Přeskočit na obsah

Obsluhovačka v strašidelném obchoďáku!

duchove recenze

Sloužit noční směnu v obchodním domě, kam chodí nakupovat halloweenská strašidla, může být docela adrenalinová záležitost. Duchy byste totiž určitě nechtěli rozhněvat a poštvat je proti sobě.

duchove rec

Obsluhovačka vhodná na Halloween

S duchy na nákupy je klasická obsluhovačka, která však má jasné téma – halloween, strašidla, duchové atp. Stanete se pracovnicí v obchodním domě a budete obsluhovat strašidelné návštěvníky. Vaším úkolem bude doplňovat zboží, kasírovat, radit zákazníkům, uklízet po nich nepořádek nebo třeba dávat pozor na zloděje.

Jak vyděláváte peníze a získáváte zkušenosti, budete moci vylepšovat vybavení své prodejny a postupně rozšiřovat sortiment.

duchove 18
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Pět obchodů v obchodním centru

Čeká vás sto herních levelů, ale abyste se nenudili, vystřídáte pozici prodavačky v pěti různých obchodech. Postupně se tedy budete propracovávat na nové pozice a herní prostředí se bude proměňovat. Každý level odehrajete v rámci několika málo minut, takže je jen na vás, jestli si zahrajete dvě tři úrovně na odreagování nebo budete hrát dlouhé hodiny, dokud nepokoříte všechny úkoly.

Začínáte v obchodě s ovocem a zeleninou a následně se přesunete do řeznictví, rybárny, lahůdek a cukrárny. Prostředí obchodu, stejně jako většina sortimentu se vždy úplně promění, takže se rozhodně nebudete nudit.

duchove 19
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Vašimi zákazníci budou duchové, strašidla, zombie, ale třeba i pirátka, klaun nebo superman. Někteří z nich mají dobrou náladu a když je rychle a správně obsloužíte, zvednou náladu i ostatním v obchodě nebo vám nechají vyšší spropitné. Jiní jsou ale netrpěliví a vyplnit všechny jejich požadavky vám dá pořádně zabrat.

duchove 6
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Grafika chudší, leč dostačující

Grafické zpracování hry asi není něco, z čeho byste si vyloženě sedli na zadek. V podstatě poskytuje základní věci, které pro hru potřebujete, a nic moc navíc. Hezky vytvořený je obchodní dům, ve kterém hlavní hrdinka pracuje. Samotný herní prostor obchodu je poněkud chudý – hlavně ze začátku. Jak se postupně zaplňuje, zdá se to být o něco lepší, nicméně stále tam nenajdeme nic jiného než regály umístěné v centru lokace a kasu na straně.

duchove 10
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Postavičky duchů a strašidel jsou vyobrazené jako zábavné figurky – nedá se říct, že by z nich šel strach. Nemají navíc příliš vysoké rozlišení, takže při zběsilém klikání během obsluhování kolikrát ani nezaznamenáte, jakou postavičku obsluhujete. V průběhu hry přibývají nové a nové postavy, což je plus. Některé postavy zákazníků už jsme zmiňovali – dále se tu setkáte s Frankensteinem, upíry nebo třeba bezhlavým rytířem.

Přestože grafika není nijak závratně krásná nebo promyšlená, je funkční. Což je u oddechové hry typu obsluhovačky nakonec asi to nejdůležitější.

duchove 15
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Hratelnost dobrá s pár mouchami

Hratelnost je skvělá. Levely mají na začátku nízkou obtížnost, která se pozvolna ztěžuje, ale pořád umožňuje poměrně hladký průchod hrou. Ovládání je jednoduché a snadné na pochopení, takže hru bez potíží zvládnou i malé děti nebo senioři.

Některé prvky bychom si asi dovedli představit lépe vymyšlené. Například když vytváříte džus nebo sendvič – prodavačka musí doběhnout na místo, kde se nápoj vyrábí, potom se jí rozsvítí regály s ingrediencemi, které bude potřebovat – ty musí oběhat (pokud nejsou doplněné, ještě je doplnit) a pak se vrátit na místo výroby nápoje. Je to zbytečně komplikované, často u toho uděláte chybu a nestíháte během toho obsluhovat jiné zákazníky. Stejně tak chvíli trvá, než si zvyknete, na co klikat – při kasírování na kasu, při hovoru se zákazníkem přímo na něj, při doplňování zboží na regály atd. Není to úplně stoprocentně intuitivní, nicméně po pár levelech to dostanete do ruky.

duchove 1 1
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Hru ozvláštní drobné specialitky

Obsluhovačka S duchy na nákupy je zábavná díky řadě drobných detailů, které každý level ozvláštní. Tak například musíte dávat pozor na zloděje a chytat je nebo vás připraví o pořádný kus výdělku. Pozor také na klauny, kteří za sebou nechávají nepořádek, jenž po nich pak musíte uklízet. Pirátka vám zase (když bude spokojená) před zlatý poklad, a tím vám pořádně navýší výdělek, anebo možná narazíte na bezhlavého rytíře, kterému budete muset podávat hlavu, jež se mu u vás v obchodě zakutálí. A co teprve hladový Frankenstein.

Velmi vydařenou věcí navíc jsou takzvané happy hours neboli šťastné hodinky – během nich vám do obchodu přijde obrovské množství zákazníků a musíte se pořádně otáčet, ale zase vyděláte velké množství peněz, které pak můžete využít při nákupu vylepšení.

duchove 5
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Zlatý limit

Každý level můžete dohrát na zlatý, stříbrný či dobrý limit vydělaných peněz anebo ho prohrát (v případě, že nedosáhnete ani na ten nejnižší limit). V pozdějších kolech už se vám možná bude stávat pravidelně, že je napoprvé nezvládnete.

Výhodou je, že peníze se vám ukládají na účet i tehdy, když level prohrajete. To znamená, že si pak můžete koupit nová vylepšení a s nimi již level dokončit.

duchove 9
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Příjemný hudební doprovod

Celou hrou vás bude provádět hudba, která ke hře krásně sedí a působí, jako by opravdu hrála v obchodním centru. Není nijak vlezlá, ale zároveň ji stále vnímáte a příjemně hraje do rytmu vašeho rychlého obsluhování zákazníků.

Možná bychom si dovedli představit i trochu strašidelnější hudbu, která by mohla hru doprovázet, ale ta, kterou tvůrci vybrali, je plně dostačující.

Krátký příběh na úvod

S duchy na nákupy je hra uvedená velmi krátkým příběhem, který vám představí mladou dívku, jež shání práci a bez nejmenších obav kývne na podezřelou nabídku, kterou jí zavolá neznámý zaměstnavatel přímo uprostřed noci. Příběh je vyvedený na komiksových polích a není namluvený, pouze otitulkovaný. Je to vlastně jen drobný detail, ale celou hru pozvedá o level nahoru.

duchove 13
Obrázek ze hry S duchy na nákupy

Pojďte s námi S duchy na nákupy!

Tuhle hru vám nepředstavujeme v období Halloweenu náhodou. Je tematická a s podzimním obdobím a dušičkovým časem krásně ladí. Je to hra, která se hodí pro celou rodinu a můžete díky ní strávit hodiny podařené počítačové zábavy.

Jenom v čase Dušiček vám ji navíc nabízíme se speciální slevou – právě v těchto dnech ji můžete získat jen za 119 Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *