Athény jsou v prachu! Jen Řečtí hrdinové a vy je společně dokážete zachránit!

Řečtí hrdinové přinesli svůj třetí díl a my jsme se mu trochu podívali na zoubek. Zajímavá atmosféra spojující antické báje s moderní hrou nás na první pohled zaujala. O to zajímavěji pak ještě vypadá neobvyklá žánrová kombinace – spojovačka propojená se stavitelskou hrou.

Recti hrdinove 3 Atheny 2

Bohyně Athéna vás žádá o pomoc!

Hned na začátku proniknete do příběhu této hry s názvem Řečtí hrdinové 3: Athény. A to je samo o sobě dobře: když má spojovačka příběh, vždycky ji to posune o level nahoru.

A tady navíc nejde o jen tak ledajaký příběh! Samotná bohyně moudrosti Athéna se na vás obrátí s žádostí o pomoc. Město, které nese její jméno, bylo totiž zasaženo zlou mocí a proměnilo se v prach.

Bohyně vás žádá, abyste se pustili do práce a pomohli město obnovit!

hrdinove 4
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Spojováním získáte zlato na obnovu města

Na začátku zmiňme, že si můžete vybrat, v jakém herním módu budete hrát – buď pohodový, kde vás nic moc netlačí, nebo náročnější, kde se hraje o čas. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet ten druhý, je to mnohem adrenalinovější zábava!

Teď již pojďme k samotným spojovačkám. Základním smyslem hry je hrát různé spojovací levely, ve kterých je vaším úkolem klasicky pospojovat tři (či více) stejně barevných herních kamenů, a tím je odstranit z herní plochy.

V těchto levelech vyděláváte zlato, které potom můžete utrácet v další části hry, jíž je budování zničeného města Athény.

hrdinove 2 1
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Budování města

Obnovou města vás provází místní Řekové, kteří vám radí, co je zrovna potřeba akutně opravit nebo postavit, nebo vám formou dialogových oken sdělují, co se ve městě děje. Postupně, jak budete ve spojovačkách vydělávat zlato, budete město renovovat. A tak zatímco na samém začátku před vámi bude stát město, které je úplně v troskách, vyschlé, bez obyvatel a z jeho domů se jen kouří, na konci (když se budete snažit) získáte prosperující antické město, jehož sláva se hvězd dotýká.

hrdinove 3
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Nečekaně komplexní grafika

Spojovačky obvykle nepatří ke graficky propracovaným hrám, vzhledem k tomu, že Řečtí hrdinové 3: Athény jsou však velmi netypickou spojovačkou, je tady tomu jinak.

Samotné spojovačky klasické – máte herní pole (které se v každém levelu trochu proměňuje) a barevně i tvarem odlišené kameny, které spojujete. Herní pole ve spojovačkách je přehledné, v kamenech se dobře orientuje, po grafické stránce mu není co vytknout.

Zajímavé to začíná být v okamžiku, kdy se dostanete do svého města. Athény jsou tu do detailu propracované a navíc se pokaždé, když v nich uděláte nějaký stavitelský zásah, promění, takže přímo vidíte, jak se vaše budovatelské dílo daří.

hrdinove 7
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Seznamte se s řeckými bohy a hrdiny

Velkou devízou této hry je skutečnost, že vzala vážně svůj vlastní námět, a opravdu tu pracuje s charaktery řeckých bohů a hrdinů. Souvisí to i s grafikou, protože tyto mýtické postavy jsou tu vyvedeny ve velké kvalitě a opravdu působí majestátním dojmem, řada z nich je ozdobena atributy, které jsou podle bájí pro toho kterého boha typické.

Setkáte se tu tak hned začátku třeba s bohyní Athénou, ale čeká vás třeba i schůzka se samotným bohem Diem!

Příběh, který už jsme zmiňovali, se odehrává na papyrech, je psaný variací na stará písma, a tak působí autenticky. Objevuje se málo, ale najdete ho i v průběhu hry, kdy vás posouvá od jednoho důležitého momentu k druhému. Častěji pak vídáte zmíněné Řeky, kteří vám radí, co máte ve městě dělat, ti se objevují v podstatě po každém levelu.

hrdinove 8
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Minihry vás překvapí!

Velmi pozitivním aspektem téhle hry jsou minihry. Setkáte se tu například s klasickou hledačkou, což je věc, kterou bychom určitě nečekali. Jde o poměrně obtížnou minihru, která rozhodně dá zabrat vašim hledacím schopnostem i pozornosti. Navíc je velmi graficky vydařená a reflektuje námět hry z prostředí antických bájí. Mezi další minihry třeba patří zajímavé skládačky, opět s antickými motivy, a podobně.

Mezihry nás moc bavily a rozhodně jsou příjemným zpestřením téhle už tak dost vydařené hry.

hrdinove 5
Obrázek ze hry Řečtí hrdinové 3

Jeden tip: celá sága vyšla na jedné kolekci

Celá sága Řečtí hrdinové vyšla na jedné kolekci, kterou máme pro naše hráče přichystanou. Může jít o velmi zajímavou záležitost, protože první díl byl klasická stavitelská obsluhovačka, zatímco další dva se vydaly cestou zkřížení dobrodružné stavitelské hry se spojovačkou.

image 23
Celá sága Řečtí hrdinové

Řečtí hrdinové 3 jsou v akci

Zmíněnou kolekci máme momentálně za fantasticky výhodnou cenu 319 Kč – za tuto cenu získáte tři zajímavé a rozmanité hry vhodné pro celou rodinu, které mají velmi dlouhou herní dobu.

Poslední třetí díl s názvem Athény navíc máme samostatně v akci za 99 Kč.

Je jen na vás, po které z těchto super akcí sáhnete!

One thought on “Athény jsou v prachu! Jen Řečtí hrdinové a vy je společně dokážete zachránit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *