Přeskočit na obsah

Montezumův poklad 4 je luxusní příběhová spojovačka

Série Montezumův poklad přinesla již čtyři díly a s radostí můžeme říct, že je tahle spojovačka díl od dílu lepší. Čtyřku si totiž opravdu užijete – pojďte se na ni s námi podívat.

ctyrka rec

Montezumův poklad

Jedná se o klasickou spojovačku, ve které spojujete trojice stejně barevných kamenů a sbíráte tím body. Můžete využívat různé bonusy, které vám umožňují sebrat více kamenů najednou, a vše musíte stihnout v časovém limitu.

Takhle pro začátek je tedy Montezumův poklad úplně běžná spojovačka. Od jiných se však liší tím, jak je propracovaná a promyšlená. Ve hře sbíráte sérii zábavných bonusů, vše je velmi krásně a originálně graficky zpracováno a hlavně – čeká vás tu i zajímavý příběh!

Všechno si rozebereme v následujících řádcích.

ctyrka 5
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Spojovačka s příběhem? Ano!

Máme rádi, když i tak jednoduché hry, jako jsou spojovačky, doplňuje příběh. Jejich hraní pak totiž dává mnohem větší smysl.

V Montezumově pokladu 4 se hned na začátku seznámíte s archeoložkou Annou, která pronikla do dávno ztraceného aztéckého města. Zde ji osloví jakýsi kamenný duch či totem, který si ji pamatuje z jejího minulého života. Aby však Anně mohl prozradit tajemství, která se v chrámu ukrývají, bude muset Anna projít sérii zkoušek a ovládnout sochy dávných bohů. Jak správně tušíte, to dokáže tak, že bude ve hře spojovat rituální barevné kameny.

Příběh je jednoduchý, ale hru krásně doplňuje a velmi se k ní hodí. Skvělé je, že v průběhu hraní opravdu zůstávají skrytá určitá tajemství, která odhalujete tím, jak postupujete hrou. Příběh tedy dokáže vyvolávat zvědavost a motivovat ke hře.

ctyrka 7
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Vylepšená grafika

Oproti předchozím dílům má Montezumův poklad 4 vylepšenou grafiku. Rozlišení je lepší, barvy sytější, všechno do sebe skvěle zapadá.

Přestože všechny prvky hry byly zpracovány se zjevnou péčí, úplně nejhezčí je samotné herní pole, ve kterém se odehrávají spojovačky. Přestože se herní pole nemění a zůstává stále jen čtvercové (výzva pro další díl – tvar herního pole by se klidně mohl proměňovat!), jsou levely tak graficky krásné, že vás nepřestanou bavit ani po mnoha odehraných úrovních.

ctyrka 8
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Hrací kameny mají velmi výrazné a oku lahodící barvy, jsou na nich tajemné ornamenty a mírně se liší i tvarem. Jsou velmi snadno rozeznatelné, takže s nimi mohou hrát i děti či osoby se zhoršeným zrakem – kameny od sebe vždy dobře rozeznají.

Příběh je vyprávěn pomocí hezkých a dobře navržených postav, které spolu komunikují prostřednictvím dialogových oken přeložených do češtiny. V češtině jsou i ostatní části hry.

ctyrka 6
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Totemy a bonusy

Pomocníci jsou ve hře rozděleny na dva druhy – aztécké totemy a bonusy.

Bonusy jsou poměrně klasické – jde třeba o dynamit, který můžete v herním poli odpálit a on vám zničí všechny kameny okolo, čímž vám umožní rychle nahrát hodně bodů.

Zajímavější jsou totemy. Každý totem má totiž nějakou barvu a když nasbíráte určitý počet kamenů dané barvy, totem aktivujete – a protože jde o kouzelný totem, umožní vám opět rozbít více kamenů najednou. Proto musíte při hraní uvažovat i o tom, jaký totem máte k dispozici a jaké kameny se vám vyplatí spojovat.

Bonusy a totemy si vylepšujete mezi jednotlivými levely za hvězdy získané ve hře.

ctyrka 3
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Výborná hratelnost a jednoduché ovládání

Žánr spojovačky je oblíbený i proto, že je velmi jednoduchý. A to platí i pro Montezumův poklad. Hru se naučíte ovládat během prvního levelu. Pak vás dobře fungující průvodce provede systémem nákupu bonusů či využíváním vylepšení a pak už budete hru ovládat jako profík.

Je ideální jako oddechovka – budete ji hrát spíše intuitivně a příjemně u ní relaxovat. Bez obtíží ji zvládnou i menší děti či senioři, bavit se u ní však budou všichni – mladí, staří, dospělí i puberťáci.

ctyrka 4
Obrázek ze hry Montezumův poklad 4

Za Montezumovým pokladem 4 je vidět kus dobré práce

Někdy dostanete do ruky spojovačku, která je zkrátka odfláknutá. Autoři si myslí, že vypustí do světa pár levelů, v nichž máte spojovat barevné kamínky, a že to stačí. Nestačí. A na Montezumově pokladu je to krásně vidět, neboť na něm poznáte, že si tvůrci naopak dali záležet na každé vrstvě hry. Grafika je dobře zpracovaná a nápaditá, hru provází promyšlený příběh, hrou procházíte hladce a rychle se ji naučíte ovládat, systém bonusů a totemů je propracovaný a dobře pochopitelný. Zkrátka a dobře, tahle hra má všechno, co mít má. To, že pracujete na jednodušším herním žánru neznamená, že si nemůžete dát záležet. A tady si autoři záležet dali!

image 27
Montezumův poklad 4

Hra je teď za necelou stovku

Ještě pár dnů bude Montezumův poklad 4 v naší nabídce jen za 99 Kč. Podle recenze to vypadá, že se vám opravdu vyplatí pořídit si tuhle skvělou spojovačku do sbírky – zvlášť když je v akci. Tak už na nic nečekejte!

A nezapomeňte – Montezumův poklad 4 najdete také na kolekci 43 her – a vyjde vás tam skutečně lacino!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *