Přeskočit na obsah

Kultovní Drápky a pírka přinesly pirátskou dvojku!

Drápky a pírka jsou spojovačková série, která nyní přinesla svůj druhý díl. Jde o zábavnou hru s crazy příběhem, která překvapí hlavně originální grafikou. Ve druhém díle přináší námět s pirátskou tematikou. Legendární hra tak konečně dostala dlouho očekávané pokračování. Pojďme se na něj podívat blíže!

image 27

Spojovačka jako žádná jiná

Pojďme si říct, že spojovačky jsou hlavně oddechové hry. Mají sloužit k tomu, abychom si u nich odpočinuli a možná zlehka procvičili postřeh či logické myšlení.

Pokud se ale ke spojovačce přidá opravdu zábavný příběh a dobrá grafika, může to být nejen oddechovka, ale kvalitní zábava klidně na celé odpoledne.

A to je případ hry Drápky a pírka 2.

drapky 1

Spojujte barevné bojovníky

Princip hry je stejný jako u jiných spojovaček – budete spojovat stejnobarevné figurky ptáčků do skupin po tří či více. K dispozici dostanete také řadu bonusů, které vám pomohou – třeba bombu, která vyhodí do vzduchu všechno okolo, a další.

Nepracujete tu však s nějakými barevnými kameny nebo drahokamy, jako je to v jiných spojovačkách, ale spojujete přímo barevné ptačí bojovníky.

Herní pole se lehce proměňuje, i když je ve všech levelech velmi podobné. Objevují se v něm různé překážky či jsou někteří ptáčci spoutaní.

drapky 2

Nové téma: piráti

Dvojka přináší nové téma, a tím je pirátství. Je tomu přizpůsobena i grafika a celý příběh. Kočky se tentokrát rozhodli ptáčkům ukrást mapu vedoucí k pirátskému pokladu. Ptáci si to však nehodlají nechat líbit a vrhnou se po hlavě do války s prokletými drápky.

Pirátské téma dělá z této hry ještě víc crazy záležitost, než tomu bylo v prvním díle. Zdánlivě nesourodé prvky se tu spojují do příjemné oddechové zábavy, která vás pohltí, jakmile přistoupíte na pravidla hry.

Hru pravidelně provázejí ptačí komentáře, kteří vás uvádějí do děje a říkají vám, co v daném levelu zrovna děláte. Texty jsou přeložené do češtiny, takže se nemusíte bát, že byste něčemu nerozuměli. Hra vás samozřejmě provází herním systémem také pomocí návodu a průvodce.

Příjemnou atmosféru oddychové hry podporuje i příjemný hudební podkres, který vám pomůže zrelaxovat a ke hře se perfektně hodí.

drapky 3

Když spojovačka, tak s dobrým nápadem!

Největší problém spojovaček je ten, že hra postupem času začíná být monotónní a neumí přinést příliš mnoho překvapení. Proto kvalitní spojovačky přinášejí lepší grafiku než ostatní, zajímavý příběh, který se hrou proplétá nebo neustále nové bonusy a obměnu herního systému.

Tohle můžeme pochválit i na Drápkách a pírkách 2 – zaprvé přinesly zajímavou grafiku s jedním stěžejním nápadem, který se prostě povedl. To, že na herním poli spojujeme různě barevné ptáčky, z nichž každý má jiný originální design, je dobrá cesta, jak hru udržet hodně dlouho zábavnou.

Zároveň tu máme k dispozici také spoustu bonusů a řadu komentářů, které ptáčci přináší v každém levelu a díky tomu posouvají hru k větší interaktivitě a variabilitě.

image 28

Srovnání prvního a druhého dílu

Dvojka Drápků a pírek obměnila grafickou stránku hry. Ta v jedničce nás jako recenzenty možná zaujala o trošku více (například herní pole vytvořené z tašek střechy), ale záleží spíše na vašem hráčském vkusu.

Díly se vzájemně doplňují, dvojka navazuje na to dobré, co přinesl první díl, a druhá návrat do světa znepřátelených koček a ptáků může hráče rozhodně potěšit!

image 29

Víte, že hru můžete u nás mít za 99 Kč?

Zrovna v těchto dnech běží slevová akce, díky které můžete získat Drápky a pírka 2 jen za 99 Kč. Akce je krátkodobá, tak si pospěšte, ať vám neuteče – Drápky a pírka 2 totiž rozhodně musíte mít!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *