Přeskočit na obsah

Kultovní farmářská obsluhovačka Moje farma je zpět!

Jestli jste milovníci farmářských her, pak už jste možná někdy slyšeli o tradiční farmářské obsluhovačce Moje farma. Ta se nyní vrací na trh a my jsme ji vyzkoušeli, abychom vám mohli v recenzi přinést zprávu o tom, jaká tahle farmářské hra, je.

Moje farma 2

Postavte si svůj velkostatek

Jako ve většině farmářských her i tady máte svůj jasný cíl: vybudovat úspěšnou farmu, která bude produkovat celou řadu plodin, výrobků i zvířat.

Úkol je to nesnadný – rostliny je třeba zalévat a opečovávat, o zvířata se musíte také starat a třeba i dávat pozor, aby vám neutekla. Vydělávat peníze v tomhle byznyse dá zkrátka rozhodně dost práce.

Vy jste však zkušený farmář a jistě si s tím bez problémů poradíte.

mojefarma 2 1
Obrázek ze hry Moje farma

Starejte se o slunečnice i prchající ovečky

Hra funguje na principu malých polí. Na volné políčko kliknete a z nabídky si vyberte, co tam chcete zasadit. Následně se o rostliny budete starat; je třeba je například zalévat nebo okopávat. Jakmile vyrostou, můžete je sklidit a následně zpeněžit.

Postupně vám ve hře budou přibývat nové plodiny, které budete moci pěstovat a prodávat, a také přibude péče o zvířátka. Zkrátka a dobře, jak se vaše farma bude rozrůstat, budete toho mít na práci stále víc a víc.

mojefarma 4
Obrázek ze hry Moje farma

Úkoly a zhodnocení

Podobně jako u jiných her tohoto typu i Moje farma přináší na začátku každého levelu seznam úkolů, které je třeba splnit. Podle toho se budete například rozhodovat, co na svých polích pěstovat. Když úkol dokončíte, dojde k celkovému zhodnocení a na vaše konto se načtou vydělané penízky. Ve hře také můžete sbírat hned několik trofejí – a jen opravdoví famáři dosáhnou na všechny!

mojefarma 5 1
Obrázek ze hry Moje farma

Dokážete zdolat celou mapu?

Váš postup hrou se zaznamenává na hezky nakreslené herní mapě. Uvidíte, že je docela rozsáhlá a dokončit všechny levely nebude jednoduché. Navíc musíte mít pro postup do dalšího levelu nasbíraný dostatek peněz – pokud se vám to nepodaří, budete se muset na mapě vracet a pokusit se vydělat další mince, aby vás hra pustila dál.

Hra má neomezený herní čas – můžete se k jednotlivým levelům vracet kdykoli se vám zlíbí a hrát je klidně pořád dokola.

mojefarma 1
Obrázek ze hry Moje farma

Realistická retro grafika

Grafika patří k těm starším, ale hra zase potěší tím, že si nehraje na žádnou sladkou romantiku – komponenty hry jsou ztvárněny výrazně realistickým dojmem – žádné roztomilé dortíky s růžovou polevou a přátelské medvědy tu rozhodně nečekejte!

Svou jednoduchou, realitě se blíží grafikou tak Moje farma určitě může zaujmout. Přináší totiž zase trochu jiný herní zážitek, než jiné farmářské obsluhovačky.

Součástí grafiky je i textový průvodce, jenž vás naučí hru hrát – návod se objevuje v bublinách vždy, když ho potřebujete, a samozřejmostí je, že je přeložený do češtiny.

mojefarma 3
Obrázek ze hry Moje farma

Příjemná oddechovka

Hra Moje farma patří k oddechovým hrám, u kterých dokážete doopravdy zrelaxovat. Budete si tu pěstovat svoje kytičky a dokážete se úplně odpojit od světa. Hratelnost je bezproblémová, možná vás občas vypeče jen nutnost dosáhnout dostatečného finančního limitu pro postup do dalšího levelu – tam se někdy zadrhnete. Jde však o systém hry, nikoli o chybu, a setkáváme se s tímto nápadem i u jiných farmářských her.

Sečteno podtrženo, pokud si chcete zahrát kultovní farmářskou klasiku a u hraní si zkrátka a dobře odpočinout, pak je Moje farma rozhodně hrou pro vás.

image 29
Moje farma

Omrkněte kolekci 25 her

Kolekce 25 her patří mezi nejvyhledávanější kolekce her – je to proto, že je na ní po pečlivém zvážení namixována kombinace hledaček, obsluhovaček, spojovaček a dalších her, takže si mezi nimi každý najde tu svou oblíbenou. U některých her na kolekci dokonce najdete celou sérii nebo hned několik dílů ze série.

Pokud se však rozhodnete přece jen Moji farmu kupovat samostatně, pak nezapomeňte, že právě nyní ji můžete mít jen za 99 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *