Přeskočit na obsah

Pohodová obsluhovačka Joy – Veselá farmářka vám zpříjemní podzimní dny

Jestli už jste unavení z klasických farmářských obsluhovaček, pak vyzkoušejte jednu méně známou – Joy – Veselá farmářka. Hra má v sobě klasické obsluhovačkové prvky, ale zároveň působí svěžím a neotřelým dojmem. A hlavně – hrát tuhle farmářskou hru je jedna velká pohoda!

Joy vesela farmarka 2

Šťastná farmářka Joy

Joy to má v životě jednoduché. Všechno, co kdy toužila dělat, je farmaření. Nyní přijíždí do městečka, které si pro splnění svého snu vybrala, a dává se do práce.

Práce na farmě je možná dřina, zvlášť tady, kde na půdu a nářadí roky nikdo nesáhl, ale Joy se daří a tak je – přesně jak napovídá název hry – Veselá farmářka.

joy 7
Obrázek ze hry Joy – Veselá farmářka

Jak to celé funguje?

Princip hry pochopíte snadno. Na začátku levelu dostanete úkol (například kolik máte vypěstovat mrkve nebo kolik obsloužit zákazníků) a pak už se pustíte do práce. Klikáním určujete, co se bude dělat. Potřebujete například koupit semínka nebo sazeničky, zasadit je, zalít, sklidit a poté převézt do obchodu, kde je prodáte zákazníkovi, který má o vaše zboží zájem. Na konci levelu dochází k vyhodnocení a za skvělé výsledky můžete získat zlatý pohár.

Takových levelů vás ve hře čeká více než 60, takže si farmaření a pěstování ovoce a zeleniny užijete do sytosti.

Kromě času jsou tu vaším nepřítelem také zloději – vkrádají se totiž na vaši půdu a snaží se vaši úrodu rozkrást. Dávejte si na ty lumpy pozor!

joy 4
Obrázek ze hry Joy – Veselá farmářka

Jednoduše pohodová hra

Kdybychom měli Joy – Veselou farmářku charakterizovat jen jedním jediným slovem, byla by to „pohoda“. V téhle hře nikdo nikam nespěchá, všechno vypadá zalité sluncem, pěstujete si své dobrůtky a prodáváte je přátelským sousedům. Jde o ideální svět, do kterého by se alespoň na chvíli chtěl určitě propadnout každý z nás.

Na zkušené hráče bude tahle farmářská obsluhovačka možná až příliš poklidná nebo dokonce pomalá. Ono ale někdy neuškodí, když zpomalíme. Tahle hra má až meditativní charakter, krásně se u ní uklidníte a odpočinete si. A pokud máte raději větší adrenalin, pak hru pořiďte svým dětem nebo třeba seniorům ve vaší rodině – pomalejší tempo hry jim bude vyhovovat a hra pro ně bude tím pravým ořechovým.

joy 2
Obrázek ze hry Joy – Veselá farmářka

Až pohádková grafika

Pohodové atmosféře hodně napomáhá grafický koncept hry – postavy i celkové prostředí je ztvárněno s lehkou nadsázkou, působí až pohádkovým dojmem. Týká se to především farmářky Joy, která se svýma velkýma očima a roztomilým účesem působí jako panenka nebo jako nějaký skřítek. Podobně tomu je i u jejích zákazníků.

Samotné herní prostředí má trochu horší rozlišení – záhony by klidně mohly být větší, určitě by nám vyhovovalo, kdyby byly například ikonky pěstované zeleniny trochu větší a lépe rozeznatelné.

Každopádně i přes některé drobné nedokonalosti nás grafika bavila a dáváme jí palec nahoru.

joy 3
Obrázek ze hry Joy – Veselá farmářka

Hudební doprovod a herní mapa postupu

Joy – Veselá farmářka má všechno, co má farmářská obsluhovačka mít, včetně mapy, na které se zaznamenává herní postup. Jde o jednoduchou statickou mapku, na které vidíte, kolik ze hry už jste stačili odehrát a jak jste v ní daleko.

Zajímavý je i hudební doprovod – rytmický a velmi výrazný. Je možné, že pro někoho bude působit až příliš vlezle, ale ke hře se hodí a je důležitou složkou v celkovém konceptu hry.

joy 5
Obrázek ze hry Joy – Veselá farmářka

Srovnání s dalšími farmářskými hrami

Oproti dalším farmářským hrám je Joy – Veselá farmářka mnohem klidnější hrou a klade výrazně menší důraz na hráčský výkon. Jde o hru, která má přinést hlavně relax a příjemně strávené chvíle při počítačové zábavě.

image 30
Joy – Veselá farmářka

Připomeňme si akce!

Na závěr si ještě v rychlosti zrekapitulujme, jaké možnosti máte, když chcete získat Joy – Veselou farmářku za zvýhodněnou cenu. Právě teď najdete tuto farmářskou obsluhovačku v našem e-shopu za 99 Kč.

Výhodněji ji také získáte, když si ji pořídíte v rámci oblíbené kolekce 25 her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *