Přeskočit na obsah

Unikátní hra kombinující hledačku a obsluhovačku je zpět s novým dílem! A je lepší než jednička!

Labužníkův ráj se vrátil s druhým dílem, který má název Zvířecí apetit, a opravdu překvapil! Jde o vydařenou kombinaci žánrů, která má hodně co nabídnout i zkušeným hráčům. Dobrý příběh, zábavná grafika a spoustu hledání a obsluhování – to jsou hlavní věci, které může Zvířecí apetit nabídnout! Na detaily se pojďme se podívat do dnešní recenze.

image 2

Dcerka se zlatou lžičkou v puse míří do práce

Zvířecí apetit přichází hned na začátku s velmi dobře animovaným příběhem. V něm se setkáváme s hlavní hrdinkou, která přichází za svým otcem s dotazem jak je možné, že jí přestaly fungovat kreditní karty. Otec jí oznamuje, že už ji nebude dál sponzorovat a že si dcerka bude muset najít práci.

Nejdříve je to možná šok, ale nakonec se to dívka rozhodne vzít jako příležitost, a pustí se do odvážného podnikání v gastru a zábavním průmyslu.

labuznik 6

Hledačka? Obsluhovačka?

Vypadá to jako klasický příběh z obsluhovačky, ale není tomu tak zcela. Jakmile se ocitnete v restauraci, budete spíše hledat, než obsluhovat.

Popišme si to na modelové situaci: zákazník přijde do vaší restaurace a oznámí objednávku. Vy si ji rozkliknete a vidíte, jaké suroviny na ni potřebujete. A právě tyto kousky začnete hledat po kuchyni. Jakmile recept dokončíte, předáte ho zákazníkovi a inkasujete peníze.

labuznik 7 1

Jde tedy o kombinaci hledačky s obsluhovačkou. Za vydělané peníze si potom stavíte svoje zábavní a stravovací impérium, tudíž se do toho ještě plíživě přidává trochu ze stavitelských her.

Díky tomu tu máme velmi komplexní hru, která rozhodně nenudí a po celou dobu dokáže překvapit.

Hledání v různých koutech kuchyně

Je pravda, že kontrola z hygieny by se ve vaší restauraci asi pořádně orosila: flák masa leží na zemi, plátky okurky se různě povalují v regálech, párek zase leží na parapetu pěkně na sluníčku. V tomto směru tedy trochu trpí logika hry.

Nicméně hledání je velmi zábavné. Hodí se spíše pro zkušenější hráče, protože hledáte malé předměty v opravdu velkém nepořádku. Hledačky tu tedy patří mezi ty těžší a užijí si je hlavně mistři v tomto oboru nebo ti, kdo si chtějí trochu lámat hlavu.

Hledačky mají velmi hezkou grafiku plnou oku lahodících kombinací barev. Přestože v kuchyních vládne nepořádek, není to ošklivý shluk věcí, spíše velké množství předmětů na jednom místě.

labuznik 5

Po grafické stránce působí velmi hezky i váš podnikatelský koutek – obzvlášť až do něj začnou přibývat jednotlivé stavby, budete mít radost z propracovanosti jednotlivých detailů a z celkového hezkého vizuálu.

Obsluhování tu odbydete tím, že převezmete objednávku a následně vyberte peníze.

Jednou za čas se objeví i nějaká minihra, která však obvykle stojí opět na bázi hledání, jen v jiném než restauračním prostředí.

labuznik 2

Příběh se prolíná celou hrou

Hned na začátku jsme zmiňovali kvalitně animovaný příběh ze začátku hry. Není to však jediná scénka, kterou ve hře potkáte. Naopak, budete na ně narážet pravidelně a díky nim získává hra smysl i novou dynamiku.

Jak se bude vaše byznysové impérium rozrůstat, budou přicházet animované scény, které vám vysvětlí co a proč právě teď budujete a umožní vám vytvořit si k hlavní hrdince i celé hře vztah.

labuznik 3

Zvířecí apetit

Téma zvířat nehraje v příběhu hlavní roli, jak by se mohlo zdát, ale přesto je zde reflektováno. Hned na začátku příběhu si zbohatlická dcerka stěžuje, že nemá peníze na pedikúru pro svého psa, když jí otec sebral karty.

Ve svém gastro a zábavném impériu pak budete budovat třeba výběh pro zebru, která je také součástí příběhu. Zvířátka nám zkrátka do hry více či méně promlouvají a my jsme velmi rádi, že tomu tak je!

labuznik 8

Srovnání s prvním dílem

Oproti jedničce nabízí Zvířecí apetit lepší příběh a také detailnější grafiku, která je také zajímavější z hlediska barevné škály. V herním systému jsou si obě hry velmi podobné, dvojka v podstatě zůstává stejná a soustředí se spíše na výše zmíněné detaily.

Vyplatí se však pořídit si obě hry v tandemu, díky čemuž si užijete dvojnásobnou herní zábavu v tomto originálním herním systému.

image 3

Zvířecí apetit je nyní za 99 Kč

Dvojku Labužníkova ráje jsme pro vás nyní přichystali za speciální cenu 99 Kč. Nabídka je časově omezená, odpočet najdete přímo na stránce hry. Kromě toho vyšla na kolekci 43 her, na níž jsou všechny hry s velkou slevou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *