Přeskočit na obsah

Období hurikánů otevírá novou éru Farm Frenzy!

Farm Frenzy vstupuje do nové generace. Přináší hru Období hurikánů, která se oproti předchozím dílům v mnohém proměnila. Máme tu úplně novou grafiku a také spoustu novinek. Je toho hodně, co bychom v dnešní recenzi chtěli probrat, tak pojďme na to!

Farm Frenzy 5 2

Období hurikánů

Období hurikánů je (nejen) pro Američany velmi nejistou částí roku. Celé domy anebo také farmy mohou být během pár desítek minut smeteny z povrchu zemského. A to je také téma této Farm Frenzy – farmy se poté, co se přes ně prohnaly hurikány, musí dát zase do kupy.

Naštěstí je tu prezidentka farmářského svazu Scarlett, která si ví rady a umí si se vším poradit – dokonce i s hurikánem!

hurikany 9
Obrázek ze hry Období hurikánů

Stará dobrá klasika zůstává

V úvodu jsme mluvili o velkých změnách, ale nemusíte se bát toho, že by Farm Frenzy přišla o to, co na ní máte nejraději.

Zaprvé zůstala hlavní hrdinka Scarlett (i když pořádně změnila barvu vlasů i vizáž – ale co, nová funkce – nový vzhled!).

Zadruhé a hlavně ale zůstala klasická pravidla farmářské obsluhovačky. Postupujete krok za krokem po mapě herního postupu. Na začátku každého levelu dostanete úkol nebo úkoly (kolik máte vlastnit slepic, kolik vyrobit produktů nebo kolik vydělat peněz apod.) a poté vám začíná běžet časový limit na jejich splnění. Na konci herního kola uvidíte, jak se vám v něm dařilo.

Princip tak zůstává stále stejný. Postupně se vám otevírají možnosti na nákup nových druhů zvířat, na stavbu nových továren na zpracování farmářských produktů nebo na jejich vylepšování.

hurikany 4 1
Obrázek ze hry Období hurikánů

Výrazná proměna v grafice

A teď pojďme k těm změnám. Aktivní hráči této série si jistě povšimnou výrazně proměněné grafiky. To je největší změna, kterou zaznamenáte na první dobrou. Týká se to postavy hlavní hrdinky, zvířat, továrniček a zkrátka celého ztvárnění. Graficky jde o kvalitní zpracování, kterému v zásadě není co vytknout. Bude spíš na každém hráči, zda se mu nové pojetí hry líbí víc, nebo zda dává přednost tomu starému.

Rozhodně kvitujeme, že se konečně proměnily továrničky na zpracování produktů, které byly ve většině předchozích dílů pořád úplně stejné, a už si určitou změnu určitě žádaly.

hurikany 8
Obrázek ze hry Období hurikánů

Hrdiny hry se tu stávají i domácí zvířata

Možná je to tím, jak se proměňuje doba a Farm Frenzy se to rozhodla reflektovat. Zatímco v prvních dílech série byla zvířata jen zdrojem dosažení zisku, tady už se stávají aktivními účastníky příběhu.

Scarlett si bude se zvířátky povídat, zvířata tu mají jména a vyprávějí své krátké příběhy. Většinou to působí zábavně, tento krok je rozhodně vstřícný vůči dětským hráčům, pro které tak hra může připomínat pohádky.

hurikany 5 1
Obrázek ze hry Období hurikánů

A jaká zvířata budou na vaší farmě?

V tomto směru zůstává Období hurikánů celkem klasickou Farm Frenzy. Začínáte tu se slepicemi, které snášejí vajíčka, pokračujete přes prasátka až ke kravám. Můžete si tu, jako v ostatních Farm Frenzy, také pořídit pomocníky – psy a kočky, kteří pomáhají zahánět nepřátele nebo sbírat suroviny. Ze zvířecích produktů pak vyrábíte další výrobky, které prodáváte na trhu a vyděláváte za ně peníze.

V tomto směru zůstala Farm Frenzy stejná jako dřív.

hurikany 1 2
Obrázek ze hry Období hurikánů

Další novinky

Hra je plná novinek. Zmiňme tu, která nás zaujala asi nejvíce: jsou tam fretky! Konečně, konečně máme kromě medvědů i jiného nepřítele, který nám ničí naše farmářské úsilí, a jsou to fretky. Krásně ztvárněné, docela roztomilé fretky, které musíte chytat do klecí, aby vám nekradly produkty.

Další novinkou je hrací automat, na kterém si můžete vytočit nějaký ten bonus do dalšího kola, to je věc, která nás rozhodně také zaujala. Navíc se herní automat povedl i po grafické stránce.

hurikany 2 1
Obrázek ze hry Období hurikánů

Celá Farm Frenzy na jedné kolekci!

V podstatě celá tato recenze je jedním velkým porovnáním Období hurikánů se staršími hrami z této série. Pokud si je chcete vyzkoušet všechny a zjistit, jestli byly staré povedenější, nebo naopak hra zaznamenává progres, můžete to vyzkoušet na naší kolekci Farm Frenzy. Najdete tam třináct her z této série – od těch klasických, přes některé speciály až po ty nejnovější jako je právě Období hurikánů.

image 2

Kolekce 43 her i Období hurikánů v akci

Momentálně máme Období hurikánů na e-shopu za zvýhodněnou cenu 99 Kč, pamatujte však na to, že jde o krátkodobou akci.

Tuto hru a také některé další ze série Farm Frenzy pak naleznete také na široké kolekci 43 her, která oplývá řadou (nejen farmářských) obsluhovaček, ale také hledačkami, spojovačkami a dalšími žánry her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *