Přeskočit na obsah

Roztomilá obsluhovačka Zvířecí salón krásy – recenze

Příjemná obsluhovací hra Zvířecí salón krásy vás zavede do městečka plného domácích mazlíčků, o které je potřeba se postarat. Hra plná hezkých scén ze salónu, zajímavých miniher a desítek herních levelů je tu připravená pro vás.

Zvireci salon krasy 2

O čem hra je?

Pomocí komiksových oken je nám na začátku představen krátký příběh, jenž nás uvede do děje. Majka se vrací do rodného Mazlíkova a zjišťuje, že se zde má stavět továrna na plastová zvířátka. To se jí moc nelíbí, a tak se rozhodne, že zde vybuduje zvířecí salón krásy, aby lidem ukázala, že je lepší pečovat o skutečné a živé domácí mazlíčky, než si kupovat hračky z plastu.

salon 12
Obrázek ze hry Zvířecí salon krásy

Obsluhovačka se super námětem

Pro jednou zase autoři vymysleli obsluhovačku se zajímavým námětem. Nejde tu o nějakou kavárnu či farmu – budete se starat o domácí mazlíčky. Stříhat je, mýt je, starat se jim o srst a tak podobně. Zkrátka a dobře bude vaším úkolem postarat se o to, aby se zvířátka ve městě měla co nejlépe.

Do vašeho salónu vždy přijde nějaký člověk s mazlíčkem, vy si ho od něj přeberete, poskytnete mu žádanou péči a pak zkasírujete peníze.

Ve hře najdete téměř padesát levelů a budete se v ní starat o sedm různých zvířat. Váš salón se také bude postupně rozšiřovat, takže se budete přesouvat i do nových místností.

salon 5 1
Obrázek ze hry Zvířecí salon krásy

Skvělá variabilita hry

Zvířecí salón krásy je zajímavý svou pestrostí. Kromě toho, že se staráte o vyšší množství zvířátek, budujete si salón v podstatě od píky – proto si můžete vybírat, jaké vybavení chcete, a i toto vybavení postupně měnit. Stejně tak můžete dokupovat do Majčina šatníku nové kousky a oblékat ji podle svého vkusu. Druhy zvířat jsou tu rozmanité – od pejska, kterého byste v takovém salónu nejspíš čekali, až po méně obvyklá zvířátka, jako je třeba husa. Zkrátka je hra hodně interaktivní a můžete v ní popustit uzdu své fantazii. I proto nás celý koncept velmi bavil.

salon 4
obrázek ze hry Zvířecí salon krásy

Minihry? Super!

Čekají vás tu i nějaké ty minihry. A skvělé je na nich to, že se týkají přímo péče o zvířátka. Budete například vybírat ze seznamu věcí ty, které se hodí na péči o konkrétní zvíře, nastavovat správnou teplotu fénu, kterým budete dané zvířátko sušit a tak podobně. Tyto minihry vám dávají pocit, že se skutečně o zvířátko staráte a že vstupujete do hry. Jsou jednoduché, slouží spíše pro zpestření, ale na hře jsou jednou z nejlepších věcí.

salon 2
Obrázek ze hry Zvířecí salón krásy

Klasické zadání a odměny

Zvířecí salón krásy je v systému zadávání úkolů klasickou obsluhovačkou. Na začátku každého levelu dostanete úkol, který musíte v průběhu úrovně splnit. Pokud se vám to podaří, jste v následném souhrnu ocenění. A také můžete sbírat trofeje, které jsou pro vás ve hře přichystány.

salon 10
Obrázek ze hry Zvířecí salón krásy

Starší grafika

Pravda je, že grafika je starší a neklade příliš důraz na detaily. Zvířátka, ale i vybavení salónu, jsou zobrazeny zbytečně miniaturně, přitom by klidně mohly být dvakrát až třikrát větší.

Na druhou stranu je grafika funkční a splňuje to, co má. Ocenili bychom, kdyby byla víc propracovaná a více hráčsky přívětivá, ale z hlediska funkčnosti jí nemůžeme nic vyčítat. Jednotlivé předměty rozeznáte, víte, kam máte klikat a jak s hrou pracovat.

Poměrně dobře je ztvárněný komiksový příběh, slušně navržená je i mapa postupu.

salon 6
Obrázek ze hry Zvířecí salón krásy

Hudební doprovod, u kterého se budete bavit

Hru doprovází jemnější rytmická hudba, která je příjemným podkresem k samotnému hraní. Ke hře se hodí a určitě se vyplatí mít ji alespoň tiše puštěnou – bude se vám u ní líp hrát a také pomůže k lepší relaxaci u hry.

Hra pro celou rodinu

Zvířecí salón krásy je vhodnější spíše pro děti. Je to jednoduchá hra s designem zaměřeným právě na dětské publikum. Téma hry se bude dětem líbit, zvířátka jsou hezká a děti o ně budou ve hře s láskou pečovat. Hru se velmi jednoduše naučí a pak už ji dokáží hrát i bez vaší pomoci.

O to překvapivější pro však je, že hra bude nejspíš bavit i vás. Je chytlavá, má odpočinkový, možná dokonce až terapeutický charakter a nakonec si ji pravděpodobně užijí úplně všichni v rodině.

image 8
Zvířecí salón krásy

Zvířecí salón krásy ve slevě i na kolekci

Aktuálně máme Zvířecí salón krásy v akci a na našem e-shopu ho seženete jen za 99 Kč. Tato výhodná cena však potrvá jen pár dnů. Dlouhodobě výhodně můžete tuto hru získat na kolekci 43 her, kde je umístěna po boku desítek dalších her, z nichž většina je v naší nabídce nově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *