Přeskočit na obsah

Tibet volá: zajímavá spojovačka s příběhem

Zajímavě pojatá spojovačka Tibet volá je nyní ve slevě, a tak jsme se rozhodli, že se na ni blíže podíváme v recenzi. Hned v úvodu můžeme prozradit, že má zajímavý příběh, a také to, že patří k méně tradičním hrám typu spoj tři. Více o tom, co od ní čekat, nabízíme níže.

tibet recenze

Nejprve příběh

Abychom vysvětlili samotný herní systém, musíme si nejprve říct něco o příběhu. Tibet volá se od jiných spojovaček liší tím, že má příběh. A navíc to není jen nějaký rámcový příběh, který se objeví na začátku hry a pak už o něm nevíme nic, ale naopak ovlivňuje celou hru.

Mladá dívka objeví deníky svého otce, který byl dobrodruhem. V jeho poznámkách se dočte, že byl na stopě objevu bájné země Šangri-La. Dívka se rozhodne, že se vydá do Tibetu a pokusí se dokončit to, co otec začal.

tibet 1

Jdeme hrát!

Teď se podíváme na samotný systém hraní. S příběhem souvisí tak, že v každém levelu se naše mladá cestovatelka pokouší probít herním polem a získat část vybavení, které potřebuje na cestu do Tibetu.

Hráč tedy nespojuje stejné symboly jen tak nazdařbůh, ale musí to dělat tak, aby zaprvé uvolnil hlavní hrdince cestu a zadruhé ji herním polem provedl tak, aby nasbírala, co potřebuje. V tom je hra poměrně unikátní a mnohem zajímavější než řada jiných hledaček. S tím, jak odbouráváme jednotlivá pole, dívka popobíhá po obrazovce a pokud všechno uděláme správně, dostane se včas na místo určení

tibet 5 3

Starší, ale povedená grafika

Grafika se drží spíše starších trendů, ale nemůžeme říct, že by se nepovedla. V hrách tohoto typu nepotřebujeme žádné bombasticky propracované lokace, jde spíš o atmosféru hry a o to, aby se nám v herním prostředí dobře hrálo. A to Tibet volá splňuje.

Vizuální stránka hry souzní s námětem. Bere si inspiraci v ornamentálním asijském stylu a zároveň využívá exotické přírodní motivy jako jsou pralesy, palmy, bambus, smaragdové a tajemně působící řeky a tak dále.

Samotné symboly, které spojujeme, jsou tvořeny v podobném duchu. Jedná se například o prsteny, křišťály, tajemné artefakty… Je pravda, že na téhle části hry si mohli dát vývojáři maličko víc záležet – symboly by mohly být ještě o něco zajímavější a také lépe rozlišené, u některých není zcela jasné, co vůbec mají znázorňovat. Hra má celkově docela propracovanou grafiku, a tak je škoda, že nejsou do detailu vyvedené samotné herní kameny, které jsou pro hru nejdůležitější.

tibet 6

Hra je vhodná i pro děti

Tibet volá je parádní hra nejen pro dospělé, kteří u ní dobře zrelaxují, ale i pro menší děti. Je jednoduchá na pochopení, má hezký vizuál, který evokuje dobrodružství, a díky příběhu je i napínavější a malí hráči budou motivovaní v postupu do dalších levelů.

Jednotlivá herní kola jsou na čas, což může být pro méně zkušené hráče trochu problém, ale časový limit je dost velkorysý, takže se ho není třeba obávat příliš.

Zmiňovali jsme horší rozlišení symbolů v herních polích, proto Tibet volá není úplně vhodné pro ty hráče, kteří mají zásadnější problémy se zrakem – budou u hry zbytečně namáhat oči.

tibet 2 1

Jednoduché, ale sympatické minihry i s odměnou

Uvnitř některých levelů jsou ukryté minihry. Jde o skládání obrázků. Tyto minihry jsou velmi jednoduché a slouží spíš jako zpestření hry než jako nějaký náročný úkol. Obrázky jsou však velmi hezké a pokud je hráč dokáže složit, získá je jako tapetu, kterou si bude moci stáhnout.

Možnost získat tapety s grafikou ze hry obvykle nabízejí jen hry ve sběratelské edici, takže v případě Tibet volá je to rozhodně nečekaný bonus navíc. A ještě ke všemu jsou tapety opravdu pěkné, takže se určitě najdou hráči, kteří je na svou plochu využijí.

tibet 4 1

Povedená oddechovka

Spojovačky jsou a vždycky budou oddechové hry, od kterých nemůžeme čekat nic víc než dobře relaxačně strávený volný čas. Lišit se mohou kvalitou zpracování, nápadem a hudebním doprovodem. V tomto ohledu můžeme Tibet volá pochválit – jestli hledáte dobrou oddechovku, u které si vyčistíte hlavu a na chvíli budete moci zapomenout na okolní starosti, pak se rozhodně nabízí jako hra pro vás.

tibet 3 1

Slušná spojovačka, kterou stojí za to vyzkoušet

Tibet volá je v rámci žánru slušným průměrem – v některých ohledech vyniká nad ostatními, další věci by to zase chtělo trochu vylepšit. Pokud ale máte hry tohoto typu rádi, rozhodně jí dejte šanci, protože by vás mohla zaujmout neobvyklým herním systémem.

Hru navíc nyní můžete získat v našem e-shopu jen za 99 Kč. Sleva poběží už jen pár dní, tak ji neprošvihněte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *