Přeskočit na obsah

Řečtí hrdinové jsou nadprůměrná spojovačka

Mezi naše oblíbené hry patří i spojovačky. Řečtí hrdinové jsou jednou z nejzábavnějších spojovaček, jaké jsme kdy hráli. Hra je propracovaná do nejmenších detailů, má desítky spojovacích levelů a atraktivní příběh. Pojďme se na ni podívat blíž do dnešní recenze.

Recti hrdinove 2 1

Spojujte a pomozte bohu Diovi najít ztracené žezlo

Zeus zjistil, že mu někdo ukradl žezlo moci. Vás žádá o pomoc, abyste mu pomohli zloděje dopadnout a božský artefakt získat zpátky do držení jeho právoplatného majitele. Abyste dosáhli cíle této hry, budete muset pomocí spojování magických kamenů osvobodit hned několik známých antických hrdinů. Pokud se vám to podaří, provedou vás všemi nástrahami a pomohou vám žezlo bohovi všech bohů vrátit.

recko 8
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Spoj tři

V základu jsou Řečtí hrdinové 1 klasickou hrou typu spoj tři. Na začátku levelu dostanete herní pole a v něm spojujete vedle sebe ležící hrací kameny stejné barvy a tvaru. Podaří-li se vám tři a více kamenů spojit, zmizí a herní pole se posune, čímž možná získáte možnost spojit další kameny. Level je dokončen například tehdy, když spojíte všechny symboly na zlatých dlaždicích a podobně.

Každý level má svůj časový limit, nicméně ten je ve hře poměrně přívětivý a nemělo by vám dělat problém ho splnit.

recko 1
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Zeus a ti další

Přestože jde o klasickou spojovačku, má tahle hra něco navíc. Tak třeba pro začátek zmiňme zajímavý příběh, který se proplétá celou hrou. Na začátku se dozvíte, že bylo Diovi ukradeno žezlo moci. Pak budete osvobozovat jednotlivé hrdiny – u každého z nich si připomenete jeho příběh a pak se posunete do další fáze hry. Díky tomu, že v příběhu neustále někam postupujete a prožíváte příběhy antických hrdinů, působí hra mnohem dynamičtějším dojmem, než kdybyste jen přeskakovali z jednoho levelu na druhý.

recko 9
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Jednoduchá grafika, která potěší oko

Spojovačky nepotřebují příliš vymakanou grafiku. Přesto, když se to podaří, může dojem z grafické stránky hry výrazně zlepšit celkový dojem. V tomto případě se to podle nás stalo – herní pole je hezky přehledné, herní kameny se od sebe odlišují výraznými barvami i tvarem, takže je snadno rozeznáte a rychle si uvědomíte, které kameny je třeba spojit. Po levé straně obrazovky budete mít časomíru a další detaily hry, samotné herní pole je uprostřed obrazovky. Možná by spojovačce mohlo být věnováno ještě trochu prostoru navíc, zvlášť u levelů, kde je herní pole menší, se nám zdálo, že spojovačka zbytečně visí ve vzduchoprázdnu, když by přitom mohla být větší. Nicméně rozhodně i tak je hra dostatečně přehledná a neměla by dělat problémy ani jedincům se slabším zrakem.

recko 2
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Příběh je v Řeckých hrdinech ztvárněn pomocí pergamenů s textem. Moc obrázků, komiksů či animací tu nenajdeme, to je docela škoda. Takový příběh by si určitě zasloužil bohatější ztvárnění.

Grafika celou dobu využívá antické prvky, díky kterým se rychle přenesete do dob, ve kterých se má hra odehrávat.

recko 5
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Zajímavé zvukové efekty

Pokud jsme zmiňovali, že herní kameny od sebe snadno rozlišíte díky barvám a tvarům, pak je tu ještě jeden faktor – zvuk. Spojování každého druhu kamene má svůj vlastní zvukový efekt, který dále pomáhá snadné orientaci ve hře. Zvukové efekty jsou nápadité a zábavné, rozhodně vás nebudou otravovat.

Nezapomeňme na minihry

Mezi levely se vám tu a tam objeví i nějaká minihra. Může jít například o správné složení antické mozaiky a podobně. Hlavolamy jsou ve hře příjemným osvěžením a budou vás bavit. Mají průměrnou nebo spíše nižší obtížnost, takže vás nijak nezdrží od základní hry, ale vnesou do ní zase trochu jiné nápady.

recko 3
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Hra pro celou rodinu

Řečtí hrdinové 1 jsou přeložení do češtiny. Na začátku vás hrou bude provádět průvodce, díky kterému velmi rychle zjistíte, jak hrát (nejspíš byste na to příliš i bez něj). Levely mají spíše nižší obtížnost a hra má velmi oddechový charakter. Řečtí hrdinové jsou tak hrou vhodnou pro celou rodinu – od těch úplně nejmladších, až po ty nejstarší.

recko 6
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 1

Klasická spojovačka se spoustou věcí navíc

Kdyby se nás někdo zeptal, jak má vypadat opravdu povedená a kvalitně zpracovaná spojovačka, ukázali bychom mu Řecké hrdiny. Spojovačky jsou hry poměrně jednoduché na vývoj – a to, jak si tvůrci dali záležet, poznáte spíše na věcech okolo než na samotném spojování. V Řeckých hrdinech se všechno sešlo opravdu dobře – příběh je zábavný, navíc využívá motivů antických hrdinů, které všichni známe; je přítomný po celou dobu hry a doplňuje ji. Hru skvěle oživuje i existence miniher a zajímavá práce se zvukem.

image 15
Řečtí hrdinové 1

Trilogie na jednom místě

Sluší se připomenout, že Řečtí hrdinové jsou prvním dílem trilogie. U nás vyšly všechny tři díly a ty najdete také na společné kolekci Řečtí hrdinové.

image 16
Sága Řečtí hrdinové

Za 99 Kč a také na kolekci

Řečtí hrdinové 1 jsou nyní v naší pravidelné akci, ve které dáváme vybrané hry za 99 Kč. Za necelou stovku tak můžete získat zábavnou hru pro celou rodinu.

Pokud se poohlížíte po více hrách, u kterých byste mohli trávit volný čas, pak pro vás máme naši obrovskou kolekci 43 her – najdete tam spojovačky, hledačky, obsluhovačky, hry pro malé děti, logické hry a kromě toho všeho i Řecké hrdiny 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *