Přeskočit na obsah

Podívejte se na povedenou spojovačku Ztracené Eldorado!

eldorado titul

Spojovačky bývají velmi jednoduché hry, které se hodí hlavně jako oddechovky. Tvůrci si s nimi často příliš nelámou hlavu, nahodí jednoduchou grafiku a už pouštějí hru do světa. To však není případ Ztraceného Eldorada, které je překvapivě promyšlenou a propracovanou hrou.

eldorado recenze

Příběh jedné spojovačky

Ztracené Eldorado vypráví příběh archeologa, který se dozví, že jeho spolupracovnice Alice učinila velký objev. Když ji však vyhledá, zjistí, že Alice zmizela. Vydává se po jejích stopách a pokouší se zjistit dvě věci: co se stalo s Alicí a také jaký byl její objev.

Hra je spojovačkou – v každém levelu má za úkol hráč pospojovat stejně barevné kameny, čímž odstraňuje zamčené dlaždice nebo posouvá požadované předměty k dolní části herního pole. Jakmile splní všechny úkoly v daném levelu, pokračuje do dalšího.

eldorado 2

Trochu nezvyklý systém spojování

Ztracené Eldorado je docela zábavnou hrou. Jakmile člověk dostane do ruky systém hraní, užije si spoustu legrace.

Právě systém je však trochu netypický. Zatímco v jiných spojovačkách obvykle vyměňujete kameny tak, abyste propojili tři či více stejných, tady tomu tak není. Musíte mít bystré oko a vyhledávat kameny, které už jsou v barevné řadě. Potom jeden kamen po druhém označíte, dokud nevytvoříte souvislý jednobarevný řetěz tří a více kamenů a následně klikem potvrdíte svůj výběr a kameny zmizí.

Hlavně se začátku je to docela matoucí obzvlášť proto, že ve hře neexistuje tutoriál nebo nápověda. Také je trochu zvláštní, že vlastně nemůžete ovlivnit pozici kamene, ale musíte hrát s tím, co vám do herního pole napadá. Na druhou stranu, jakmile pochopíte systém a ponoříte se do hry, brzy už vám na tom nebude připadat nic divného a budete si užívat hru.

eldorado 4

Dobře vymyšlený příběh

Dějová linie je zásadní součástí hry. Po každých pár kolech se objeví pokračování příběhu a vy se tak můžete těšit na to, jak bude příběh pokračovat. Příběh je navíc docela napínavý a dobře promyšlený, takže stojí za to hru dohrát, abyste zjistili, jak to dopadne.

Děj hry je vyprávěn pomocí komiksových okének, ve kterých se dozvíte všechny potřebné. Příběh je dobře nakreslený a jednoznačně srozumitelný.

Velmi se nám líbí, že si autoři téhle hledačky dali na příběhu tolik záležet.

eldorado 8

Jedna z graficky nejpovedenějších spojovaček

Grafická úroveň Ztraceného Eldorada je (v rámci žánru) dost vysoká. Už jsme zmiňovali kvalitní zpracování příběhu, ale velmi hezká je třeba i úvodní obrazovky. Zvláštní kapitolu tvoří samotné levely. Pravidelně se zde proměňuje vizuál herního pole i samotných herních kamenů. Kameny jsou barevné, mají různé tvary a lze je velmi dobře rozlišit.

eldorado 3

Grafika jednotlivých levelů se opravdu povedla a dá se říct, že je to jedna z graficky nejlepších spojovaček, co jsme kdy recenzovali.

Jediný bod, na kterém by z hlediska grafiky šlo zapracovat, je místnost s trofejemi.

eldorado 5

Ještě by to chtělo vychytat pár much

Chybějící tutorial jsme již zmínili. Pojďme tedy k hudbě. Na začátku každého levelu se spustí hudba, která je opravdu vydařené – krásně ilustruje onu dobrodružnou náladu, kterou má hra, jež si dala do názvu Ztracené Eldorado, v hráčích vyvolávat. Jenže po pár vteřinách hudba utichne a v průběhu celého kola už neslyšíme nic jiného než občasné cinknutí, když se nám podaří spojit kameny. Jinak nic – žádná hudební složka, žádný podkres. A to je trochu nuda. Takováhle spojovačka by měla mít pořádně rytmický soundtrack!

eldorado 9

Velmi dobrá hratelnost

Ztracené Eldorado má dva herní režimy: Dobrodružství a Relax. V průběhu hry mezi nimi můžete volně přepínat. Rozdíl je jen v tom, že v Dobrodružství má level časový limit, zatímco v Relaxu nikoli. I časový limit však není nijak přísný, takže rozhodně doporučujeme hrát dobrodružnou kampaň – budete mít ze hry lepší zážitek.

Hra je vhodná pro děti, dospělé i seniory. Snadný princip a jednoduché ovládání umožňuje hrát všem. Vzhledem k jasně odlišeným kamenům mohou hrát hru i ti, kteří mají zhoršený zrak – problém budou mít jen v případě, že si budou chtít přečíst herní příběh, který je psaný hodně malými písmenky.

eldorado 6

Trofeje a zvláštní kameny

V průběhu hraní můžete sbírat trofeje, které se ukládají do místnostmi s oceněními, kde si je můžete později prohlédnout. Na trofejích není nic zvláštního nebo originálního, odpovídá to dalším hrám tohoto žánru.

Překvapilo nás, že je ve hře velmi málo „pomocníků“. Zatímco v jiných spojovačkách existují různé blesky, které například rozstřílejí celou horizontální či vertikální řadu kamenů, nebo bomby, které rozbijí celé okolí, tady narážíme na podobné vymoženosti jen velmi málo. Musíte si zkrátka poradit sami.

eldorado 7

A jedno plus navíc – minihry

Na konci každé příběhové kapitoly vás čeká minihra. Nejde o žádné hlavolamy, hry jsou velmi primitivní a rychlé. Každopádně však jde o další plus této hry – je vidět, že autoři nad ní hodně přemýšleli a pokoušeli se hráčům poskytnout co nejvíce překvapení a zábavy.

image 65

Jestli spojovačku, tak Ztracené Eldorado

Z téhle spojovačky jsme vážně docela nadšení. Rozhodně se v rámci žánru jedná o jasný nadprůměr. Jste-li tedy fanoušky tohoto typu her, doporučujeme vám ji všemi deseti.

Ztracené Eldorado by vás mohlo zaujmout tím spíš, že je tento týden ve slevové akci – v elektronické distribuci ho získáte jen za 99 Kč.

Kde ještě můžete Ztracené Eldorado získat? Na kolekci!

Ztracené Eldorado u nás vyšlo také na naší Žluté kolekci. Tato kolekce je uspořádána tak, aby si na ní přišli na své děti i dospělí a najdete na ní hned 35 her za zvýhodněné ceny. Hledačky, spojovačky, puzzle, akční hry, hry pro děti a spousta dalšího váš čeká právě na Žluté kolekci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *