Přeskočit na obsah

Motýlí víla: pohádková spojovačka pro nejmenší

Motýlí víla je hra jako stvořená pro malé hráče. Je barevná, jednoduchá a snadno ovladatelná. Zároveň si však při jejím hraní užijete spoustu zábavy. Pojďme se ji přiblížit v dnešní recenzi.

vila rec

Motýlí víla přišla o svůj domov a žádá vás, abyste jí pomohli. Když seberete dostatek květinové many, budete moct její domeček znovu vystavět. Víla vás bude celou hrou provádět a radit vám a na konci vás čeká její vděk, pokud se vám podaří obnovit místo, kde předtím žila.

vila 10

(Ne)tradiční spojovačka

V zásadě jde o tradiční spojovačku. Na herním poli najdete několik druhů barevných motýlů a vaším úkolem je přemístit vždy dva motýly tak, aby vytvořili jednobarevnou řadu o alespoň třech stejných motýlech.

Lehce neobvyklá je skutečnost, že ostatní motýli se neposouvají, ale místo těch, které jste spojili, přiletí jiní. To znamená, že nemáte možnost logicky si posouvat řady tak, aby se vám motýli skládali, jak byste potřebovali. Nikdy totiž nevíte, jací motýlci na uvolněné místo přiletí.

vila 2

Ubývající energie

Dalším méně klasickým prvkem je to, jak je nastaven režim hraní. Neexistuje zde totiž žádná časomíra, po jejímž vypršení byste prohráli. V každém levelu je nastaven limit energie, kterou motýlí víla má – s každým přesunutím motýla kousek ubyde. Pokud vyčerpáte tento energetický limit, prohrajete.

Nehrajte se tedy na čas, ale na počet tahů.

vila 1

Pohádková barevná grafika

Grafika je přizpůsobena dětskému hráči. Motýlí víla, která vás bude hrou provázet, vypadá jako z nějakého animovaného filmu. Celý vizuál se snaží být roztomilý, pestrobarevný, příjemný a něžný.

Motýlci mají různé barvy i tvary a na herním poli mávají křídly. Herní pole se proměňují tvarem, povětšinou však zůstávají stále stejná. Což bohužel znamená, že hra působí trochu statickým dojmem – bylo by mnohem lepší, kdyby se každý level odehrával v jiném prostředí.

Pokud však přijmeme, že má jít o jednoduchou hru určenou dětem, pak grafice není příliš mnoho co vytknout. Svůj účel plní a má krásnou pohádkovou atmosféru.

Jedinou výtku můžeme směrovat k fontu, kterým je psáno těch pár slov, které ve hře najdeme. Je totiž velmi špatně čitelný – pro malé děti nebo pro osoby s horším zrakem bude značný problém přečíst, co je ve hře napsáno.

vila 4

Meditační hudba

Ono snové ladění doplňuje i hudba, která příjemně plyne, skoro zurčí jako potůček, a má až meditativní charakter. Hráč se tak může u hraní krásně zklidnit a užívat si jen nenáročného spojování, u něhož si může pročistit hlavu.

Nízká obtížnost

Motýlí víla má velmi nízkou obtížnost. Obzvlášť první levely zvládnete levou zadní, možná ani nebudete vědět jak. I s postupujícími úrovněmi však obtížnost příliš nestoupá. Naprosto v klidu si přesunujete motýly z jednoho místa na druhé a aniž byste se museli nějak zvlášť snažit nebo o hře přemýšlet, naplňuje se vám zásobník many a než se nadějete, vyhráli jste kolo a jdete do dalšího.

vila 5

Ideální hra pro malé hráče

To je přesně důvod, proč je hra skvělá i pro opravdu malé hráče. Bude se jim líbit prostředí, ve kterém hrají, snadno pochopí princip hry a budou zažívat potěšení z úspěchů, když se jim podaří vyhrát level. Hra na ně neklade žádné velké nároky. Nicméně mohou v ní trénovat rozlišování barev, ovládání myši a počítače obecně a také postřeh.

Pro dospělého hráče bude hra asi po pár levelech docela nudná. Nicméně pokud si rádi u hraní odpočinete a používáte ho jako relaxační prostředek, může se hodit i pro zkušené hráče.

image 73

Pořiďte hru dětem jako dárek

Nyní je Motýlí víla ve slevové akci, takže za necelou stovku můžete svým dětem pořídit dárek, se kterým si vyhrají několik dalších hodin. Cena 99 Kč je u Motýlí víly nastavená už v e-shopu, takže pro její získání nepotřebujete dělat nic navíc.

Je hra i na kolekci?

Samozřejmě! Žlutá kolekce je nabušenou kolekcí obsahující 35 her pro celou rodinu. Díky tomu, že obsahuje takové množství her, jsme na ni mohli vybírat jak kousky určené jen pro dospělé hráče, tak hry, které budou bavit i ty nejmenší. Žlutá kolekce je tak naprosto ideální, pokud jste u vás doma všichni fanoušky našich her – na své si přijde každý od pěti do sta let!

image 72

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *