Přeskočit na obsah

Spojovačka z Orientu! Císařský ostrov hledá nového vládce.

Ve spojovačce Císařský ostrov se sultánova rodina, která byla vyhnána ze své země, snaží vybudovat novou říši. Je třeba vydělat peníze ve hrách spoj tři a za ně postavit nové budovy a znovu získat impérium, kterému by sultán mohl vládnout. Graficky povedená spojovačka míří v těchto dnech do slevy a spolu s ní přinášíme i novou recenzi.

Císařský ostrov recenze

Povedená oddechovka

Hry typu spoj tři nemají žádné jiné poslání než posloužit jako jednoduchá oddechová hra. Řada z nich má proto starší ladění a nevzniká jich příliš mnoho nových. O to větší radost člověk má, když narazí na nějakou pěknou. A mezi ty bychom měli řadit i Císařský ostrov: Ráj na zemi.

Oproti jiným spojovačkám má základní příběhovou kostru, které se může po celou dobu hraní držet. Má zajímavé grafické zpracování jak samotných levelů, tak prostorů mezi nimi, kdy hráč za vyhrané peníze staví novou říši. Zkrátka je na Císařském ostrově vidět, že i když jde o jednoduchou hru, tak nebyla spíchnuta horkou jehlou, ale někdo si na jejím vývoji dal záležet.

Císařský ostrov 1

Příběh a postavy

Děj je docela jednoduchý a nehraje žádnou jinou roli, než aby hráče vtáhnul do hry a aby vysvětlil kulisy, v jakých se spojovačka odehrává. Vypráví příběh vladaře, který prohrál boj o svou zemi, byl vyhnán a nyní putuje po světě a hledá místo, kde by hlavu složil. V případě sultána ovšem spojení „složit hlavu“ znamená, že si tam chce postavit obrovský palác a zahájit zde rozvoj své nové říše.

Zajímavé je, že Císařský ostrov má i své postavy. Kromě samotného sultána tu máme třeba rádce nebo exotickou princeznu. V mezičase mezi levely mají své proslovy a jejich úkolem je posouvat hru. Všichni jsou velmi dobře graficky ztvárnění a snadno zapamatovatelní. Co bychom za takhle dobře udělané postavy dali v některých příběhových hrách!

Císařský ostrov 1

Spojovací úkoly

Na začátku každého levelu stojí seznam úkolů, který hráč musí splnit. Základem je odstraňování kamenných polí, které se ve hře objevují. Můžeme mít ale za úkol třeba dostat poklad až ke spodnímu okraji herního pole nebo další úkoly.

Průvodce nás na začátku hry provede pravidly. Kromě jednoduchého spojování tří stejných předmětů, totiž můžeme provádět i jiná spojení, a tím si získávat výhody. Třeba bombu, která zničí všechno ve svém okolí, nebo blesk, který útočí na pole ve vertikální i horizontální rovině.

V lehkém herním módu hráč nemá žádné omezení – jednoduše tak dlouho hraje a spojuje, až se dobere splnění úkolu a konce levelu. V těžkém herním módu jsou kola na čas. A už od prvních levelů je časový limit docela smrtící a hráč se musí dost snažit, aby úkol úspěšně dokončil.

Císařský ostrov 1

Jednoduchá, ale slušná grafika

Grafická stránka hry je kvalitně vystavěná. Hráči nejvíce ocení to, že se předměty v herním poli v levelech různě proměňují – takže nepřehazujeme do zblbnutí stále stejné věci, ale můžeme se těšit na nové věci, které se v levelech objeví.

Velmi hezky jsou vykreslené postavy a povedlo se i prostředí mezi levely, v němž se staví nová říše. Všechno je laděno do orientálního ducha – všude je poušť, horké slunce, exotické motivy a oblečení. Tuhle atmosféru se povedlo zachytit velmi pěkně.

Povedla se i hudba, která sice není moc orientální, ale má příjemný svižný rytmus. Je otázka, jestli po delší době nepoleze některým hráčům trochu na nervy, ale ztlumit se dá vždycky.

Císařský ostrov 1
ostrov 11

Císařský ostrov je hra vhodná pro všechny věkové kategorie

V lehkém módu si s touhle hrou užijí spoustu zábavy i malé děti, případně senioři, kteří to s počítačem zas tak neumí. Není na tom nic složitého, bystří se postřeh a procvičují reflexy. Pro zdatnější hráče budou zase časově omezené levely v těžkém režimu slušnou výzvou, která je na pár hodin rozhodně zabaví. Jde o oddechovku pro celou rodinu.

Císařský ostrov 1

První díl z trilogie

Císařský ostrov: Ráj na zemi je prvním dílem ze spojovací trilogie. Následují díly Pátrání po nové zemi a Expanze. Vždycky máme radost, pokud má hra více dílů. Je to dobrá zpráva pro hráče, kteří si hru oblíbili, a také je zajímavé sledovat, kam se tvůrci posunuli v dalším díle. Inu – můžete to zjistit i v případě Císařského ostrova.

Císařský ostrov 1

Skvělá hra pro milovníky spojovaček

Jestli rádi trávíte čas u her spoj tři, pak by Císařský ostrov určitě neměl uniknout vaší pozornosti. Je to kvalitně udělaná hra, u které se v domácnosti vystřídají děti i dospělí, a zaujme i ty, kteří podobné hry hrají pravidelně. Protože má něco navíc: atmosféru, příběh i povedenou grafiku.

Nyní navíc ve slevě!

V těchto dnech si navíc můžete Císařský ostrov: Ráj na zemi pořídit jen za necelou stovku. Slevová akce běží od 17. do 25. března 2022 a díky ní si můžete tuhle parádní spojovačku užít jen za 99 Kč místo původních 149 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *