Farm Frenzy se vrací a tentokrát v opravdu velké formě. Přináší příběhovou linku a pět různých částí, ve kterých se vystřídají naprosto odlišná herní prostředí i farmářská zvířata. Pro fanoušky téhle farmářské série je vlastnit Farm Frenzy 3 naprostou nutností, neboť nastavuje ostatním dílům laťku opravdu vysoko. Oproti předchozím dílům vylepšila téměř všechno a také je v porovnání s jinými díly hráčsky nejpřívětivější.
Osvěžující novinka: příběh na začátek
Dosud jsme recenze na Farm Frenzy nikdy nezačínali příběhem. Ale u trojky už si to můžeme dovolit, protože – podržte se – má příběh! Hlavní hrdinkou je mladá žena Scarlett, která vyráží do Afriky pomoct svému kamarádovi farmáři. Jenže tady zjistí, že nadnárodní společnost, která má farmářům pomáhat, nefunguje. A tak se Scarlett rozhodne věc změnit a kandidovat do čela téhle organizace. K tomu ale bude potřebovat hlasy farmářů z celého světa – vydává se tak na cestu po farmách a seznamuje se s jejich majiteli.
Příběh je poměrně jednoduchý, ale rozhodně kvitujeme, že se ve hře objevil. Scarlett i její přátelé jsou sympatické postavy, zákeřný šéf organizace je zpracován jako typický záporák. Příběh je prezentován pomocí několika dialogových slajdů, které se objevují na začátku a mezi jednotlivými částmi. Působí logicky a má moderní vyznění.
O Farm Frenzy 3
Pokud jste četli některou předchozí recenzi na Farm Frenzy, nebo jste některý díl už dokonce hráli, neřekneme vám žádné novinky. Je to farmářská hra rozdělená na krátké, zhruba pětiminutové levely, kterých se zde nachází kolem stovky. Úkolem hráče je chovat zvířata, starat se o ně, získávat jejich produkty a z nich ve svých továrnách vyrábět výrobky, které bude prodávat ve městě.
Ve Farm Frenzy však přece jen jednu novinku najdeme: hra má pět různých částí a každá z nich je odlišná, než ty předchozí. Například první se odehrává na vyprahlých afrických pláních, zatímco třeba ta třetí někde v arktické oblasti plné ledu.
S čím se ve hře potkáme?
Úvodní část se odehrává v Africe. Základním zvířetem je tu perlička, která snáší vejce. Dále se zde potkáme s pštrosem a buvolem. Oproti tomu zmiňovaná arktická část má jako základní zvíře tučňáka, dále tučňáka císařského a nakonec mrože. Z toho můžeme vidět, že každá část (která má zhruba dvacet levelů) je naprosto jiná, než ty ostatní. I továrny v každé z nich vyrábějí jiné věci v závislosti na tom, jaké produkty nám zvířata na dané farmě dávají.
Odlišují se i nepřátelé: jednou je to lev, jednou medvěd hnědý a příště zas třeba lední medvěd. Po vizuální stránce se mění jak kočky, které mají úkol pomáhat se sbíráním produktů, tak psi, kteří zahánějí škodnou.
Jak je na tom hra s obtížností?
První polovinu hry můžeme označit za méně náročnou, než tomu bylo například v Pizza Party a rozhodně méně obtížnější než Antický Řím. Ve druhé polovině už obtížnost stoupá nahoru a vyrovná se ostatním dílům. První dvě části zvládnou docela dobře i menší děti, později se může stát, že pro ně bude Farm Frenzy 3 už hodně těžká.
Plusy a mínusy v porovnání s jiným díly
Největší plus je rozhodně rozdělení na různé části – hra tak vůbec není monotónní. Ve chvíli, kdy už se hráč začíná trochu nudit, totiž přijde další část se zcela novou grafikou, zvířaty i úkoly. Dále se Farm Frenzy 3 může pochlubit vylepšenou mapou. A příběh, který jiné Farm Frenzy postrádají, už jsme zmiňovali.
V mínusech musíme zmínit skutečnost, že zatímco ve Farm Frenzy 2 byla k dispozici čtyři farmářská zvířata, tady máme jen tři. (Ale mysleme na to, že v každé části jsou to jiná tři zvířata). Není tak úplně jasné, proč hlídací psi změnili svou funkci. Zatímco v předchozích dílech svým štěkáním pomohli zavřít šelmu do klece, tady ji úplně vyženou z farmy. Jenže s predátorem zmizí i pes. Takže hráč si za velké peníze koupil psa, ale ten pomůže jen od jednoho medvěda, a to je vše, pak už není k dispozici.
Jak je na tom hra po grafické stránce?
Farm Frenzy 3 si z hlediska grafiky bere to dobré z předchozích dílů a vychytává mouchy. Týká se to především mapy, ale třeba i vizuálního zpracování továren. Zvířata jsou klasicky velmi povedená a jednotlivé farmářské zastávky evokují přesně takové prostředí, jaké mají. Grafika je velmi barevná a sytá a příjemně se na ni kouká. Příběhová část hry má nenáročné zpracování, ale dá se říct, že se povedlo.
Celkové zhodnocení
Na Farm Frenzy 3 je vidět, že se jedná o další generaci hry. Působí moderněji než starší díly a hráč má pocit, že na něj tvůrci při vývoji hry mysleli a opravdu chtěli, aby se bavil. Hra je oddechová a dá se hrát takřka donekonečna. Těšit se v ní můžeme na příjemnou grafiku, střídání prostředí, zábavná zvířata i důkladně vymyšlené úkoly.
Farm Frenzy 3 jako testovací hra
Pod značkou Farm Frenzy 3 vyšlo hned několik her s různými podtituly (např. Antický Řím či Doba ledová). Základní Farm Frenzy 3 je ideální, pokud si chcete vyzkoušet, jestli jsou tyhle hry pro vás. Tím, že kombinuje několik herních prostředí, si vyzkoušíte různé varianty hry a zjistíte, která vás nejvíc baví. Podle toho si pak můžete vybírat z dalších her – například pokud vás zaujme část umístěná v zasněžené části hry, pak se vám s největší pravděpodobností bude líbit i Doba ledová.
I proto je rozhodně fajn sleva 20 %, kterou můžete v těchto dnech získat na Farm Frenzy 3, když použijete kód FF-DO-TRETICE.
Možná nejlepší Farm Frenzy vůbec
Pokud byste si měli vybrat jen jednu hru ze stáje Farm Frenzy, pak sáhněte po Farm Frenzy 3. Dá se totiž říct, že obsahuje pět her v jedné, neboť obsahuje pět herních částí, které se od sebe odlišují vizuálním zpracováním farmy, druhy zvířat i rozdílností ve výsledných produktech. Jsme si však dost jistí, že pokud vyzkoušíte Farm Frenzy 3, nezůstanete jen u téhle jedné. Farm Frenzy 3 vás totiž chytne za hráčské srdce a nepustí.
A navíc se slevou!
Využijte v těchto dnech slevový kód FF-DO-TRETICE a získejte Farm Frenzy 3 s 20% slevou! Stačí zadat slevové heslo při objednávání hry a sleva vám v košíku automaticky naběhne.