Nejlepší díl ze série Pán počasí!

0 Comments 8:00
paty rece 1

Pán počasí tentokrát stojí před úkolem skutečně hodným krále. Jeho země, která dosud vzkvétala a jejíž obyvatelé žili vedle sebe v míru a neznali bídu či neštěstí, se ocitla v nebezpečí. Ze země vyrazily sopky, začaly chrlit lávu a doprovázelo je mohutné zemětřesení. Je potřeba pomoct lidem, kteří se ocitli v nouzi, opravit poničené věci a hlavně zjistit, proč se sopky tak najednou objevily!

paty recenze
Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Pán počasí 3 – pořádně vydařené pokračování

Že další díly obvykle nejsou tak dobré jako ty první? To možná občas platí, ale rozhodně ne v případě Pána počasí. Trojka je totiž opravdu skvělou hrou a v mnohém předčí i své dva předchůdce.

Můžete se těšit na velmi dobrý příběh, vylepšenou grafiku i mnohem zábavnější úkoly v jednotlivých levelech. Pojďme se na to podívat blíže.

paty 2
Obrázek ze hry Pán počasí – Šamanovi v patách

Stavitelská obsluhovačka

Možná už jste některý z dílů Pána počasí hráli. U nás vyšly čtyři díly a jde o docela populární stavitelskou obsluhovačku. Vaším úkolem je ve hře splnit úkoly, které máte zadané na začátku každého levelu. Obvykle jde o sesbírání určitého množství surovin, vybudování továren nebo třeba mlýnu či odstranění překážek z cest nebo zachránění uvězněných lidí. Občas však můžete dostat i nějaký zajímavý úkol – třeba sehnat dohromady uprchlá prasata, vybudovat teleportační portál a tak podobně.

Specifická je tato hra tím, že kromě výše zmíněných úkolů máte ještě jeden: ovládat počasí. Díky dešti necháte vyrůst na poli úrodu nebo s pomocí síly slunce vysušíte bažiny. Tohle je typický atribut této hry, bez ní by nedávala smysl – a díky ovládání počasí je ve svém žánru naprosto originální a rozhodně stojí za vyzkoušení.

paty 5
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Větší důraz na příběh

I v předchozích dílech se jakýs takýs příběh objevoval. V tom třetí, který se jmenuje Šamanovi v patách, je mu však věnován mnohem větší prostor.

paty 7 1
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Hned na začátku se formou statických obrázků a popisu dozvíme, co se v království, kde vládne Pán počasí vlastně stalo. Příběh nás však provází i dál – na začátku každého levelu se dozvíme další střípek příběhu a postupně se před námi bude odhalovat celý děj. Úkoly v každé úrovni korespondují s tím, co se odehrálo v příběhu a posouvají ho dál.

I díky tomu budete hrát další a další kolo a těšit se, co se dozvíte nového, protože velmi brzy pochopíte, že sopka se v této mírumilovné zemi neobjevila jen tak.

paty 11
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Opravdu povedené grafika

Už na úvodní stránce je jasně vidět, že tentokrát se grafika opravdu povedla. Postavy jsou mnohem lépe vizuálně zpracované a i když obrázky ilustrující děj nejsou pohyblivé, působí díky dobré grafické práci dynamicky.

paty 8
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Samotné herní pole je mnohem víc výrazné, má spoustu detailů i dobré rozlišení. Stejně jako u předchozích dílů platí i zde to, že kvůli tomu, že je herní pole hodně široké, trochu trpí právě zmíněné rozlišení, nicméně je to mnohem lepší, především díky přesnější práci s jednotlivými atributy i barvami.

paty 1
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Hratelnost skvělá, náročnost vyšší

Pána počasí – Šamanovi v patách může hrát kdokoli – malé dítě, puberťák, dospělý hráč i senior. Všichni hru zvládnou a všichni se u ní budou bavit. Princip hry je založený na velmi jednoduchém systému – klikání. Pokud se něco má stát, zkrátka na to kliknete a je to. To zvládne opravdu každý.

V titulku máme uvedené, že hra má vyšší obtížnost. Záleží ale na tom, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte. Hra je obtížná, pokud chcete level dokončit na zlatý časový limit – to vyžaduje opravdu velké soustředění, rychlé klikání, ale třeba i strategické plánování úkolů. A především méně zkušení hráči budou mít potíže si s tím poradit

paty 4
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

K dispozici však máte ještě stříbrný a bronzový časový limit a těch už dosáhnete mnohem snáz. Záleží tedy na tom, jak moc jste soutěživí a co od hry očekáváte. Klidně ji můžete hrát jen tak relaxačně a nebudete mít s průchodem hrou problém. Avšak jestli chcete mít z každého levelu zlatou medaili, čeká vás pořádná výzva.

paty 10
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Mapa a hudební doprovod

Méně významné prvky této hry tvoří mapa s herním postupem a hudba. Mapa je statická a trochu nudná, ale zase oceňujeme, že si tvůrci dali práci s aspoň drobným detailem – jak postupujete hrou, jednotlivé části mapy se lehce vybarvují. Jako by Pán počasí opravdu do těch částí země, které už zachránil, znovu přinesl úrodu a radost.

Hudba, kterou můžeme slyšet na začátku a mezi levely, se opravdu povedla. Klidně bychom ji poslouchali pořád. Během samotného hraní ji však neslyšíme – to se na řadu dostávají pouze zvuky práce – zvonění na dělníky, řezání pilou a podobně. Možná by nás potěšilo víc, kdyby i hraní podkreslovala dobrodružná hudba, kterou slyšíme v mezičase.

paty 3
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Porovnání s ostatními díly

Přestože i první dva díly série Pána počasí jsou kvalitními stavitelskými obsluhovačkami, šel třetí díl Šamanovi v patách rozhodně nahoru. Užijete si v něm víc zábavy, větší výzvy a čeká vás vymazlenější grafika i příběh. Pokud byste si chtěli vybrat jen jeden díl ze série, pak rozhodně sáhněte právě po tom třetím.

image 56
Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Chcete třetí díl Pána počasí za 119 Kč?

Pak máte právě teď šanci získat tuto hru za zvýhodněnou cenu. Na našem e-shopu ji pro vás máme přichystanou za 119 Kč, akce však potrvá jen pár dní.

Kromě toho najdete hru Pán počasí 3 – Šamanovi v patách na kolekci 25 her. A pozor! Je na ní i druhý díl, takže na jedné kolekci dostanete hned dvě hry z této série a můžete je mezi sebou porovnat!

image 57
Kolekce 25 her

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

vila recenze

Motýlí víla: pohádková spojovačka pro nejmenšíMotýlí víla: pohádková spojovačka pro nejmenší

Máme tu vynikající hru pro menší děti - Motýlí víla. Jde o spojovačku s pohádkově krásnou grafikou, která bude díky nízké obtížnosti a jednoduchému ovládání výbornou hrou pro malé hráče. Nyní ji můžete získat jen za 99 Kč v elektronické distribuci. Podívejte se také na Žlutou kolekci, kde ji též najdete.

Čaroděj HolobrádekČaroděj Holobrádek

Že čaroděj bez majestátního vousu není žádný čaroděj? Ale kdepak! Evžen Holobrádek je tedy pravda teprve učedníkem, avšak na kouzla a čáry má nadání jako nikdo jiný. Když proto jeho mistr padne zlu do rukou, vydává se na záchrannou misi, při níž bude muset překonat nejednu malou i velkou překážku. Hra