Přeskočit na obsah

Liška Ryška – letní spojovačka, kterou si užijete

Liška Ryška – Vodní dobrodružství vás zavede do podmořského světa. Dobrodružka liška Ryška se vydá v ponorce na mořské dno a zde bude sestřelovat barevné skupinky perel. Liška Ryška je ideální oddechovka, která jako by byla stvořena pro letní odpočinek. Hru jsme vyzkoušeli a dnes vám o ní povíme více.

ryska rec

Spojujte a sestřelujte!

Spojovačky se dají rozdělit na dvě skupiny: na ty, ve kterých spojujete stejně barevné kameny v herním poli, a na ty, v nichž střílíte herními kameny po kamenech v poli a pokud se trefíte tou správnou barvou do správné skupiny kamenů, rozstřelíte je a splníte úkol.

Liška Ryška patří do druhé skupiny her. Naše hlavní hrdinka se vydá v ponorce na mořské dno. Nad její hlavou se v různých variacích budou proplétat dlouhé hady barevných korálků a ona (respektive vy jako hráč) se je bude snažit sestřelovat tak, aby na konci nezbyl ani jediný barevný kamínek.

ryska 3
Obrázek ze hry Liška Ryška

Systém hry je jednoduchý – do tubusů, které tvoří herní pole, jsou vrženy barevné kuličky, které se posouvají a je jich stále více a více. Vaše ponorka je nabita koulí určité barvy, s tou musíte sestřelit shluk kamenů, který má stejnou barvu. V tu chvíli se „had“ zkrátí a vy můžete pokračovat v dalším ostřelování.

ryska 5
Obrázek ze hry Liška Ryška – Vodní dobrodružství

Téměř padesát levelů

Ve hře vás čeká necelá padesátka velmi zábavných levelů. Každá úroveň je trochu jinak graficky zpracovaná, míčky, které se posouvají směrem k vám a vy je musíte sestřelovat, mají pokaždé jinou trajektorii, někdy opravdu krkolomnou. Levely se samozřejmě postupně ztěžují, i tak má však hra lehkou, maximálně standardní obtížnost, takže si s ní každý hráč jistě poradí.

Se sestřelováním barevných koulí vám budou pomáhat bonusy a vylepšení, které v průběhu hry získáte a naučíte se je ovládat.

V Lišce Ryšce na vás čeká také možnost sbírat trofeje, takže cílevědomí hráči se můžou těšit i na tento deital.

ryska 4
Obrázek ze hry Liška Ryška – Vodní dobrodružství

Atraktivní podmořská grafika

Na to, že jde o spojovačku, má Liška Ryška vysoký grafický standard. Hra plně využívá potenciálu svého tématu a je plná podmořských motivů, barev připomínajících katalogy cestovních kanceláří a zábavných detailů. Vzhledem k tomu, že jsme u spojovaček zvyklí na opravdu jednoduché, základní grafické zpracování, vizuální stránka Lišky Ryšky nás opravdu potěšila.

Jenom jedna věc by snad šla zpracovat ještě zajímavěji – proč nejsou barevné míčky, které sestřelujete, třeba ve tvaru ryb nebo nevypadají jako mořské perly? Lépe by to odpovídalo námětu hry a zase by ji to o něco víc odlišilo od jiných.

Naopak můžeme velmi pochválit průvodce hrou, jenž je psaný velkými, dobře čitelnými písmeny (a samozřejmě česky).

ryska 1
Obrázek ze hry Liška Ryška – Vodní dobrodružství

Skvělá hra pro děti i dospělé

S velkou nadsázkou bychom o Lišce Ryšce mohli říct, že je to „střílečka“. Vzhledem k tomu, že se tu barevné kameny nespojují, ale sestřelují, působí hra dynamickým a rychlým dojmem. Je však absolutně nenásilná, naopak má milý a sympatický charakter. I proto je rozhodně vhodná pro děti, a to i pro ty menší. To však zdaleka neznamená, že se u ní budou dospělí hráči nudit – naopak, Liška Ryška je natolik dobrá spojovačka, že se u ní budou skvěle bavit i zkušení dospělí hráči.

ryska 2 1
Obrázek ze hry Liška Ryška – Vodní dobrodružství

Bezproblémová hratelnost

Na závěr ještě shrňme, že hra má velmi dobrou hratelnost. Ovládá se v podstatě na jedno kliknutím. Systémem hry i vylepšení vás provede srozumitelný průvodce, který už jsme zmiňovali. Hra nikde nevázne, jednotlivé levely mají jen pár minut, takže si můžete klidně ke hře sednout i tehdy, když nemáte příliš mnoho času, ale chcete si trochu oddechnout. Náročnost hry je lehčí až střední, nečeká vás tu žádná velká adrenalinová výzva – úplná brnkačka to však taky nebude (hlavně v pozdějších levelech), to se nemusíte bát.

image 20
Liška Ryška – Vodní dobrodružství

Druhý díl

Lišku Ryšku si hráči oblíbili natolik, že vyšel i další díl. Ten se jmenuje Liška Ryška – Záhada Bermudského trojúhelníku a opět vám umožní strávit s touhle super zábavnou liškou další oddechové hodiny.

image 21
Kolekce 43 her

Ve slevě i na kolekci

A jak už to tak bývá, s recenzí se u nás pojí i nějaká ta akce. Díky ní můžete právě teď získat Lišku Ryšku Vodní dobrodružství v elektronické distribuci jen za 99 Kč. Pro získání slevy nemusíte dělat nic navíc, výhodná cena je již u hry nastavená.

Lišku Ryšku najdete také na kolekci 43 her, kde jednotlivé hry vycházejí cenově velmi výhodně (jen si vydělte celkovou cenu kolekce počtem her a sami uvidíte, že hry zde vycházejí doslova na pár korun)! Kolekce je velmi rozmanitá a vhodná pro celou rodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *