Přeskočit na obsah

Nejlepší díl ze série Pán počasí!

Pán počasí tentokrát stojí před úkolem skutečně hodným krále. Jeho země, která dosud vzkvétala a jejíž obyvatelé žili vedle sebe v míru a neznali bídu či neštěstí, se ocitla v nebezpečí. Ze země vyrazily sopky, začaly chrlit lávu a doprovázelo je mohutné zemětřesení. Je potřeba pomoct lidem, kteří se ocitli v nouzi, opravit poničené věci a hlavně zjistit, proč se sopky tak najednou objevily!

paty recenze
Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Pán počasí 3 – pořádně vydařené pokračování

Že další díly obvykle nejsou tak dobré jako ty první? To možná občas platí, ale rozhodně ne v případě Pána počasí. Trojka je totiž opravdu skvělou hrou a v mnohém předčí i své dva předchůdce.

Můžete se těšit na velmi dobrý příběh, vylepšenou grafiku i mnohem zábavnější úkoly v jednotlivých levelech. Pojďme se na to podívat blíže.

paty 2
Obrázek ze hry Pán počasí – Šamanovi v patách

Stavitelská obsluhovačka

Možná už jste některý z dílů Pána počasí hráli. U nás vyšly čtyři díly a jde o docela populární stavitelskou obsluhovačku. Vaším úkolem je ve hře splnit úkoly, které máte zadané na začátku každého levelu. Obvykle jde o sesbírání určitého množství surovin, vybudování továren nebo třeba mlýnu či odstranění překážek z cest nebo zachránění uvězněných lidí. Občas však můžete dostat i nějaký zajímavý úkol – třeba sehnat dohromady uprchlá prasata, vybudovat teleportační portál a tak podobně.

Specifická je tato hra tím, že kromě výše zmíněných úkolů máte ještě jeden: ovládat počasí. Díky dešti necháte vyrůst na poli úrodu nebo s pomocí síly slunce vysušíte bažiny. Tohle je typický atribut této hry, bez ní by nedávala smysl – a díky ovládání počasí je ve svém žánru naprosto originální a rozhodně stojí za vyzkoušení.

paty 5
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Větší důraz na příběh

I v předchozích dílech se jakýs takýs příběh objevoval. V tom třetí, který se jmenuje Šamanovi v patách, je mu však věnován mnohem větší prostor.

paty 7 1
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Hned na začátku se formou statických obrázků a popisu dozvíme, co se v království, kde vládne Pán počasí vlastně stalo. Příběh nás však provází i dál – na začátku každého levelu se dozvíme další střípek příběhu a postupně se před námi bude odhalovat celý děj. Úkoly v každé úrovni korespondují s tím, co se odehrálo v příběhu a posouvají ho dál.

I díky tomu budete hrát další a další kolo a těšit se, co se dozvíte nového, protože velmi brzy pochopíte, že sopka se v této mírumilovné zemi neobjevila jen tak.

paty 11
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Opravdu povedené grafika

Už na úvodní stránce je jasně vidět, že tentokrát se grafika opravdu povedla. Postavy jsou mnohem lépe vizuálně zpracované a i když obrázky ilustrující děj nejsou pohyblivé, působí díky dobré grafické práci dynamicky.

paty 8
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Samotné herní pole je mnohem víc výrazné, má spoustu detailů i dobré rozlišení. Stejně jako u předchozích dílů platí i zde to, že kvůli tomu, že je herní pole hodně široké, trochu trpí právě zmíněné rozlišení, nicméně je to mnohem lepší, především díky přesnější práci s jednotlivými atributy i barvami.

paty 1
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Hratelnost skvělá, náročnost vyšší

Pána počasí – Šamanovi v patách může hrát kdokoli – malé dítě, puberťák, dospělý hráč i senior. Všichni hru zvládnou a všichni se u ní budou bavit. Princip hry je založený na velmi jednoduchém systému – klikání. Pokud se něco má stát, zkrátka na to kliknete a je to. To zvládne opravdu každý.

V titulku máme uvedené, že hra má vyšší obtížnost. Záleží ale na tom, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte. Hra je obtížná, pokud chcete level dokončit na zlatý časový limit – to vyžaduje opravdu velké soustředění, rychlé klikání, ale třeba i strategické plánování úkolů. A především méně zkušení hráči budou mít potíže si s tím poradit

paty 4
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

K dispozici však máte ještě stříbrný a bronzový časový limit a těch už dosáhnete mnohem snáz. Záleží tedy na tom, jak moc jste soutěživí a co od hry očekáváte. Klidně ji můžete hrát jen tak relaxačně a nebudete mít s průchodem hrou problém. Avšak jestli chcete mít z každého levelu zlatou medaili, čeká vás pořádná výzva.

paty 10
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Mapa a hudební doprovod

Méně významné prvky této hry tvoří mapa s herním postupem a hudba. Mapa je statická a trochu nudná, ale zase oceňujeme, že si tvůrci dali práci s aspoň drobným detailem – jak postupujete hrou, jednotlivé části mapy se lehce vybarvují. Jako by Pán počasí opravdu do těch částí země, které už zachránil, znovu přinesl úrodu a radost.

Hudba, kterou můžeme slyšet na začátku a mezi levely, se opravdu povedla. Klidně bychom ji poslouchali pořád. Během samotného hraní ji však neslyšíme – to se na řadu dostávají pouze zvuky práce – zvonění na dělníky, řezání pilou a podobně. Možná by nás potěšilo víc, kdyby i hraní podkreslovala dobrodružná hudba, kterou slyšíme v mezičase.

paty 3
Obrázek ze hry Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Porovnání s ostatními díly

Přestože i první dva díly série Pána počasí jsou kvalitními stavitelskými obsluhovačkami, šel třetí díl Šamanovi v patách rozhodně nahoru. Užijete si v něm víc zábavy, větší výzvy a čeká vás vymazlenější grafika i příběh. Pokud byste si chtěli vybrat jen jeden díl ze série, pak rozhodně sáhněte právě po tom třetím.

image 56
Pán počasí 3 – Šamanovi v patách

Chcete třetí díl Pána počasí za 119 Kč?

Pak máte právě teď šanci získat tuto hru za zvýhodněnou cenu. Na našem e-shopu ji pro vás máme přichystanou za 119 Kč, akce však potrvá jen pár dní.

Kromě toho najdete hru Pán počasí 3 – Šamanovi v patách na kolekci 25 her. A pozor! Je na ní i druhý díl, takže na jedné kolekci dostanete hned dvě hry z této série a můžete je mezi sebou porovnat!

image 57
Kolekce 25 her

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *