohybovat po velmi temném a strašidelném domě, odemykat dveře, za nimiž se ukrývají temná tajemství a budete sotva dýchat napětím, protože pořádná lekačka může přijít naprosto kdykoli.

prazdnota 1 1
Obrázek ze hry Prázdnota

Spíše adventura než hledačka

Na začátku příběhu se ocitnete ve velmi strašidelném domě. Pomocí šipek se můžete přesouvat z jednoho pokoje do druhého a odhalovat tajemství této budovy, ve které jste se ocitli. Vaším úkolem bude hledat v domě různé předměty, které vám pomůžou odemknout jednotlivé dveře, za nimiž se ukrývají opravdu strašidelné věci, jimž budete muset čelit.

Nejde však o klasickou hledačku. Nedostanete se tu do lokací s hledanými předměty, neplníte minihry. V úkolníčku dostanete nápovědy, kde v domě věci hledat a vaším úkolem je rozluštit hádanku a podle jejího řešení se vydat na místo a věc tam objevit.

Nejde tedy o klasickou hledačku, ale spíš o zajímavou adventuru.

prazdnota 2
Obrázek ze hry Prázdnota

Tajemná grafika s podivnými záblesky

Dům je graficky vytvořen velmi povedeně a kvalitně. Působí opravdu strašidelně a vyvolává v člověku ty správné pocity tísně a strachu. Je to zdánlivě obyčejný dům, ale podivně temný – tu a tam se objeví nějaký znak z černé magie, děsivý obraz nebo zazvoní telefon, přičemž na druhé konci linky je ticho a tak dále. Je to jednoduchá, čistá, ale velmi efektně pojatá grafika.

Bohužel není jasné, proč jsou některé scény (převážně ty, které mají být děsivé) nasvětleny oslňující zelenou září. Poprvé se možná leknete, ale pak už to působí spíš rušivě nebo dokonce směšně.

prazdnota 5
Obrázek ze hry Prázdnota

Hra určená pro dospělé hráče

Prázdnota je hra vytvořená pro starší nebo dokonce dospělé hráče. Na začátku hry máme dokonce upozornění, aby ji nehráli lidé se slabými nervy nebo srdečním onemocněním. Kromě toho, že je opravdu poměrně strašidelná a znepokojivá, tak je i těžká na hraní. Musíte být opravdu důkladní při procházení domu, abyste našli všechny věci, které naleznout potřebujete, a často vynaložit hodně důvtipu, abyste dosáhli svého.

Ve hře existuje nápověda v málo účinné formě. V úkolníčku máte vypsané předměty, které máte najít – u každé z nich máte nárok na dvě nápovědy, které vám poradí kde hledat. Pokud se vám to nepodaří, předmět se nasvítí – jenže velmi nevýrazně a navíc nebudete tušit, ve které místnosti. Tudíž budete muset znovu projít celý dům místo po místu a bystřit zrak, abyste nalezli zvýrazněné místo.

Zkrátka a dobře, hra je určená pro zkušené hráče, kteří si umí poradit i se zapeklitými hledacími úkoly.

prazdnota 4
Obrázek ze hry Prázdnota

Zvuk je v téhle hře pořádně důležitou složkou hry

Prázdnotu nemá cenu hrát bez zvuku. Zaprvé má skvělý dabing, který podporuje děsivou atmosféru hry. U českého dabingu se stojí za to na okamžik zastavit, protože je opravdu kvalitně provedený i se správnými děsivými nebo tajemnými intonacemi.

Zadruhé potom hra svými zvuky vytváří silnou atmosféru strachu, tísně nebo paranoických obav. Bez zvuku nebudou lekačky vůbec tak dobré jako s ním.

prazdnota 3
Obrázek ze hry Prázdnota

Výhody a nevýhody Prázdnoty

Prázdnota má řadu velmi pozitivních prvků. Patří mezi ně hlavně atmosféra, dobrá grafika a obecně dobrý nápad na hru. Opravdu dokáže vyděsit, zvlášť když si ji zahrajete po tmě v prázdném bytě – a to není málo, protože řada hororových her nakonec působí spíš směšně, než strašidelně. Zajímavá je i práce s hledáním prvků a s nápovědami ukrytými v deníčku.

Trochu negativně hodnotíme to, že musíte procházet stále stejné místnosti a vracet se pořád dokola na stejná místa. Podivná je také práce se zeleným nasvícením scény a rozhodně tu chybí nápověda. Zároveň bychom doporučili do hry zakomponovat hlavolamy nebo minihry, které by ji rozhodně ozvláštnily a učinily zábavnější.

image 35

Hororovou hru Prázdnota u nás můžete mít zcela zdarma!

A máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte se dlouze rozhodovat, jestli si Prázdnotu pořídit, nebo ne… máme ji totiž pro vás přichystanou zcela zdarma. V rámci letošních halloweenských akcí jsme ji pro vás zpřístupnili úplně zdarma. Nemusíte nic platit ani pro to udělat nic dalšího. Hru si zkrátka jenom stáhnete a můžete hned začít hrát v plné verzi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *