Vikingská obsluhovačka jako skvělá oddechovka

Nově je v naší nabídce stavitelská obsluhovačka Bratrstvo Vikingů. Vydejte se na dobrodružné cesty, během kterých budete nejen zachraňovat bájný strom života, ale také od základu znovu budovat celou zemi.

bratrstvo rec

Vikingové a jejich příběh

Jednoho dne se Vikingové usadili v krásné a plodné zemi. Brzy je však zdejší divoši začali vyhánět a hlavně zničili jejich strom života, který držel jejich zemi naživu. Naštěstí se objevili dva stateční vikingští válečníci, kteří se rozhodli, že svou zemi zachrání – a pustili se do toho.

bratrstvo 6 1
Obrázek ze hry Bratrstvo Vikingů

Klasická stavitelská obsluhovačka

Bratrstvo Vikingů je klasická stavitelská obsluhovačka, která vás v jednotlivých levelech vede k tomu, abyste obnovovali říši, kterou procházíte. Musíte kácet stromy, odstraňovat překážky z cest, stavět sýpky a mlýny a zhotovovat jídlo pro své obyvatele. Zkrátka je vaším úkolem postavit zemi, která se potácí v bídě a neštěstí, zpátky na nohy.

Na začátku každého levelu dostanete úkoly, které máte během levelu udělat. Na jejich splnění máte časový limit – ti nejlepší hráči mohou zkusit vyhrát všechna kola na zlatý herní limit, ostatní se mohou spokojit s tím stříbrným nebo zůstat bez medaile.

bratrstvo 3 1
Obrázek ze hry Bratrstvo Vikingů

Bez příběhu by to nebylo ono

Velmi náš potěšilo, že Bratrstvo Vikingů má svůj příběh, který celou hru rámuje. Hned na začátku se dozvíme, o co ve hře jde, pomocí zručně vyvedených komentovaných obrázků. Díky tomu má hra mnohem větší spád a její hraní je zábavnější.

Ještě lepší jsou krátké příběhy, které jsou součástí každého levelu. Hlavní hrdinové – dva Vikingové – většinou narazí na nějakého místního člověka, který potřebuje s něčím pomoct nebo jim dá nějaký úkol. Díky tomu v každém kole víte, proč plníte zrovna dané úkoly. To je na hře opravdu zajímavé a je to další zábavná vrstva, která posouvá hru zase o level výše.

bratrstvo 8
Obrázek ze hry Bratrstvo Vikingů

Dostačující fantasy grafika

Po kreativní stránce je grafika naprosto v pořádku. Je pohledná, hezky barevná a odpovídá tématu hry. Přenese vás do fantasy středověkého světa inspirovaného Vikingy a vy si budete v tomhle světě užívat nefalšovanou oddechovou zábavu.

Grafika bohužel nemá úplně dobré rozlišení a některé věci jsou v širokém herním poli příliš malé a špatně rozpoznatelné. Ani postavičky běhající po herní ploše nejsou nijak do detailu provedené a trápí je špatné rozlišení. Nijak to nebrání bezproblémovému hraní, nicméně herní zážitek přece jen není tak dokonalý, jak by mohl být.

Naopak můžeme opravdu pochválit úvodní příběh, který působí až uměleckým dojmem a je velmi sympatickým uvedením do hry. Hezká je i mapa, tvůrci si dali práci i se ztvárněním hlavních hrdinů.

Sečteno podtrženo grafika má svoje mouchy, ale přesto ji můžeme pochválit.

bratrstvo 4
Obrázek ze hry Bratrstvo Vikingů

50 levelů, které vás provedou celým světem

Bratrstvo Vikingů má na daný žánr trochu menší počet levelů – je jich 50. Nicméně na druhou stranu vás zase provede několika různými herními prostředími. Čeká vás Zimní říše, Podzimní říše, Močály a také bájný Asgard. Svůj postup hrou můžete sledovat na mapě, která na vás vyskočí po každém levelu a která se po grafické stránce opravdu povedla.

bratrstvo 2 1
Obrázek ze hry Bratrstvo Vikingů

Příjemná hratelnost

Bratrstvo Vikingů se naučíte ovládat na pár kliků a pak už vám v hladkém průchodu hrou nic nebrání. Levely sice nejsou tak jednoduché, abyste pokaždé bez problémů zvládli zlatý časový limit, ale zase nejsou tak těžké, aby vám dokončení úrovně dělalo nějaké vážné problémy. Hra nikde nedrhne, snadno se ovládá a všechno je v ní dobře vysvětleno. Po herní stránce zkrátka kvalitně provedená hra.

Chválíme český překlad

Hra vyšla v češtině a rozhodně je to její velké plus. Vzhledem k tomu, že každý level uvozuje nějaký krátký dialog – kdybyste mu nerozuměli, přišli byste o část zážitku ze hry. Překlad má vysokou kvalitu a hru si díky němu mohou užívat i děti nebo hráči, kteří cizím jazykům neholdují.

image 37
Bratrstvo Vikingů

Další ze zábavných her pro celou rodinu

Stavitelské obsluhovačky mají jednu opravdu velkou výhodu: obvykle jsou vhodné pro úplně každé hráče. Pro děti je to výzva a zábava, která jim umožní strávit čas u nenásilné hry a procvičit si postřeh i logické myšlení. Starší generace zase mohou dobře vytvořenou obsluhovačku užít jako skvělý relax. A tohle platí i Bratrstvo Vikingů – je to skvělá hra pro celou rodinu.

image 38
image 38

Bratrstvo Vikingů ve slevě i na kolekci

Bratrstvo Vikingů nově vyšlo v elektronické distribuci – a abychom vám to ještě více zpříjemnili, můžete ho nyní dostat jen za 99 Kč. Běžná cena je 169 Kč.

Ještě výhodněji však pro vás máme tuto a mnoho dalších her připravených na kolekci 43 her – tam najdete ucelený mix her vhodných pro celou rodinu z různých žánrů. I tuto kolekci můžete získat jak na DVD, tak nově v elektronické distribuci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *