Přeskočit na obsah

Krásný herní zážitek v tajemné říši Aztéků

Montezumův poklad 3 je graficky vymazlená spojovačka, která potěší všechny milovníky tohoto žánru her. Jde o třetí díl úspěšné série a rozhodně má svým hráčům co nabídnout.

montezuma rec

Krásná spojovačka se super námětem

Historii Aztécké říše obklopuje aura tajemství a spousta romantických představ. Určitě vám také vytane na mysli spojení s aztéckým pokladem – truhly plné zlata, zlaté sochy, dávné stavby s tajemnými ornamenty.

A přesně toho využívá spojovačka Montezumův poklad. Budete v ní klasicky spojovat kameny v systému spoj tři a díky tomu postupně odhalovat aztécké poklady a získávat do svého držení spoustu pokladů dávné civilizace.

montezuma 3
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Spoj tři

Montezumův poklad 3 je typická hra žánru spoj tři. V každém levelu dostanete minutu času na to, aby prohazováním spojili co nejvíce řad tvořených z barevných herních kamenů.

V průběhu hry se naučíte používat různé bonusy a totemy. Tím, jak spojujete jednotlivé barevné řady, nabíjíte totiž dávné aztécké totemy a ony vám potom pomohou ve hře – třeba tím, že když se aktivují, začnou vrhat ohnivé koule, které urychlí zničení dalších kamenů.

Vaším úkolem je získat během jedné minuty tolik bodů, aby to vystačilo na zisk zlatého medailonu.

Ve hře vás bude čekat neuvěřitelných 160 levelů!

montezuma 5
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Logické úkoly jako bonus

Příjemným zpestřením hry, která se může po čase zdát trochu monotónní, jsou logické levely. V nich dostanete určitý počet kamenů, ale nemůžete je spojovat jen tak, jak vás napadne. Musíte si to promyslet, protože vaším úkolem je, aby na konci levelu nezbyl na hrací ploše ani jeden kámen. Důležité tedy je dobře si to rozplánovat hned na začátku, aby vám opravdu žádný kámen nezbyl.

montezuma 4
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Chybějící příběh

K dokonalosti chybí Montezumovu pokladu jen příběh. Ani na začátku, ani jinde v průběhu hry se vlastně nedozvíte, proč to všechno děláte. Jistě – proto, abyste dostali aztécké zlato a pořádně zbohatli. Ale je to trochu málo.

Přece jen už z jiných spojovaček víme, že lze vymyslet opravdu jednoduchý příběh, který můžete převyprávět ve třech obrázcích na začátku hry – a hned to hru povýší o úroveň nahoru. V tak propracované spojovačce jako je Montezumův poklad 3 by rozhodně stálo za to dát si práci s krátkým příběhem.

montezuma 6
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Grafické prostředí, které stojí za to

Zatímco příběh ve hře trochu chybí, grafická stránka hry to zdatně vyvažuje. Je opravdu tajemná a skutečně vás vtáhne do hry tak, že máte pocit, jako byste se ocitli v dávné říši Aztéků. Barvy jsou sladěné tak, aby působily, že mají lehkou patinu – vypadá to, že opravdu objevujete dávno zapomenuté poklady.

Týká se to hlavně úvodní obrazovky, ale třeba i místností s truhlami s pokladem – všechno působí opravdu promyšleně a propracovaně.

Trochu nevhodně byl zvolen font písma, které sice působí velmi esteticky a hodí se ke hře, ale poněkud hůře se čte.

montezuma 2 1
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Dva herní módy

Pochválit můžeme hru také za to, že nabízí dva herní módy: jeden normální a jeden těžký. Normální je vhodný i pro méně zkušené hráče, klidně i děti, těžký už vám dá jistě docela zabrat. V každé hře vždycky kvitujeme, když máme možnost vybrat si, jak těžkou variantu hry budeme hrát – a chválíme to i zde.

Intuitivní ovládání

Ovládat tuhle hru se naučíte během pár kliknutí, tak jednoduché a intuitivní to je. Hra má dobrou a bezproblémovou hratelnost – dá se hrát opravdu v relaxačním módu, dobře si u ní odpočinete. Levely příjemně plynou, na žádné zádrhele jsme při hraní nenarazili.

montezuma 5 1
Obrázek ze hry Montezumův poklad 3

Montezumův poklad 3

Hra má svoje malé mouchy, ale pořád patří v žánru spojovaček k nadprůměrným. Přispívá k tomu obzvlášť skvělá a zábavná grafika a také doplňkové speciální levely, které vás donutí zapojit při hraní zase jiné dovednosti a jiný druh přemýšlení. Celkový námět a koncept hry je zajímavý a vzbudí pozornost, s tématem hry skvěle koresponduje grafika. Kdyby byla hra doplněna o příběh, vlastně by jí nic nechybělo.

image 23
Montezumův poklad 3

Celá sága na jedné kolekci

Věděli jste, že vyšla celá kolekce složená jen z her Montezumův poklad? Je na ní pět dílů této zábavné a populární spojovačky. Můžete tak vyzkoušet, jak se série vyvíjela; zjistit, jak vypadal historicky první a jak naopak vypadá ten nejnovější – pátý.

image 24
Montezumův poklad – celá série

Na kolekci i samostatně v elektronické distribuci

Montezumův poklad 3 nám nyní premiérově vyšel v elektronické distribuci. Nyní ho můžete mít za 99 Kč, akce však potrvá jen pár dní – do 24. února 2023, tak ji nepromeškejte. Pak se cena vrátí zpátky na původních 169 Kč.

Ještě výhodnější však pro vás bude koupit si kolekci 25 her – na ní najdete nejen Montezumův poklad 3, ale mnoho dalších spojovaček, hledaček a obsluhovaček. Na kolekci mrkněte tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *