Přeskočit na obsah

Hotel Mogul je zpět. Tentokrát budete podnikat ve Vegas!

Po úspěchu prvních dílů přichází Hotel Mogul s dalším. Zatímco v předchozí hře jsme stavěli hotely a horské chaty v lyžařském středisku, v tom nejnovějším se přesuneme do úplně jiného prostředí – tentokrát se nás čeká realitní trh v Las Vegas. Jak se hra povedla? Na to se dnes blíž podíváme v recenzi.

Mogul Las Vegas 2

Další díl z populární série

Hotel Mogul přichází z dalším dílem a opět si vybral velmi zajímavé herní prostředí. Tentokrát proniknete na realitní trh v Las Vegas a budete zde stavět hotely pro opravdu velmi movitou klientelu. Čeká vás celá řada výzev, jejichž překonání vás přivede až k nezměrnému bohatství a na vrchol samotného realitního byznysu v městě proslulém casiny a hernami!

las Vegas 3
Obrázek ze hry Hotel Mogul: Las Vegas

Příběh o dívce z movité rodiny

Hlavní hrdinka téhle hry má všechno, co si může přát – pochází z bohaté rodiny, právě odpromovala na prestižní škole, je mladá a krásná. Možná by ani pracovat nemusela, ale rozhodne se využít nabídku svého otce a vyrazí do Las Vegas řídit tamější pobočku obchodu s realitami patřící do otcova impéria.

Přestože je hlavní hrdinka zřejmě pěkná zbohatlice, zároveň jí nechybí chuť do práce a pořádný drive. Jakmile dostane vedení realit v Las Vegas do ruky, pustí se do práce a pozvedne tuhle pobočku zase o úroveň nahoru. A vy jí v tom budete po celou dobu pomáhat – bez vás to totiž nezvládne.

las vegas 6
Obrázek ze hry Hotel Mogul: Las Vegas

Obsluhovačka se zajímavým námětem

Hotel Mogul přichází se zajímavým konceptem, který není pro obsluhovačky úplně obvyklý. Neobsluhujete tu konkrétní zákazníky (nebo se nestaráte o žádné klienty či zvířata), ale stavíte a prodáváte či pronajímáte reality. V žánru obsluhovaček je to docela osvěžující nápad.

Jinak hra funguje jako klasická obsluhovačka – ovládáte ji pár kliknutími. Typicky vyberte parcelu, rozhodnete, co se na ní bude stavět a kliknutím to zaplatíte, v následujících sekundách se tam postaví například hotel.

las vegas 4
Obrázek ze hry Hotel Mogul: Las Vegas

Na začátku každého levelu dostanete úkoly, které musíte splnit, abyste úroveň zdárně dokončili. Jde například o množství postavených hotelů nebo sumu, kterou musíte vydělat.

Čekají vás tu téměř čtyři desítky zábavných úrovní, jejichž obtížnost se bude postupně ztěžovat.

image 27

Odpovídající grafika

Graficky patří Hotel Mogul spíše ke starší generaci her. Nepotkáte tu žádné supermoderní a krásné lokace, na které jsme zvyklí třeba z moderních hledaček. Na druhou stranu má hra všechno, co potřebuje.

Herní pole je roztažené přes celou obrazovku a nabízí dostatek místa pro výstavbu vašich hotelů. Reality vypadají zhruba jako v Americe 70. či 80. let, takže lehká patina, kterou hra po grafické stránce má, vlastně i odpovídá příběhu.

Hře by prospělo trochu lepší rozlišení a také větší důraz na detail.

Prostředí Las Vegas je rozhodně atraktivní a je super, že autory napadlo zasadit hru právě do tohoto města a mezi proslulá luxusní casina!

las vegas 1
Obrázek ze hry Hotel Mogul: Las Vegas

Příběh v obrázcích

Ještě se zastavme u toho, jak je vyprávěn příběh. Hned na začátku je nám děj předestřen na několika málo hezky vyvedených obrázcích, které jsou doplněné o komiksové bubliny s textem (samozřejmě v češtině). Postavy ve hře jsou sympatické a realisticky nakreslené, hned si k nim vybudujete vztah.

las vegas 5
Obrázek ze hry Hotel Mogul: Las Vegas

Bezproblémová hratelnost

Hotel Mogul: Las Vegas patří k těm hrám, které se naučíte ovládat během prvního či druhého levelu a pak už vám nic nebrání v úspěšném a klidném hraní. Hra má i interaktivního průvodce, což je její plus. Zvládnou ji ovládat jak děti, tak senioři, zároveň jde však pro hru dobrou i pro běžné dospělé hráče.

Hratelnost je velmi dobrá, hra nikde nedrhne, všechno jde zkrátka jako po másle.

Celá série

Série Hotel Mogul má tři díly. V prvním z nich se naučíte, jak realitní byznys vlastně funguje – budete kupovat parcely, stavět na nich hotely, ale třeba také budovat okolní zázemí – nikdo přece nechce hotel bez restaurací a kulturních a zábavních zařízeních v okolí! V dalším díle se pokusíte prorazit se svými hotely v luxusním ski resortu, a v tom posledním vás čeká již zmíněný realitní trh v Las Vegas.

Kompletní série vyšla na jedné kolekci – Hotel Mogul. Získat tak můžete všechny tři díly najednou!

Hra je také dostupná na kolekci 43 her – desítky her různých žánrů pro celou rodinu jsou na této kolekci za extrémně výhodné ceny.

image 28

Příjemná odpočinková obsluhovačka

Hotel Mogul: Las Vegas patří ke starším hrám, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Jde o sympatickou obsluhovačku, která vám umožní vyzkoušet si, jaké to je obchodovat s realitami za miliony. U hry si odpočinete a bez obtíží zapomenete na starosti všedního dne. Navíc patří mezi hry, které může hrát opravdu každý, takže ji u vás doma určitě využije více než jeden hráč.

A nezapomeňte – Hotel Mogul: Las Vegas můžete mít nyní jen za 99 Kč. Akce však 28. dubna 2023 skončí a cena vyskočí zpátky na 169 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *