Přeskočit na obsah

Podaří se vám odhalit tajemství Ukrytého světa?

Stavitelských obsluhovaček je na trhu možná víc, než byste si mysleli. Kromě pár známých sérií se objevují i zajímavé jednohubky, které znají jenom sběratelé a skuteční fajnšmekři. Jednou z takových her je i Ukrytý svět.

image 25 21
image 25 21

Respekt k žánru

Stavitelské obsluhovačky jsou specifický žánr. S klasickými obsluhovačkami, kde je vaším úkolem například obsluhovat lidi v baru nebo třeba v módním salónu, vlastně nemá příliš mnoho společného. Úkolem ve stavitelské obsluhovačce je obvykle obnovovat svět, který si prošel nějakou tou katastrofou.

Podobně je to i ve fantasy obsluhovačce Ukrytý svět. Ten proklel zlý černokněžník a celý ho zahalil do sněhu a ledu. Vaším úkolem bude procházet říší, rozdávat úkoly dělníkům a postupně zbavovat svět prokletí a znovu ho přivádět k životu.

image 25 14

Více než pět desítek úrovní

Hra má oddechový charakter a nabízí více než pět desítek úrovní, kterými budete postupně procházet. Na začátku každého levelu dostanete seznam úkolů, který je třeba splnit. Jde například o sbírání potravin či dřeva, budování nebo uvolňování cest, stavění nových staveb či získávání pokladů. Každá úroveň má mírně jiné úkoly a díky tomu působí hra poměrně dlouho dynamicky a nenudí. Úkoly plníte rychlým (a strategickým!) klikáním na obrazovku, kterým rozdáváte úkoly vašim pracovníkům. Ovládání hry je intuitivní a naučíte se to v podstatě hned v prvním levelu. Zvládne ho každý!

Levely jsou krátké a svižné, což znamená, že je jen na vás, jestli budete hrát jednu úroveň denně, jen tak pro zábavu, když máte pár volných minut u odpolední kávy, nebo se do hry ponoříte a odehrajete ji klidně na jeden zátah!

Na své cestě za záchranou světa můžete získávat trofeje a ocenění, které vám zpříjemní hru a které jsou rozhodně detailem, jenž hře prospívá.

svet 2

Impozantní pojetí grafiky

Hra má skutečně rozmáchlý grafický rukopis. Syté barvy, mnoho detailů a ladění do dvou tónů – toho ledového a chladného a následně toho zeleného, jarního a plného radosti, ve který se mění herní pole s tím, jak zbavujete svět prokletí.

Zaujme především ztvárnění jednotlivých staveb, které působí až jakýmsi exotickým dojmem. To je zřejmě na míru přizpůsobeno námětu hry, která se má odehrávat v bájném Šagri La, tedy v jakémsi ráji, který se má ukrývat někde v oblasti Tibetu. Historizující budovy asijského střihu tak do příběhu zapadají a hru výrazně odlišují od jiných.

Grafika má mírně horší rozlišení, takže působí lehce nepřehledným dojmem, nebrání to však v hladkém hraní a po pár levelech si na to zvyknete. Možná by však hře prospělo, kdyby herní pole obsahovalo méně prvků, které by byly o něco větší a měly kvalitnější rozlišení.

Drobné nedostatky však hře jistě klidně odpustíte, neboť vítězí dobrý dojem z krásných barev a originálních grafických nápadů.

svet 3

Porovnání s jinými hrami?

Systém hry je stejný jako v jiných obdobných hrách. Ukrytý svět zaujme především grafikou hodně odlišnou od toho, co známe ze známých sérií tohoto žánru. Jde o pohodovou hru, která dovoluje příjemně zrelaxovat a oproti jiným má spíše nižší obtížnost.

image 25 15

Oddechovka jak má být

Ukrytý svět je v zásadě dokonalý prototyp chytré oddechovky pro široké spektrum hráčům. Když t uhle hru přinesete domů, budou z ní mít radost úplně všichni – malí hráči, ti trochu větší, dospělí i senioři. Každý si v ní totiž dokáže najít to, co právě hledá: dobrodružství strávené ve fantasy světě, poznávání počítačové reality, relax nebo třeba ukrácení dlouhé chvíle.

Hra je jednoduchá na ovládání, má český překlad, dobrý nápad a pěknou grafiku. Co víc od takové obsluhovačky chtít?

svet 4

Nezapomeňte, že hra je nyní za 99 Kč!

Ukrytý svět momentálně najdete v naší nabídce jen za 99 Kč. Jde o jedinečnou šanci získat vydařenou oddechovku, která vám dokáže třeba zpříjemnit léto, za necelou stovku.

Ještě výhodněji pak hru najdete na kolekci, která obsahuje 43 her a na níž každá hra stojí jen pár desetikorun. Nikde takové hry v češtině výhodněji neseženete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *